Jump to content
Dogomania

MA JUŻ SWÓJ UPRAGNIONY DOM !Stivi_ZAGŁODZONY_8 m-czny_szczeniak bernardyna


zuzlikowa

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zuzlikowa']Jak Napoleon...i z obrzydzeniem...:shake::evil_lol::evil_lol::evil_lol:...wielkopaństwo...cudności![/quote]
Patrz, jak na avatarku dumnie łapkę na oparciu fotela trzyma:cool3::evil_lol::cool3: jeszcze mu tylko czapkę a la Napoleon nałożę i będzie jak znalazł:mdrmed::mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Rozliczyłam wszystkie wpływy i wydatki Nadinki...nadwyżkę 225zł,przelałam na konto Stiviego...mam nadzieję,że cioteczki się na to zgodzą.:oops:
Wpłynęły też pieniążki od p.Katarzyny...100zł,które przekazała jako stałą deklarację dla Stiviego.
Rozliczenie finansów Stiviego w poście 2.

[SIZE=4][COLOR=Purple][SIZE=2][COLOR=Black][SIZE=4][COLOR=DarkRed]STAN KONTA na 27.08.2009[/COLOR][/SIZE][B][SIZE=4][COLOR=DarkRed]...[SIZE=5]261zł

[SIZE=2]zapraszam na bazarki beniów...kazda pomoc się przyda...
kazde 5zł...każde 10zł,to bardzo dużo...
[/SIZE]

[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Navy][B]Zapraszamy na bazarki Meli i Stiviego..[/B][/COLOR].

[B]PlayStation2 i Słownik Motywów Literackich(gimnazjum)
[/B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/#post12850172"]4 gry PlayStation2 i Słownik Motywów literackich na benie_Melę,Stiviego/31.08[/URL]

[B]Bazarek z różnościami...[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/znow-giga-miszmarsz-tylko-bez-ryzu-mydla-powidla_dla-beniow-meli-stiviego_31-08-a-144995/"]Znów giga MISZMARSZ...tylko bez ryzu,mydła i powidła_dla beniów MELI i STIVIEGO_31.08[/URL]

[B]kosmetyki...Avon...IVOSTIN...i inne[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/oriflame-avon-miss-sporty_regeneracja_upiekszanie_pielegnacja_dla-beniow-31-08-a-145050/"]Oriflame,AVON,miss sporty_regeneracja_upiększanie_pielęgnacja_dla beniów/31.08[/URL]

[B]Pióra PARKER i Waterman...Calvin Klein...[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/parker_waterman_calvin-klein-super-piora-dla-bernardynow-31-08-a-145126/#post12857334"]PARKER_WATERMAN_Calvin Klein...super pióra i...dla bernardynów/31.08[/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/parker_waterman_calvin-klein-super-piora-dla-bernardynow-31-08-a-145126/#post12857334"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Dzisiaj Stivi jedzie do weterynarza...wieczorkiem!:lol:
Weterynarz,to ortopeda...ciekawa jestem co powie o nóżkach Stivusia?
Niecierpliwie będę czekać na informacje ...bardzo niecierpliwie!:oops:[/quote]

czekamy niecierpliwie na wieści...oby były dobre:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']No właśnie...Są już jakieś wieści:roll:
Jak tam Stivi, jego zdrówko i stan jego łapek?:sadCyber:[/quote]

Wieści były już i wieczorem...alem padła!Zgredki miewają takie...padnięcia:oops:
Nie dawało mi to jednak spokoju i już...o tak niezwykłej dla mnie porze:evil_lol:...obudzona,siedzę przed kompem i donoszę...:lol:

Otóż,Wczoraj Stivi był u weta...został obejrzany,przez weta ortopedę i...wygląda na to,że [B]chłopie nie ma dysplazji.[/B]..nie biore się za pisanie bardziej szczegółowe,bo coś schrzanię,ale ta jego dziwna postawa wynikała raczej z warunków życiowych,niż z dysplazji...postawa jego jest właściwa dla benków(coś o krowiej postawie była mowa),a tragiczny wygląd wynikał z zagłodzenia,braku odpowiednich składników pokarmowych...!
Stivi...tak jak przypuszczałysmy...to absolutny szczyl- [B]wetka jego wiek określa nie na więcej niż 7/8 miesięcy!:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Stivi jak na swój wiek jest bardzo wysoki([/B]to też może być powód tak tragicznego wyglądu)...[B]będzie z niego kawał bernardyniego chłopa!!!
[/B]Teraz więc jest [B]bardzo istotne,by wspomóc prawidłowy rozwój układu kostnego,mięśniowego[/B]...potrzebne są odpowiednie odżywki z...i znów mój laicyzm i słaba pamięć wyłazi! Astaroth,będzie musiała uszczegółowić!:oops:Nadto musi przyjmować magnez.[B]
Stivi został zaszczepiony na wirusówki i przeciw wściekliźnie.
[/B]
[B]Podsumowując...ogląd chłopaka,nie przyniósł niepokojących informacji.[/B]Nawet oczka ma piękne i zdrowiutkie...a sprawność ruchowa też nie wzbudza niepokoju...:multi::multi::multi:

Kilka uwag o charakterze Stiviego...
[B]To typowy smarkaty bernardyni szkrab-[/B] wszędzie chce wleźć i wszystko posprawdzać...do wszystkiego nastawiony z życzliwością...bez agresji-w sytuacjach,gdy czegoś się wystraszy albo staje i czeka,albo przywiera do ziemi...uwielbia sie bawić,biegać, szarpać patole...-jest bardzo towarzyski i zaczepia wtedy psiaki,prowokuje,pociąga za ogony...kiedy coś mu się nie podoba,albo jest czegoś niepewny-"muleje" i nie ma co z nim wtedy siłą,lepiej go przekonać lub przetrzymać(żywiołowość nie pozwoli mu na zbyt długi opór...typowy beniek:evil_lol:)....o dziwo,do ludzi nastawiony niezwykle życzliwie i otwarcie-nie prezentuje obaw,strachu i agresji!!!
O stosunku do psów wspomniałam- każdy pies,to potencjalny kumpel do zabawy...czy chce tego,czy nie...dogaduje się z psami natychmiast.
Nie wiem jak z kotami,ale skoro królik wzbudził w nim zaciekawienie,to sądzę,że kot także wzbudzi...mówimy jednak o zaciekawieniu nie agresji,czy chęci skrzywdzenia.Takiej postawy Stivi nie prezentuje do nikogo!
Stivi mimo początkowych wpadek, potrafi zachować czystość w domu.
Na smyczy chodzi coraz lepiej...ale jednak jak szczeniak:lol:...bo wszystko go interesuje.

Wypada jeszcze tylko powtórzyć na koniec- [B]to typowy szczeniak (7/8m-czny) bernardyna! Można jeszcze nauczyć go wszystkiego, absolutnie wszystkiego![/B]

[B]Stivi będzie potrzebował odpowiedzialnego domu,[/B]który bedzie pamiętał o przeszłosci Stiviego,tylko po to by zabezpieczyć go na przyszłość(odżywki,odpowiednie żywienie,cierpliwość i konsekwencja)
...domu,który dziś bedzie uczył tego żywiołowego smarka- spokojnie,konsekwentnie i cierpliwie, życia w swojej rodzinie
...domu,który bedzie miał świadomość,że z tego chudego rozrabiaki wyrośnie wielki i piękny pies-mogący być ogromną przytulanką,ale jednak żywy,z emocjami i potrzebami pies!

Link to comment
Share on other sites

Piszę odrębnego posta,by nie umknął w tym nadmiarze informacji o Stivusiu!:lol:

[B]Astaroth..[/B].mam prośby:
- uscislij moje informacje od weta
-napisz jakie odżywki będą potrzebne Stivowi
-wyoślij mi jakie są koszty wizyty u weterynarza
-prześlij mi na pw dane do wpłat(konto...itd).

I oczywiście prośba o informacje i zdjecia...dużo zdjęć,bo warto maluchowi błyskiem szukać domu!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/URL]

Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!!



Przepraszam za offa[/quote]


Benie choć same w biedzie, nie odmawiają pomocy!...może ktoś zauważy i pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałam, że Stivi to nawet roku nie ma i że jest żywiołowym beniem, kochanym szczeniorem, ciekawskim, pełnym życia, chęci poznania świata:multi:
Ale wieści o tym, że jest zdrów, nie ma dysplazji i ogólnie jest w dobrej kondycji ucieszyły mnie najbardziej:multi::loveu::multi::loveu:
Koniecznie trzeba podawać mu te specyfiki na kości, mieśnie i zdrową sierść:cool3:
Będzie dobrze:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']to co.. walimy mu allegro :cool3:[/quote]

Walimy Asiorku,walimy!!!...Tylko niech Astaroth narobi fotek,to zaraz jedziemy z tym chłopakiem!!!:loveu::loveu::loveu:
...teraz tylko podkarmić i ciachnąć...i do domku!!!

...bo Paulince chyba nie uda się go wepchnąć na NK...za dużo już tych wielkopiesów cudnych!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa'][B]
Stivi został zaszczepiony na wirusówki i przeciw wściekliźnie.
[/B][/QUOTE]

a ja tak nieśmiało spytam..... czy to dobry pomysł?? Chłopak jest dość mocno osłabiony, a wiem, ze nie szczepi się obu szczepionek na raz.... Już sama jedna szczepionka jest niesamowitym obciązeniem dla organizmu zdrowego psa a co dopiero dla osłabionego dzieciaka ...
Wiem, zę są weci którzy szczepią oboma szczepionkami na raz , ale tak samo jak są też tacy, co usypiają zdrowe psy na żądanie właściciela..... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a ja tak nieśmiało spytam..... czy to dobry pomysł?? Chłopak jest dość mocno osłabiony, a wiem, ze nie szczepi się obu szczepionek na raz.... Już sama jedna szczepionka jest niesamowitym obciązeniem dla organizmu zdrowego psa a co dopiero dla osłabionego dzieciaka ...
Wiem, zę są weci którzy szczepią oboma szczepionkami na raz , ale tak samo jak są też tacy, co usypiają zdrowe psy na żądanie właściciela..... :shake:[/quote]

Niestety jest już po fakcie:shake:...i niestety narobiłam zamieszania:oops:...[B]Asiorku,zaszczepiony był tylko na wirósówki![/B]Dobrze,że zwróciłaś na to uwagę...ja tak uszczęśliwiona tym,że to nie dysplazja...o jednym zapomniałam(zapytać o koszty!),a drugie dorobiłam(szczepienie na wściekliznę!)!
Dobrze,że jesteś Asiorku i wspomagasz,wyczulasz:lol:!!!...dzwoniłam oczywiście do Astaroth,jak co rano i...sprostowała mi to.Sama nie miała czasu wejść na dogo więc mi przez fona poleciła to sprostować!
Stivi był szczepiony na wirusówki.Jeśli wyłapie jakieś moje braki,czy nadinterpretacje...uściśli wszystko!
A ja mam nauczkę-bez kartki i długopisa do telefonu nie podchodź!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Piszę odrębnego posta,by nie umknął w tym nadmiarze informacji o Stivusiu!:lol:

[B]Astaroth..[/B].mam prośby:
- uscislij moje informacje od weta
-napisz jakie odżywki będą potrzebne Stivowi
-wyoślij mi jakie są koszty wizyty u weterynarza
-prześlij mi na pw dane do wpłat(konto...itd).

I oczywiście prośba o informacje i zdjecia...dużo zdjęć,bo warto maluchowi błyskiem szukać domu!:loveu:[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Więc tak Stivi ma "krowią postawę" co jest podobno częste u bernardynów. Potrzebuje tabletek z magnezem mogą być takie zwykłe jak z apteki i preparatów na kości i stawy (takich z wapniem, chondroityną i glukozaminą). Patrzyłam w cenniku hurtowni i tak jak myślałam na allegro jest taniej, więc chyba dobrze będzie jak po prostu zamówisz i mi doślesz. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ogólnie poza niedożywieniem nie jest źle, będzie z niego kawał pięknego psa. Zaszczepiony został na wirusówki. Wczoraj miał biegunkę więc w panice wyjechaliśmy do weta w takim tempie że nie zabrałam nawet telefonów, ale na szczęście to zwykła biegunka i dostaliśmy receptę na nifuroksazyd. Tak to psiak czuje się świetnie, a tą biegunką chciał mnie chyba tylko do zawału doprowadzić. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A i znalazł sobie nowe hobby, jak ktoś zakłada spodnie Stivi łapie za nogawkę i ciągnie co kończy się przeważnie wywróceniem takiej osoby i świetnym początkiem zabawy. Oczywiście na spacerze ludzi należy trzymać za rękaw i prowadzić bo biedni sobie bez pomocy bernardyna nie radzą. Oprócz tego obrażalski jest strasznie, wczoraj chciał zjeść nam kolację i żadne prośby i groźby nie działały, w końcu Janusz dmuchnął mu w nos, Stivi był na niego obrażony przez dobre 20 minut, udawał że go nie widzi i nie słyszy. No i Furii się wczoraj oberwało, na szczęście tylko „ słownie”, bardzo był nie zadowolony że sunia merda ogonem, bo trudniej ją wtedy za taki ogon złapać, biedna została bardzo wymownie obszczekana. Psoci, ale to taki wiek więc uchodzi mu płazem, pyzatym jest przy tym taki słodki że jak tu go nie kochać.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wet na razie kosztowała nas 55zł, fakturę wezmę przy następnej wizycie. [/FONT][/COLOR]



[COLOR=black][FONT=Verdana]PS. Jak tylko skończę uzupełniać zaległości na Dogo biorę psy do ogrodu i porobię nowe zdjęcia. Może niech ktoś kto będzie robił ogłoszenia podeśle mi maila to prześlę wieczorem.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...