Jump to content
Dogomania

Wilki w programach telewizyjnych, gazetach...


Nat

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Właśnie przed chwilą był na Planete program m.in. o wilkach. Ale jaki....

:bigcry:

...było o myśliwych polskich oraz dewizowych polujących na zwierzynę w Bieszczadach. Oraz o tym, jak to ich pożądanym trofeum jest wilk :evil:

Program generalnie bronił wilki.

Acha, powstał w 1998 r., czyli był realizowany, kiedy jeszcze wolno było polować na limitowane w okręgach łowieckich ilości wilków.

W programie za przykład dawano wypowiedzi ludzi obiektywnych w temacie wilków (czyli innych "ludzi lasu" - wypalających węgiel drzewny), że chodzi (a jakże) o pieniądze. Że myśliwi wybili zbyt wiele zwierzyny łownej (jeleni utp.) i że wilk zjada im tę resztę. Na dodatek tej brakuje, atakuje więc owce, stąd nienawiśc do wilków. A mysliwi oczywiście twierdzą, że to wilki wybijają całą zwierzynę :o , mało tego, że są chytre i nienasycone, że zabijąją bez potrzeby :o :evil: , nie zjadając zdobyczy.

Kuźwa ! Jak mnie dobijają takie poglądy...! Zresztą, czy to poglądami można nazwać ? :-? Oczywiste, że chodzi tylko o kasę... :evil: Oraz ogólnie o nienawiść do konkurenta...

To wilk był zawsze najlepszym selekcjonerem zwierząt. Człowiek się za to "zabrał" i jakie opłakane skutki...?! :evil:

Sorry, musze sie "wygadać, zdenerwowałam się po prostu. I nie tylko... :cry:

Pokazali na ekranie, jak upolowano wilka ! Od początku do końca... :bigcry:

Jezu, ja nie powinnam takich rzeczy oglądać....

Nikt mnie nie przekona, że po prowadzeniu ustawy chroniącej wilka nagle im się odmieniło, przestali marzyć o tak "wspaniałym trofeum", minęła ich nienawiść do wilków...! :evil:

Nie wierzę, że, pomimo, że to zarejestrowani myśliwi, to nie skłusowują wilków ! :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dzis, o 1-szej w nocy na Animal powtorka (emitowanego 13-tej) filmu o wilczych szczeniakach, wychowywanych poza stadem rezerwatowym, w stadzie psow ( w obawie przed nowa, zgryzliwa, suka Alfa, ktora na dzien dobry swojego tatusia zabila :o ). Wprawdzie zalapalem sie tylko na koncowke, ale polecam. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem jak można polowaćna tak wspaniałe zwierzęta jakimi są wilki... Czy ludzie nie rozumiejąże istnieje cos takiegojak równowaga biologiczna w naturze? Jeśli wytępiliby wilki doszczętnie-to jelenie i sarny nie pociągnełyby długo bo to własnie wilki selekcjonowały osobniki slabe i chore. A i tak dziwne jeszcze że wilki naal istnieją na tym świecie chcoiaż tępi się je od lat... Co jednak dowodzi wspaniałości tego zwierzęcia.

Dobrze że w Polsce wilki się chroni (chcoiaż chroni się je głównie w tych wojwodztwach gdzie ich nie ma) żeby tak jeszcze w innych krajach...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Jutro będzie pierwsza z dwóch części filmu dokumentalnego "Wilki z hiszpańskich gór"

:D

[quote]Zwierzęta świata: Wilki z hiszpańskich gór
12.03 sobota 13:10 TVP 1
30 min, 2003 Hiszpania
Iberyjskie wilki tworzą najczystszą i jedną z najliczniejszych populacji w Europie. Rodzina stanowi dla nich najwyższą wartość. O ich genetycznym sukcesie przesądziła nieustanna gotowość do obrony najbliższych. Wilki spotykają się w miejscach, które dają im prawdziwe schronienie. Niektóre osobniki odwiedzają te same miejsca od ponad dwudziestu lat. Wilki są przywiązane do rodzinnych stron. Charakterystyczny dla psowatych wrażliwy zmysł węchu dostarcza im informacji o tym, co się dzieje na ich terenie.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Było m.in. o tym, że wilki w poszukiwaniu pożywnienia przy ludzkich siedzibach mają nawet w zwyczaju objadać sie winogronami zrywanymi prosto z gałęzi :D - nawet pomimo tego, ze te są strzeżone (bo na wino) i jest to dla nich ryzykowna uczta...

Pokazywali to na przykładzie wilków, które zdecydowały się odejśc ze stada: stary doświadczony wilk i młody podrostek nie umiejący sie pogodzic z przywództwem obecnego alfy. Stary pokazał młodzikowi taką mozliwość, jak zakardnięcie się przez dziurę w siatce, aby dostac sie do tych winogron. Obok były kury mniam mniam, ale zbyt dobrze zabezpieczone - narobiły troche hałasu, wyszedł właściciel i był koniec uczty :(

Pierwsze słyszę, że winogrona moga byc szkodliwe :o Może te wielkie takie, "plastikowe"...? Ja moim daje zwykły, mały, polski winogron (ten ciemny), jaki rośnie u mamy.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie - ja też nigdy o tym wcześniej nie słyszałam ale przyznam że jak ona powiedziała, że tomoże uszkodzić nerki to trochę się przeraziłam - tylko nie wiem jak zweryfikować tą informację - Alexandra dostała taką wiadomość od jakiejś hodowczyni - nie pamiętam czy ze stanów czy skądś :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b]Manu[/b] wiem, że druga część za tydzień, ale dlaczego dopiero za tydzień? :lol: Tak sobie myślę nad tym, dlaczego jak już coś fajnego puszczają w tej naszej TV to o takich kosmicznych porach i dlaczego tak rzadko?. Ciekawa jestem czy może będzie gdzieś powtórka, pewnie nie :( a szkoda bo takich filmów to mi nigdy dosyć :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...