Jump to content
Dogomania

Dania


Terzia

Recommended Posts

[b]karenina[/b] jesli szczeniaka wieziesz z jutlandii to bez problemu , bo wtedy przez Niemcy samochodem jedziesz, granica dunsko-niemiecka to w sumie "budy i do tego puste"- taka formalnosc.....
gorzej mogloby byc na niemiecko-polskiej... ale mysle ze poza wszystkimi szczepieniami i szczepiniem na wscieklizne... nic ci nie bedzie potrzeba

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

No super, ale jeśli ja chcę przywieżć młodszego niż 3 miesiące? Z Tollerami jest tak, że bardzo ważna jest socjalizacja- piesek powinien mieć skończone 2 miesiące, ale czekać na 3 to już nie bardzo.. Mojego wzięłam w wiek 8 tygodni i to był bardzo dobry pomysł. Za jakisc zas pewnie sprowadzimy samca z Holandii lub Belgii więc problem jest identyczny...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Czesc!
Chce przygarnac 2 pieski ze schroniska i zabrac je przez Niemcy do Dani. Nie mam BLADEGO pojecia jak wyglada granica polsko-niemiecka i jak kontroluja psy. Bede jechala samochodem. Najchetniej nie chce aby psy mialy chipy. Czy ksiazeczka szczepien wystarczy? Prosze PORADZCIE MI!

m :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]I chipy i paszporty sa obowiazkowe....jak rowniez szczepienie na wscieklizne[/COLOR][/B].

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwierzęta towarzyszące [B](psy koty i fretki)[/B] przemieszczane w celach niekomercyjnych
z Polski na terytorium [B][U][COLOR=red]Królestwa Danii[/COLOR][/U][/B], zgodnie z art. 5 rozporządzenia (WE)
Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. [/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych
o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG, [/I]muszą spełniać następujące wymagania: [/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zidentyfikowane za pomocą:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]czytelnego tatuażu, lub [/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować odpowiednim czytnikiem);[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr2005/91/WE
[I]z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne[/I]). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia
o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych
w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Marietko, dlaczego nie chcesz psow czipowac? Masz jakis specjalny powod?

Napewno nie mozna kupic-wziac psa w Polsce i wywiezc go bez paszportu do Danii - to jest nielegalne. Jakkolwiek sprawdzaja na granicy, nie mozna zaczynac nowej psiej drogi zycia od lamania prawa, bo nawet jesli Ci sie to uda, nastapi kiedys moment kiedy ktos zazada zebys sie wykazala skad te psy masz (ja mam sunie ze schroniska, mieszkam w Szwecji, nikt nie chcial nic widziec do czasu kiedy jedna z nich dziabnela kogos, a to sie moze zdarzyc kazdemu).
W Danii zaden weterynarz nie wyrobi psom papierow, nie bedziesz ich mogla ubezpieczyc.....

Jesli po prostu przewieziesz psy, bez oznakowania i paszportu, bedzie to klasyfikowane jako przemyt - a z tego co wiem kraje skandynawskie w tej chwili maja ogromna akcje walki z przemytem psow.
Mysle ze ryzyko jest za duze - zycie psow (bo te z przemytu sa usypiane) zeby to ryzykowac.

Tak jak pisze Daisy - pies musi byc zidentyfikowany (jesli nie chcesz czipowac to mozna wytatuowac, to tez sie liczy), zaszczepic przeciw wsciekliznie i wyrobic paszport.

Czy masz jakies szczegolne powody zeby tego nie robic? Bo jesli chodzi o czas, to wszystko mozna zrobic w czasie jednej wizyty u weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marietka']Osiolku i Daisy!

Dzieki za odpowiedz.

Zastanawiam sie jaka wiadomosc jest w czipie? Konkretnie.

m[/quote]

dane właściciela, jak pies się zgubi wtedy biora takie śmieszne uzadzenie, jezdza nim po ciele psa i jak ma on chipa to wyswietlaja sie jego dane, mniej wiecej na takiej zasadzie to działa, lepsze niż adresówka ;)

Link to comment
Share on other sites

Zaba14, w czipie jest jedynie numer, nic wiecej. Zadnych innych danych. Dlatego wazne jest, zeby po zaczipowaniu, zarejestrowac psa w glownym rejestrze, nie wiem jak w Polsce, ale w Danii jest taki (gdzies na forum byl watek o polskiej suce w Szwecji - zgubila sie, wladze ja znalazly i uspily - nie byla nigdzie rejestrowana, nie mozna bylo znalezc wlasciciela).

Ten numer jest wpisany do paszportu - na granicy celnik przejezdza czytnikiem po psie (nie zawsze, ale jesli chce sprawdzic), odczytuje numer, po czym sprawdza czy zgadza sie z numerem w paszporcie.

Link to comment
Share on other sites

Marietko, te czipy sa unijne, nie polskie.
Ja tez mieszkam zagranica (w Szwecji), ale psy czipowalam w Polsce, i na tych czipach rejestrowalam je tutaj. Maja polskie paszporty, ktore w zasadzie nie sa polskie a unijne.

I nikt Ci w Danii nie zaczipuje psa z polski, tylko weterynarz doniesie natychmiast na policje ze pies jest przemycony. Nie dostaniesz paszportu bez czipa...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

To dość stary wątek, ale odświeżę.
Zastanawiam się nad wakacjami z psami w Danii.
Na visitdenmark.com nie ma żadnych informacji dotyczących przepisów.
Czy w dalszym ciągu wystarczą szczepienia i odrobaczanie, żeby wwieźć kundelki?

Pozdrawiam, Asia i shitki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też mam podobny problem, tyle że z wysłaniem szczeniaka do Danii. Szczenię będzie miało 8 tygodni i będzie po dwóch szczepieniach ale bez szczepionki przeciwko wścieklizny, którą w Polsce szczenięta dostają dopiero po 3 miesiącu życia.
Czy żeby przewieżć szczenię przez granicę nie wystarczy paszport unijny i Veterynary Certificate (dostałam do wypełnienia przez Duńczyka)?
Ostatnio Duńczyk mi napisał, że psa można przewieźć do Dani 3-4 tygodnie po szczepieniu na wściekliznę. Czy w przypadku malutkich szczeniąt ten fakt jest tak dokładnie sprawdzany?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Onomato-Peja']Hej, planuję w wakacje wybyc z moją owczarkowatą suką do Danii, do brata.
Powiedzcie mi proszę, jak tam jest z prawem co do psów?
Czy warunki aby psa tam przetransportowac jakoś się zmieniły?
Ogólnie mógłby ktoś podesłac stronkę z paragrafami na to wszystko, bo nie mogę nic znaleźc?[/QUOTE][INDENT] Tutaj masz najważniejsze informacje.
[/INDENT][INDENT][URL]http://www.uk.foedevarestyrelsen.dk/ImportExport/Travelling_with_pet_animals/Dogs_cats_ferrets/Travelling_to_Denmark/forside.htm[/URL][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hay
Ja mieszkam w Dani kwarantanna tu nie potrzebna od ostatniego szczepienia na wscieklizne czeka sie 21 dni potem mozna przekroczyc Danie obowiazkowo chip i paszport i to wszystko. Dunczycy sa bardzo pozytywnie nastawieni do zwierzat nie ma tu bezpanskich pieskow biegajacych na ulicach, nie ma tez agresywnych psow na ta chwile kruluja Labradory.Po ulicach prowadzi sie psy na smyczy, na plazach, lakach, boiskach mozna psa spuszczac ze smyczy. W parkach sa woreczki na odchody pieskow - trzeba sprzatac po pupilach i Dunczycy tego przeszczegaja. W sammerhus - domkach letniskowych mozna posiadac pieski- Mieszkajac w Dani z pieskiem wymagany jest podatek i ubezpieczenie - ja mam takze dodatkowo ubezpieczenie ktore pokrywa mi leczenie psa w razie operacji czy przewleklej choroby. Ogolnie Dania jest przyjaznie nastawiona na psiarzy i w co 2 Dunskiej rodzinie mieszka piesek albo kotek.
Jak jakies pytania odnosnie pieskow w Dani mozna pytac ;,-)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...