Jump to content
Dogomania

Kraków...szczeniaczki :)


magda_f

Recommended Posts

Niedlugo odbieram szczeniaczka z hodowli :)
Rozwazam temat psiego przedszkola coby zsocjalizowac psiura :) z innymi psami...
Zastanawiam sie czy bylby sens zorganizowac cos takiego wsród dogomaniaków z Krakowa. Poprostu spotykac sie gdzies w krakowie ( raz lub 2 razy w tygodniu) w jakims parku/ na bloniach lub gdzies indziej i takie "przedszkole" zorganizowac sobie za free.
Co o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Niedlugo odbieram szczeniaczka z hodowli :smile:
Rozwazam temat psiego przedszkola coby zsocjalizowac psiura :smile: z innymi psami...
Zastanawiam sie czy bylby sens zorganizowac cos takiego wsród dogomaniaków z Krakowa. Poprostu spotykac sie gdzies w krakowie ( raz lub 2 razy w tygodniu) w jakims parku/ na bloniach lub gdzies indziej i takie "przedszkole" zorganizowac sobie za free.
Co o tym myslicie? [/quote]Świetny pomysł :p

Jakby co my jesteśmy chętne.Mam prawie 12 tygodniową(kończy w poniedziałek)suczkę Collie.

Link to comment
Share on other sites

[quote=magda_f;12794
Rozwazam temat psiego przedszkola coby zsocjalizowac psiura :) z innymi psami...[/quote]


A wiesz jaki będzie efekt końcowy takiej socjalizacji z innymi psami?
Uzyskasz taki efekt,ze kiedyś Twój pies będzie mial w nosie przewodnika i zamist skupić się na swoim przewodniku to będzie sie skubial na innych psach.
Często przychodza do nas na plac szkoleniowy psy,które w ogóle nie umieją się skupić naswoim przewodniku.Przeważnie sa to psy właśnie po takich psich przedszkolach,które czynią więcej złego niż dobrego.
Przemyślcie to.
Nasze przedszkola polegają na zupełnie czym innym.Pracujemy ze szczylkami od 9go tygodnia zycia pokazując im ze to przewodnik jest najważniejszy na świecie i ze to on jest njlepszym kompanem do zabawy i ze to jest szefem,który daje psu poczucie bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jackdaw']A wiesz jaki będzie efekt końcowy takiej socjalizacji z innymi psami?
Uzyskasz taki efekt,ze kiedyś Twój pies będzie mial w nosie przewodnika i zamist skupić się na swoim przewodniku to będzie sie skubial na innych psach.
Często przychodza do nas na plac szkoleniowy psy,które w ogóle nie umieją się skupić naswoim przewodniku.Przeważnie sa to psy właśnie po takich psich przedszkolach,które czynią więcej złego niż dobrego.
Przemyślcie to.
Nasze przedszkola polegają na zupełnie czym innym.Pracujemy ze szczylkami od 9go tygodnia zycia pokazując im ze to przewodnik jest najważniejszy na świecie i ze to on jest njlepszym kompanem do zabawy i ze to jest szefem,który daje psu poczucie bezpieczeństwa.[/quote]

My uczymy się skupiania na przewodniku.
Ale z tego co pamiętam ze szkolenia starszej suczki oprócz nauki komend/eliminowania niepożądanych zachowań była też właśnie socjalizacja(kontrolowana)z innymi psami.

Moja mała boi się trochę obcych psów i dlatego pomyślałam że takie przedszkole jest dobrym pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona']

Moja mała boi się trochę obcych psów i dlatego pomyślałam że takie przedszkole jest dobrym pomysłem.[/quote]
Ale wiedz o tym ,że socjalizaja z innym pem nie moze byc celem najważnieszym.To ma być tylko jako dodatek.
To taka moja bezinteresowna rada.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie szkolenie np PT czy psa obronnego to inna sprawa, ale tzw psie przedszkole mozna sobie z minimum wiedzy zorganizowac samemu wlasnie z grupa znajomych i szczeniakami w podobnym wieku i.... nie przeplacajac ( w sumie wole ta kase wydac na cos innego zwiazanego z psem bez urazy). Nie sadze aby to zakonczylo sie jakas tragedia i skupianiu uwagi tylko na innych psach :)
To dobra mozliwosc aby szczeniaczki mogly sie bawic w towarzystwie psiakow o ktorych cos tam wiemy....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Jeśli szukasz profesjonalnego szkolenia z zakresu psiego przedszkola polecam Ci szkolenie w szkole psi ekspert w Krakowie. Zajęcia obejmują 8, 1,5h spotkań. Moja Lena spotkała na szkoleniu wielu psich przyjaciół i nauczyła wielu przydatnych komend. Do dzisiaj się spotykamy prywatnie z wieloma uczestnikami szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...