Jump to content
Dogomania

Znaleziony pies z 2 chipami- jak ustalić właścicieli??


Cudak

Recommended Posts

Mam u siebie na DT psa. Wczoraj przy okazji kastracji okazało się, że ma 2 wszczepione chipy. Dzwoniłam do najbliższego schronu- nie mają go w swojej bazie. Szukałam na necie i znalazłam tylko na jednej stronie:

1. [B]Numer identyfikacyjny: [/B]985120021316281
[B]Data wpisu: [/B]2006-06-09

[B]Baza danych: [/B]ORZ Indexel
[B]Właściciel: [/B]VetTrade Polska
[B]Adres: [/B]05-506 Lesznowola, ul. Słoneczna 223a
[B]Tel: [/B]+48 227376301
[B]Kraj: [/B]Poland

2. [B]Numer identyfikacyjny: [/B]972000000835148
[B]Data wpisu: [/B]2009-03-18

[B]Baza danych: [/B]ORZ Indexel
[B]Właściciel: [/B]VetTrade Polska
[B]Adres: [/B]05-506 Lesznowola, ul. Słoneczna 223a
[B]Tel:[/B]+48 227376301
[B]Kraj: [/B]Poland


W jaki sposób mogę się dowiedzieć na kogo został zarejestrowany? Czy VetTrade jest producentem chipów?

Link to comment
Share on other sites

VetTrade jest właścicielem bazy danych i dustrybutorem chipów różnych producentów. Jedyne co możesz dzisiaj zrobić, jeśli wysłałeś formularz zgłoszeniowy, to czekać na odpowiedź od nich. Właściciela bazy danych obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, i nie może udostępnić informacji o właścicielu psa na stronie. Bazy danych on-line udostepniają jedynie informację, że zwierzę zostało u nich zarejestrowane.

Link to comment
Share on other sites

Tu jest wątek psa: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1170/jamnik-robak-pilnie-szuka-dt-ds-zdj-str-1-4-juz-wykastrowany-142740/[/url]

Został znaleziony ok 50 km od Szczecina. Wiek ok 4-6 lat.

Formularz na stronie wypełniłam wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Cudak']Udało się zlokalizować byłych właścicieli.[/quote]

Kto zlokalizował byłych właścicieli psa?
Kto ma ich dane i kto się z nimi kontaktował?
Czy "własciciel" zrzekł się praw do psa?

Pytam ,bo jest podobna sytuacja z szelciakiem w schronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']Kto zlokalizował byłych właścicieli psa?
Kto ma ich dane i kto się z nimi kontaktował?
Czy "własciciel" zrzekł się praw do psa?[/quote]


[url=http://www.idpet.info/language/index.php?nrmenu=1&lan=pol]Indexel - International Animal's Registration Database System.[/url]

na stronie wypełniłam formularz, że znalazłam psa. Po jakimś czasie dostałam maila z danymi właścicieli.
1. właściciel nie miał telefonu, i w uwagach było napisane: " JAMNIK SZORSTKOWŁOSY ODŁOWIONY W ŚWIĘTEJ 23, DNIA 12/06/2006 PRZEKAZANY NOWEMU WŁAŚCICIELOWI"
2. właściciel tel miał, zadzwoniłam i spotkałam się z nimi. Twierdzą, że psa komuś oddali, ale nie wiedzą komu i gdzie. W każdym razie psa nie chcieli, więc nie potrzebna była w tym wypadku umowa zrzeczenia.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko jakieś niejasne.
Wynika z tego, że jedni mogą inni nie. Zła wola?
Zresztą poczytaj sobie ;):
[url=http://little-star.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=628&start=10]Forum "Little Star" - Owczarek szetlandzki - Sheltie • Zobacz temat - Sheltie w schronisku w Gdańsku na Kokszkach[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak'][URL="http://www.idpet.info/language/index.php?nrmenu=1&lan=pol"]Indexel - International Animal's Registration Database System.[/URL]


2. właściciel tel miał, zadzwoniłam i spotkałam się z nimi. Twierdzą, że psa komuś oddali, ale nie wiedzą komu i gdzie. W każdym razie psa nie chcieli, więc nie potrzebna była w tym wypadku umowa zrzeczenia.[/quote]

Straszne. Czyli po prostu go wyrzucili :angryy:
Powinny za coś takiego grozić surowe kary.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...