Jump to content
Dogomania

Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Ewelinaa

Recommended Posts

Angee, Cockeru, dziekuje Wam za odpowiedzi. Ja też właśnie pomyślałam, że bardzo przydałby się portal maltańczyka. To byłoby wspaniałe, gdyby w Internecie było takie jedno miejsce, gdzie rozmawiałoby się tylko i wyłącznie o maltańczykach (forum), gdzie można byłoby znaleźć porady odnośnie pielęgnacji, wystawiania no i oczywiście o hodowlach i psach jakie posiadają! Mi się wydaje, że to jest bardzo ważne, aby był taki spis wszystkich hodowli w polsce, suk hodowlanych, reproduktorów wraz z ich opisem i karierą wystawową. Bardzo by to pomogło takim osobom jak ja w wyborze i decyzji o zakupie pieska. Ja sobie daję na razie sporo czasu na decyzję, nie spieszę się, chcę wybrać jak najlepiej a do tego czasu doedukowac się w temacie, tak aby być godnym właścicielem dla pieska.
Ja bardzo bym chciała takiego portalu... Mam na prawdę wiele pytań..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Nesjanka[/B], bo mnie właśnie zdziwiło co piszesz o uszach, ale się kapnęłam że o yorkach mowa ;)

Co do portala... straciłam nadzieje. Ja to mam tylko hodowczynię i Angee, których mogę maltretować pytaniami :lol: inaczej też sama musiałabym testować na swoim pierwszym psie. A taki portal, piekna sprawa, wszystko w jednym opakowaniu :cool3: A jeszcze jakby ludzie współpracowali i byłaby wymiana opinii, poglądów i doświadczeń... piękna sprawa. Ale to chyba mżonka, póki co.

Link to comment
Share on other sites

NO i dlatego ja to wole sobie poczytać artykuły nawet te obcojęzyczne. Albo jak się dobrze rozejrzeć na stronach zagranicznych hodowli też są ciekawe wskazówki i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. NIestety ja to się ograniczam do anglojęzycznych, bo po rosyjsku czy jak tam to niet nic :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem zdania, że jak czerpać informacje to tylko z zagranicznych stron. Tam można spotakać obiektywne artykuły i cenne wskazówki co do pielęgnacji. U nas niestety to jeszcze temat TABU!!! Nie chcę tu być niesprawiedliwa, więc i napiszę, że i u nas baaaaardzo rzadko, ale zdarzają się takie perelki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Cockerku, czy chodzi Ci o ksiażkę, Maltańczyk, Bolończyk i jego kuzyni? Czytałam, ze szczerze mówiąc nie byłam nią usatysfakcjonowana. Ja to bym chciała więcej , duzo więcej wiedzieć. Chciałabym wszystko wiedzieć na początek o charakterze. Bo wiecie, dla mnie jak na razie to problem czy wybrać psa czy suczkę. Czy się róznią między sobą charakterem, wielkością.
Moja kuzynka ma yorka i podobno pieski są zwykle trochę mniejsze niż suczki. Chciałabym też wiedzieć jak to jest z tą wielkościa u maltańczyków, bo mi to szczerze mówiąc takie zupełne miniaturki nie odpowiadają. Chciałabym mieć takiego trochę większego maltana. Boję się różnych chorób związanych z miniaturyzacją oraz nerwowości charakteru. Ale rzecz jasna nie wiem jak się moje obawy mają do rzeczywistości, bardzo mi zależy na opini tych osób co mają maltańczyki. Jakie macie duże te pieski? Jakie mają charaktery i jak jest z ich zdrówkiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerek']Ania, ty jesteś dla mnie taka perełka :Rose:[/quote]

Martyna nie zawstydzaj mnie. Poprostu takim osobom jak Ty z chęcią pomagam.

Biały Kiełku ja też nie jestem entuzjastką (dla mnie bezsensownego) miniaturyzowania i tak małych ras. Może to brutalnie zabrzmi, ale jeżeli komuś tak bardzo podobają się super miniaturki yorki czy maltany o wadze poniżej ok 2 kilo lub o zgroza jeszcze mniesze - to niech sobie kupi chomika czy świnkę morską, a nie okalecza biedne małe pieski. Ale podkreślam to tylko moje zdanie i mogę się oczywiście mylić. Jednak każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i mam nadzieję, że do tego celu jest forum. :oops:
Co do charakteru psiakow, to uważam że nie można tak uogólniać. Oczywiście określone rasy posiadają pewne cechy wspólne, ale również i w obrębie jednej rasy zdarzają się duże róznice w charakterze. Cecha indywidualna. Oczywiście warto wspomnieć, że na charakter psa ogromny wpływ ma socjalizacja szczenięcia.

Link to comment
Share on other sites

NO to jeszcze ja się dołączę jako "nieentuzjastka" miniatur.
A charaktery faktycznie mogą się różnić nawet w obrębie rasy. I nawet może się to zmienić z wiekiem. Hodowczyni mówiła mi zawsze że moja Nel to taka ciepła klucha, najspokojniejsza z całego towarzystwa. A u mnie co? Różki pokazała już na drugi dzień :evil_lol: Też czytałam w książkach że maltańczyk to piesek spokojny, aczkolwiek nie typowy kanapowiec. W sumie to tak różnie bywa i też od dnia zależy. Nel czasem jest niezmordowana a czasem ma totalnego lenia i nic jej się nie chce.
Biały Kiełku, nie wiem czy jesteś już na 100% zdecydowana na tę rasę, jeśli tak, to super. Jeśli nie, to naprawdę warto dużo poczytać, popytać, pojeździć na wystawy, zwłaszcza że teraz coraz więcej można spotkać ich na ringach.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem przerażona tą miniaturyzacją i przeraża mnie również podejście niektórych potencjalnych nabywców, bo to często ich zapotrzebowanie dyktuje to co potem wychodują hodowcy. Taki przykład przerazający Wam opowiem, który słyszałam od mojej kuzynki, która zna bardzo dobrze hodowczynię yorków (ta kuzynka ma dość sporego yorka - 3,5 kg). No więc ta hodowczyni musiała odebrać swoim nabywcom psiaka, ponieważ właściciele rozczarowali się, że ich york wyrósł za duży (3 kg) i wyrzucili go na dwór do budy! Wyobrażacie sobie zrobić coś takiego? Żeby yorka (tak podobne do maltańczyków) przeprowadzić na dwór do budy, bo ktoś wolałby mieć mniejszego psa a 3 kg to juz za dużo?
Mi np raczej zależałoby przede wszystkim na zdrowiu psa a nie na gabarytach i nawet wychodzę z założenia, że im większy maltan tym silniejszy = zdrowszy. Ale takie postępowanie jak trzymanie psa w budzie to dla mnie przechodzi wszelkie pojecie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='biały kieł']właściciele rozczarowali się, że ich york wyrósł za duży (3 kg) i wyrzucili go na dwór do budy! ..[/quote]
:2gunfire: no comment

Wiesz i to jest przykre, że czasem, tak jak piszesz, nabywca dyktuje warunki. Gorsze jednak jest jeszcze to, jak hodowca się na takie warunki decyduje tylko dlatego, aby miał zbyt. O rety, ale brzydkie te słowa w odniesienui do zwierząt (zbyt brrrr :shake: )

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny - ja bardzo chętnie zacznę zbierać Wasze doświadczenia w formie pisemnej ad. pielęgnacji, zatwierdzonych wzorców w różnych krajach, historii itp - PISZCIE !!! (dla potomnych no i oczywiście liczę, że i ja coś skorzystam....:cool3: )

naprawdę jak już się uporam z grzywaczami - zajmę się maltanami !!! - szkoda tylko, że jest ich i nas (Opiekunów i Hodowców) tak mało !!! :placz: :placz:

liczę, że będzie nas coraz więcej,

ad wstawiania zdjęć i wyników - ja nie mam pod tym względem oporów - będę je wstawiać na grzywaczach - to i nie widzę przeszkód przy maltankach.
Portal to forma czystej informacji !!!
nie będzie tam krytyki - pod żadnym względem !!!

Link to comment
Share on other sites

Martyna ujełaś sedno sprawy - perfect:thumbs: Wina leży po stronie hodowców, że zgadzają się na takie warunki i nie martwią się ani o los ani o zdrowie psiaka, nie uświadamiają "nabywcow", tylko troszczą się aby sprzedać i mieć pieniądze. Dobrze, że są jeszcze hodowcy z prawdziwego zdarzenia, gdzie priorytetem jest dobro psa (danej rasy), a nie tylko dobra konsumpcyjne, przypodobanie się klientom i aby większy "utarg" był - brutalne.
Ale dobra nie będę się już więcej wychylać ze swoimi przyznam dość kontrowersyjnymi pogladami na temet hodowli psów, bo mnie niektórzy mogą zlinczować :shocked!:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][quote name='Cockerek']:2gunfire: no comment

Wiesz i to jest przykre, że czasem, tak jak piszesz, nabywca dyktuje warunki. Gorsze jednak jest jeszcze to, jak hodowca się na takie warunki decyduje tylko dlatego, aby miał zbyt. O rety, ale brzydkie te słowa w odniesienui do zwierząt (zbyt brrrr :shake: )[/quote]

- niestety po części to wina hodowcy - często wmawiają przyszłemu Opiekunowi - to co on chce usłyszeć !!!

a to, że pies ląduje w budzie - no cóż to świadczy tylko o tych ludziach - dobrze, że hodowca zabrał od nich tego psa .....
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ania, ty się nie wychylasz i wcale te poglądy nie są kontrwersyjne. Przynajmniej dla mnie, bo ja mam taką samą opinię.

Nesjanka, powiem ci szczerze, ja sama wciąż na etapie zbierania i czytania jestem. I chyba ten etap się nigdy nie kończy, zawsze coś ciekawego można usłyszeć. Byle tylko inni chcieli mówić ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, wprawdzie jestem jeszcze taka zielona w temacie, ale cieszę się ogromnie, że chcecie jednak zrobić ten portal :multi: . Przecież w innych krajach mają te swoje portale a bardzo fajnie byłoby mieć coś na ten wzór w naszym ojczystym języku. Normalne też jest, że istnieją kluby zrzeszające miłośników rasy, hodowców. Wydaje mi się, że jak się jedni hodowcy zorientują, że inni mają swoje miejsce w portalu to wszystcy będą chcieli tam miec swoje miejsce. To będzie chyba bardzo pożyteczne dla wszystkich. W sumie taka reklama i równe szanse dla wielu, natomiast ci co mają coś do ukrycia to wiadomo ..:evil_lol:, po prostu będą się ukrywali i sami na tym stracą... Dlatego fajnie by było rozreklamować portal tak aby dać wszystkim równe szanse. A chwalić się swoimi psiakami nikomu nie zaszkodzi. Ja wychodzę z założenia, że jak się ma co pokazać to się to pokazuje. Ja już wiem, że chcę maltańczyka, muszę jednak jeszcze poczekać z decyzją z różnych względów. Ale może tak za rok albo dwa się uda...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...