Jump to content
Dogomania

Gdzie w Krakowie i okolicach można kupować wołowe mięso?


startank

Recommended Posts

Czy można gdzieś w Krakowie i okolicach niedrogo kupować surowe wołowe mięso? Naprzykład mięso z głowy, brzucha, żołądek, gardło, cielęce żebra, ogony i uszy?

Z samego kurczaka pies niedługo zacznie gdakać :) Przedtem mieszkałam w Rosji i kupowałam takie wołowe mięso w sklepach albo można było kupić przy psich placach treningowych, szkołach albo w klubach. Cena 1 kg była 4-6 zł.

Jest może coś takiego w Polsce? :help1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='startank']Czy można gdzieś w Krakowie i okolicach niedrogo kupować surowe wołowe mięso? Naprzykład mięso z głowy, brzucha, żołądek, gardło, cielęce żebra, ogony i uszy?

Z samego kurczaka pies niedługo zacznie gdakać :) Przedtem mieszkałam w Rosji i kupowałam takie wołowe mięso w sklepach albo można było kupić przy psich placach treningowych, szkołach albo w klubach. Cena 1 kg była 4-6 zł.

Jest może coś takiego w Polsce? :help1:[/quote]

Jakiś czas temu szukałam w Krakowie żródła mięska pod kątem mojej Kendry.
Niestety nie znalazłam :angryy:
W sklepach mięsnych na pytanie czy mają np:żołądek wołowy robią wielkie oczy...

Najlepiej dogadać się z jakimś rzeźnikiem,żeby zostawiał trochę takich resztek z uboju.
Z tego co się zorientowałam oni takie"mięsko" po prostu wyrzucają.

Polecam Halę Targową,jest tam paru rzeźników tzw sprzedają tam mięcho i można się z nimi ładnie dogadać :diabloti:
Jest też sklep z koniną.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='roots23']Mona a kiedy oni stacjonują? Ci rzeźnicy pod tą halą targową? Bo ja zazwyczaj jak jeżdżę pod halę, to w niedzielę na giełdę staroci[/quote]

Jak masz rzędy budek(piekarnie,cukiernie,gastronomia itp),to jeden jest w drugim rządku od wiaduktu(bardziej od strony wejścia na ten drugi plac z halą.
Ale w weekendy to nie wiem czy gość handluje.Napewno jest w tygodniu i najwięcej towaru ma we wczesnych godzinach rannych.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam fajneMiejsce ale na Sląsku dokładnie w Będzinie. Na Targowisku pod Zamkiem.


Okrawki Wolowe dla Psa 1,5 zl za 1 kilo

Wątroba Wołowa 2 zł za kilo swieza pachnąca kupowałam

Ozory wolowe 4 zl za kilo

Ogony wolowe 5 zl za kilo miesne i szybko sie ugotowaly ;)

Wymiona Wolowe 1 zl za kilo


Kosci wolowe wieprzowe Gratis !!!!!

Cielęcina Gicz 7 zl kilo

Cielecina skrawki 4 zl kilo

Ogon cielecy 5 zl kilo



Mozna kupic mięso i dla nas,ale to trzeba wiedziec w jakiej budzie ;) ja raz kupilamschb i smierdzial mi capem



natomiast jesli chodzi o mieso Psie takie tansze to najlepiej jechac w Sobote ok godz 11 12 przed zamknieciem targowiska wtedy naprawde kupi sie zagrosze.


JawSobote nakupilam pol auta miecha ;)))za 70 zl do tego skrzynka kosci gratis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...