Jump to content
Dogomania

Wystąpienie przed Sejmem ! W imieniu tych, które nie mówią..


Soema

Recommended Posts

Tak sprawdziłem żeby nikt nie wypisywał głupot.Samych ogłoszeń psów rodowodowych na allegro na dzień dzisiejszy jest 19 stron.Na każdej stronie 50 ogłoszeń .No i to wszystko x jedynie 5 szczeniąt w miocie.Daje ogromną liczbę.Nie sprawdzałem jeszcze innych oraz psów za złotówkę tych też liczba ogromna(Na szczęście większość z nich to psy do adopcji, które być może zostaną wysterylizowane)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, wciele sie na chwile w przecietnego Kowalskiego.

Panie! Pan wiesz, ile to cale sterylizowanie kosztuje?! Ten konowal za trzy stowy to zrobi! Nie dosc, ze psa okaleczac, to jeszcze tyle kasy na to wydac?! I co mi w zamian daja? Zwolnienie od placenia jakiegos glupiego podatku, hahaha! W zyciu nie placilem, bo i po co? Sprawdza to ktos? Nikt sie nigdy do mnie o to nie przyczepil, tera tez nie zaczna. A wiesz pan co jeszcze? Nawet jakbym placil, to glupi bym byl, dajac suke na operacje. 300 zlotych, a ten caly podatek, oplata, czy inne badziewie - 30zl! Bym chyba na leb upadl, zeby tyle wybulic, suka zdechnie dawno, zanim mi sie to oplaci, a tak? Szczeniaki moze beda, jak ladne, to sie sprzeda, jak niezbyt, to albo sie uspi, albo wywali, a moze ktos ze znajomych bedzie chcial... ej, panie, a moze chcesz pan szczeniaka? Po rodowodowej matce!

Link to comment
Share on other sites

Witaj shin.Dobrze,że się odezwałeś.Pewnie,że masz rację.Więc po co w ogóle za coś się brać .Nie sprawdzają i sprawdzać nie będą choćby nie wiem jak wspaniałe były przepisy.Może lepiej zawalczyć o to co wysterylizować się da ?Jak mi udowodnicie,że wszystkie psy w Polsce są zaszczepione przeciw wściekliźnie (to święty obowiązek)oraz ,że tam gdzie opłata od posiadania psa jest wprowadzona jest w 100% ściągalna i że po swoich psach ludzie sprzątają ,to ja podpiszę wszystko co wymyślicie.Nie ma sensu kombinować za wiele bo i tak prawo obecne daje ogromne możliwości.Tylko kto go stosuje? Kto przestrzega?

Link to comment
Share on other sites

Po prostu denerwujace jest, ze wszystko krytykujesz, a od siebie nic nie podsuniesz.

Nie ma sensu w ogole zaczynac rozmowy o oplacie/podatkach/szczepieniach, jezeli psy nie sa chipowane. To jest po prostu NAIWNE, i tyle. Jesli tego nie rozumiesz, nie mamy w ogole o czym gadac.

Skoro sie juz bawimy w 100% - pokaz mi dowolny system analogiczny do tego [baza danych + jakas kontrola], ktory jest w 100% szczelny i niezawodny.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiego systemu i każdy o tym wie.Ja niczego nie krytykuję po prostu wiem,że nikt tego nie będzie kontrolować.Sam wcieliłeś się w Kowalskiego i jako Kowalski odpowiedziałeś sobie sam.Nikt niczego nie kontroluje.Kto będzie kontrolował czipy? Ten sam który powinien skontrolować szczepienia,sprzątanie,opłaty.Czyli kto SM gwarantuję Ci ,że nie oni.Oni są od wstawiania świstków mandatowych,zakładania blokad na koła ewentualnie ściganie babki handlującej pietruszką.Ja was proszę skupmy się na razie na tym najważniejszym by psy przynajmniej te do adopcji szły już po sterylkach.I nie wmawiaj mi ,że nie chcę zmian.Chcę i to wszystkich proponowanych.Od podatków poprzez zakaz trzymania psa na łańcuchu.Tylko jak to osiągnąć? Jak ,skoro teraz mimo,że są różne przepisy osiąga się tak niewiele.Jeśli schronisko pobiera opłatę za adopcje psa to powinna ona być odkładana na osobne konto(Konto przeznaczone wyłącznie na sterylizację).Gminy mają obowiązek utrzymywania schronisk ,więc opłata za adopcję powinna być przeznaczona na sterylki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Po prostu denerwujace jest, ze wszystko krytykujesz, a od siebie nic nie podsuniesz.

Nie ma sensu w ogole zaczynac rozmowy o oplacie/podatkach/szczepieniach, jezeli psy nie sa chipowane. To jest po prostu NAIWNE, i tyle. Jesli tego nie rozumiesz, nie mamy w ogole o czym gadac.

Skoro sie juz bawimy w 100% - pokaz mi dowolny system analogiczny do tego [baza danych + jakas kontrola], ktory jest w 100% szczelny i niezawodny.[/quote]
Dzięki Ci dobry człowieku.
Jesteśmy zmuszeni czekać na wyniki (albo ich brak) prac, które są prowadzone od.... dawna.:p Jeśli dostanę odpowiedź wymijającą, trzeba będzie działać. Ale to chyba najlepiej na spotkaniu, albo na poważnie tu na wątku.
Shin, Wam udało się napisać list i jest naprawdę dobry, z jednym wyjątkiem z którym się nie zgadzam, ale o tym już było :) ale zrobiliście to tu - na dogo.
Nie wiem, czy jest możliwa powtórka.
niestety, nie potrafimy wykorzystywać naszego potencjału, ale za to lubimy podcinać skrzydła i krytykować. Szkoda, bo razem moglibyśmy wiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chciałbym zaprosić do bezpłatnego czipowania psów. W naszym gabinecie na ul. Skolimowskiej 4 cały czas są jeszcze czipy. Zapraszamy mieszkańców Warszawy z psami, książeczką zdrowia i dowodem osobistym właściciela. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 022 8494744 w godzinach pracy gabinetu. Dodatkowo bezpłatnie wprowadzamy dane psów do ogólnopolskiej bazy danych identyfikacja.pl[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.hau-miau.pl/"]www.hau-miau.pl[/URL], [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Tutaj mozna zadawac pytania kandydatom na prezydenta. Ja już to zrobiłam .Im więcej naszych glosów , tym lepiej .To chyba wszyscy rozumiemy.


[URL="http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/krotka-pilka-zapytaj-kandydata,1,3223999,aktualnosc.html"]http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2...ktualnosc.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...