Jump to content
Dogomania

Sunia nie chce jeśc zadnej karmy!!!!


Nuczysko

Recommended Posts

Witam. Mam roczna suńkę sznaucera olbrzyma. Od szczeniaka była karmiona karmą, na poczatku eukanuba- pierwszy okres sie zajadała później juz nie chciała jej jeść. Zmieniliśmy na Nutre Nugets i sytuacja ta sama. Kombinowalismy na różne sposoby np dawałam jej puszkę z dodatkiem karmy, ryż z mieskiem a pod spodem karma- dobrze wymieszane wszystko. Efekt jest taki , ze teraz wogóle nie ruszy karmy, a jezeli wyczuje w ryżu to wypluwa.Za żadne skarby nie chce jeść karmy. Co zrobić, przejść na gotowanie?Czy kupować dobre mokre karmy i to jej podawać? Tylko czy może jeść tylko mokre karmy? Ja już zgupialam. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem sunia jest wybredna , bo jest rozpieszczona. Choć oczywiście może byc tak, że karma jej nie smakuje.
Moja suka nie jest wybredna, ale są karmy których nie ruszy.
Na Twoim miejscu spróbowałabym RC dla wrażliwych .
Gotowane będzie trudno zbilansować, ale to też dobre wyjście.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hmmm może faktycznie nieco za bardzo rozpieściłaś swojego pieska. Ale ja raczej nie przeszłabym na jedzenie gotowane, bo piesek wtedy nie będzie miał dostarczonych składników, które są dla niego niezbędne. wiesz w różnych sklepach np też w e-karma.pl możesz znaleźć mnóstwo karm, znajdziesz i takie, dla psów z problemami;)
Nie martw się spróbuj innych karm. Albo przejdź się do weterynarza, żeby zapytać, co w tej sytuacji można zrobić:)

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Spróbuj jeszcze innych karm. Wkońcu coś znajdziecie, co będzie jej odpowiadało. Ja mam podobnie z moimi boksiami. Zaczęłam od ariona premium. W połowie worka był fe, póżniej eukanuba (też po połowie fe), regal (o ten to dopiero chyba pod koniec worka był fe), rc wogóle nie tknęły, Nutra nuggets był fe po 1 kg. Teraz jesteśmy na profilum, narazie jest mniam mniam. Ale zobaczymy, dopiero zjadły 3 kg...

Trzeba próbować do bólu... Tak jak ja. No a jak się nie uda to może BARF???

Link to comment
Share on other sites

Tak się właśnie kończy "dosmaczanie" suchej karmy i skakanie wokół pieska jak nie chce jeść :diabloti: Po co jeść, jak można chwilę poczekać i Pańcia za chwilę dorzuci coś lepszego.
A wyższością karm przemysłowych jest wygoda stosowania (taki sarkazm oczywiście, wiadomo, że lepsze dobrze zbilansowane domowe, ale ciekawe ile osób robi to dobrze i zapewnia idealnie skomponowane posiłki). Osobiście uważam, że nawet pies karmiony gotowanym czy barfem powinien być oswojony z suchym, bo czasami w sytuacjach "kryzysowych" nie ma po prostu innego wyjścia. Więc przyzwyczajać do tego warto, niezależnie czym będzie żywiony na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...