Jump to content
Dogomania

Problemy skórne u Shi-tzu...


Karola$

Recommended Posts

Witam moja shish Nika ma bardzo brzydkie krosty na skorze... sa ta dosyc duze, grube i suche placki... Niunka ciagle sie drapie a ja juz sama nie wiem od czego to jest i jak to zwalczac... Nasz wet po przetestowaniu na niej gamy specyfikow tez zalamal rece... Czy czyjs piesek mial podobny problem? prosze o pomoc... :(

Link to comment
Share on other sites

O jejku , nie znam sie na tym i sie z tym nie spotkałam , ale moze to byc swierzb , hodowca o tym wspominał przy kkupnie psa , objawy sie chyba zgadzaja , ale wet powinien to rozpoznac , nie wiem , podaje link
[url=http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=161]Czytelnia Serwisu Molosy.pl - Świerzb - drażniący problem to sprawka świerzbowca drażniącego sarkoptozy[/url]
Zycz eszybkiego powrotu do zdowia twojego pieska :)

Link to comment
Share on other sites

O kurcze mam nadzieje ze to jednak nie to....! :crazyeye:
chyba zmienie weta bo ten obecny ostatnio zaczyna dzialac mi na nerwy... chyba wydaje mu sie ze jast jedynym weterynarzem na swiecie i na szcepionke dla mojego pesa kazal mi czekac miesiac czasu... ehhh
Ale nic trzeba dzialac szybko chyba jeszcze dzis sprobuje pojechac do innego specjalisty.
dzieki samostella ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karola$']Witam moja shish Nika ma bardzo brzydkie krosty na skorze... sa ta dosyc duze, grube i suche placki... Niunka ciagle sie drapie a ja juz sama nie wiem od czego to jest i jak to zwalczac... Nasz wet po przetestowaniu na niej gamy specyfikow tez zalamal rece... Czy czyjs piesek mial podobny problem? prosze o pomoc... :([/quote]
Nie rozumiem za bardzo dlaczego bez zdiagnozowania testował leki na psie? A już z tą szczepionką to przesadził. Chyba na pewno zmień weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Bo to jest taki wiejski wet, bardziej psi znachor... Ufalismy mu bo barzdo pomogl nam z naszym shi tzu <wrecz uratowal go przed smiercia, kiedy ten byl baaardzo chory> ale widocznie to byl przypadek, bo teraz te jego wszystkie proby leczenia koncza sie na niczym.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karola$']Bo to jest taki wiejski wet, bardziej psi znachor... Ufalismy mu bo barzdo pomogl nam z naszym shi tzu <wrecz uratowal go przed smiercia, kiedy ten byl baaardzo chory> ale widocznie to byl przypadek, bo teraz te jego wszystkie proby leczenia koncza sie na niczym.... :shake:[/quote]

Szkoda że to tak długo trwa bo juz ponad miesiąc z tego co piszesz. Ale też rozumiem Cię - jak się mieszka w malej miejscowości ( a chyba mieszkasz w malej miesjcowości lub na wsi) to i dostęp do wetka jest bardzo ograniczony. Alem musisz koniecznie pojechać i zmienić -a właściwie nie zmienić a pojechać do prawdziwego weterynarza. To rzeczywiście mogą być pasożyty skórne. Czasami leczenie może być długotrwałe.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co :)
zmiana wet to dobry pomysł
Moze jeszcze bardziej od tego ''znahora wiejskiego '' moze doradzic hodowca od ktorego był brany psiak , moze on sie z czyms takim spotkał watro sprobowac!
powodzenia :)

nie wiem naprawde ale im wiecej o tym czytam <o tym swierzbowcu> tym bardziej mi sie zgadza, bo zaczyna sie od strupkow a potem sie pogarsza :( o jejku , szukaj pomocy gdzie sie da , to nie musi byc to mniejmy nadzieje , bo wet by to raczej rozpoznał
trzymam kciuki za zdrowie twojego shih

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim czy wet nie zaszczepił psa i czekałaś na szczepionkę bo po prostu nie miał czy może kolejne szczepienie miało być w późniejszym okresie albo pies miał podawane inne leki a wtedy psa się nie szczepi? szczepione powinny być TYLKO zwierzęta zdrowe. w przypadku choroby odczekuje się i przesuwa termin szczepienia.
objawy o których piszesz ciężkie są do zdiagnozowania na odległość. może to być grzybica, może to być alergia / np. na jakiś kosmetyk/, nużyca, być może pies dostaje za dużo białka w pożywieniu??? niestety przez internet można gdybać...
lekarz powinien pobrać zeskrobiny skórne i zbadać. dopiero po określeniu przyczyny podejmuje się leczenie / tym bardziej, że to co stosował nie działa/. nawet jeśli wet jest z małej miejscowości próbkę może przesłać do większej lecznicy i wyniki dostanie pocztą lub telefoniczne. ze zmianami skórnymi nie ma żartów dlatego może warto odwiedzić klinikę w najbliższym większym mieście??? i pilnuj żeby pies zmian skórnych nie rozdrapywał / może jakiś kołnierz???/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Moj Toff ciagle drapie sie po brodzie. Vet wzial juz dawno wymaz i wyszly jakies tam grzyby i ciagle stosuje mu jakies masci ale to pomaga na chwile i znowu jest drapanko a oprocz brody dosc czesto ma zapalenie ucha. Taka jego natura niestety. Do tego ma jeszcze problemy z ukladem moczowym i ci jakis czas musze badac mu mocz i jest na karmie royala urinary.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...