Jump to content
Dogomania

Żółte mleczne zęby


Sealet

Recommended Posts

Hej!
Czy ktoś z Was spotkał się z żółtymi mlecznymi zębami u szczeniaka? Moja sunia ma 3 miesiące i zęby zamiast bialutkie ma całe żółte - tak jakby miała jednolicie przebarwione szkliwo, dziąsła zdrowe. Oczy białe, skóra różowa- więc to nie żółtaczka. Rośnie ładnie, je wszystko, szarpie sie zabawkami, obgryza kości - nic jej nie boli. Wet nie wie co to jest - mówi, że pierwszy raz cos takiego widzi. Nie wiem co o tym myśleć... czy może jej czegoś brakuje...? Na razie jeszcze nie gubi zębów, więc nie wiem jakie będą stałe... mam nadzieję że białe :)
Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Może daj mu wapnia:roll:Np.urozamic suchą karme kefirem,jogurtem lub białym serkiem.A dajesz mu jakieś kostki dla szczeniaków ?Ja mojemu daje kostki miętowe na czyszczenie zębów(dla juniora)i od czasu do czsu dostaje mini kostke Greenies.
Chociaż nie wiem czy to pomoże ale spróbuj:pMój ma ząbki śnieżno białe bez nalotu i kamienia nazębnego.Ale nie martw się !!!Może jak mu wylecą mleczki to stałe bedą już białe:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Co ma wapń do barwy szkliwa? Dodawanie wapnia do gotowej karmy, zwłaszcza w gotowych preparatach, może doprowadzić do zaburzeń rozwoju i chorób.
W tym wieku raczej mało prawdopodobne, zeby szczeniak miał osad na zębach - nie przesadzałabym z kostkami czyszczącymi zęby, bo wiele to nie pomoże, a w nadmiarze może zaszkodzić.

Możliwe, że taka barwa szkliwa to po prostu cecha osobnicza; bywa tak też po przebytych chorobach zakaźnych we wczesnym szczenięctwie. Można zapytać dobrego weterynarza, specjalistę w większym mieście - choćby telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie dodawała żadnych kaszek, tym bardziej ze sztucznym dodatkiem wapnia, skoro pies dostaje pełnoporcjową suchą karmę. Nadmiar wapnia, zaburzenie jego stosunku do fosforu w organizmie jest równie groźne jak jego niedobór. Na pewno nie wybielisz tym zębów - tylko zaburzysz bilans mikroelementów w diecie.
Btw pies to nie niemowlę; kaszek w diecie nie potrzebuje.

Jeśli pies poza tymi nieszczęsnymi zębami jest zupełnie zdrowy, to dałabym temu spokój.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że to "defekt" estetyczny więc tak jak wyżej -dałabym spokój bo tego nie zmienisz , wiedzieć na pewno też nie będziesz co było przyczyną takiej barwy szkliwa można by tylko pogdybać. Zółte szkliwo zęba w/g mnie świadczy właśnie o dobrym nasączeniu wapnem. Jakby ktos pomógł w wyjaśnieniu przyczyny to hodowca poprzez analizę karmy suki matki, przebytych chorób w okresie ciąży itp Można by to tylko po co?

Link to comment
Share on other sites

Przebyta nosówka w okresie szczenięcym powoduje brunatnobrązowe zabarwienie szkliwa;zapytaj o historie leczenia ,moze były stosowane w leczeniu psa tetracykliny(antybiotyki),które maja powinowadztwo do tkanek szybko rosnacych (zawiązki zębów,kości) i moga spowodowac przebarwienie zebów;w świetle UV tkanki takie charakterystycznie świecą;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...