Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla psa z nadwagą?


kubeczek

Recommended Posts

Witam!
Jestem właścicielem 2,5letniej dalmatynki która niestety waży 30kg a to trochę za dużo jak na nią. Chciałbym ją odchudzić ale nie wiem jaką karmę z serii light wybrać. Chciałbym żeby to była jak najlepsza karma ale moje ograniczenie to ok 10zł za kilogram. Jaką karmę polecacie? Co myślicie o Acanie light & fit? Jest jakaś lepsza karma w podobnej cenie?

Proszę o pomoc,
Kuba

Link to comment
Share on other sites

Popieram ;) Na nicvzym pies tak zdrowo nie schudnie i nie nabierzę mięsni jak na barfie. Większość karm typu light to niestety zapychacze żołądka, mało wartościowe odżywczo a te naprawdę dobre są drogie.

Tylko dla dalmata dobrze byłoby ułożyć jadłospis z minimalną ilością podrobów ze względu na nerki.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie bede namawiac zeby przestawiac na barfa - nie daje, nie znam sie na tym, nie mam zdania podzielonego ale - jakby ktos dopisal cos o Acanie to bylabym wdzieczna;)
Sama borykam sie z nadwaga u suczy - 3 lata po sterylizacji, ruchu wystarczajaco, dawka dzienna karmy na 30 kg psa (a sucz wazy 42 kg).
Bronilam sie przed typowa karma light dlugo, jednak Acana ma dosc duzo bialka w porownaniu do innych lightowych, wiec moze nie jest taka zla;) Acana karmie 2 mac i jestem bardzo zadowolona...

Link to comment
Share on other sites

Ja też wiem co mówie:razz:
Miałem jamnika który tył od patrzenia na jedzenie.:cool3:Dostawał jeść odpowiednio do swojej wagi i mial max ruchu.I był śliczny szczuplutki.
Kaja w zimie tyje sporo z powodu małej ilości ruchu.Jak tylko ma więcej ruchu 2tyg i jest szprycha.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies, aby trochę schudnac to wcina karmę z wyższą ilością białka :), efekty małe bo małe, ale widac :), a co surowizny :cool3: pies który ma zrzucic kg zrzuca a pies, który może utyc - tyje :) u mnie się sprawdza (tyle, że u nas wiosna-lato to suche a jesień-zima BARF) i psy i ja zadowolona :lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że psa utuczonego i bez kondycji nie można od razu wziąć na 2 h biegania przy rowerze.
Forsownym ruchem przy dużej nadwadze można rozwalić psu stawy; starego przyprawić o niewydolność krążenia.
Jeśli pies jest bardzo gruby, najpierw ograniczamy pokarm i wprowadzamy długie spacery w spokojnym, tempie - dopiero jak masa ciała się zmniejszy, bierzemy się za biegi tudzież inne sporty. Bardzo polecam pływanie - wyrabia mięśnie, a nie obciąża stawów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Bardzo polecam pływanie - wyrabia mięśnie, a nie obciąża stawów.[/quote]

Probowalam przez ostatnie 3 mce...sucz potrafila i 30-40 min plywac non stop za patykiem. Do tego jak pisalam jedzenie jak na sporo lzejszego psa. Do tego czesto po plywaniu bieganie - pies po wodzie dostaje speeda:lol:
Rower odstawilam, bo wystraszylam sie kulawizny po - zdecydowanie nie meczacym rowerze (30 min bez szalenstw) i poki co nie wrocilam, bo potem upaly byly, pewnie na jesien wroce jak plywanie odpadnie.

Nie ukrywam, ze boje sie kolejnej zimy, kiedy przez czeste zranienia lap - sucz nie moze biegac.

Plywanie oprocz nabrania fajnych miesni w spadku wagi nic a nic nie pomoglo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
Plywanie oprocz nabrania fajnych miesni w spadku wagi nic a nic nie pomoglo...[/QUOTE]Miesnie sa cieższe niz tłuszcz wiec nic dziwnego ze waga nie drgneła.
Gdy zaczełam treningi sportowe (hobbystycznie i amatorsko - zaden wyczyn), to momentalnie przybyło mi kilka kg mimo ze wymiary sie zmniejszyły a we wszystkich ubraniach miałam spore luzy
:evil_lol:

Ja odchudziłam suke bez głodówek i forsowania.
Jadała tyle ile chciała ale skasowałam z miski wszelkie suche pasze i zapychacze zbożowe.
Dostawała mieso z warzywami w proporcjach 60-70% miesa na 40-30% warzyw.(oczywiscie na oko - nigdy tego nie ważyłam)
Na poczatku objadała sie jak prosie ale po 2-3 tygodniach zaczeła jesc duzo mniej i powoli zrzucac nadmiar tłuszczyku.
Obydwa psy jadają tak od ponad dwóch lat. Różne rodzaje i gatunki miesa i prawie wszystkie warzywa, plus czasami jakies suplementy
Nie chudną, nie tyją, kondycja i zdrowie jak u rocznych psów, wyniki krwi idealne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Miesnie sa cieższe niz tłuszcz wiec nic dziwnego ze waga nie drgneła.[/quote]

Teorie znam ale czy az taka roznica...inaczej - czy taki przyrost miesni moze zmienic wage. To ze nabrala miesnie nie oznacza, ze stala sie pakerem:lol: Przybylo glowni na udach + lopatki czyli to co "dziala" podczas plywania

[quote name='puli'] Dostawała mieso z warzywami w proporcjach 60-70% miesa na 40-30% warzyw.(oczywiscie na oko - nigdy tego nie ważyłam)[/quote]

poki co moge jedynie dawac suche - obojetnie jak bardzo bym chciala nie jestem w stanie karmic miesem / koscmi - BARF itp nie wchodzi w gre (uogolniam mocno bo oczywiscie mieso + warzywa nie oznaczaja BARFowania i to wiem;))

[quote name='puli']wyniki krwi idealne.[/quote]

e wynikami to i my mozemy sie pochwalic mimo 2letniego karmienia wylacznie suchym:evil_lol: weterynarz dzisiaj mowi - nie jest otyla, ale ja wiem ze podczas zimy znowu moze z kg przybyc...a to juz za duzo:roll:

Moze sprobuje tego lighta - choc bronilam sie przed nim jak moglam, bo boje sie, ze suka nie bedzie miala ochoty na jakikolwiek ruch. Tam jest niby az 35% bialka i 9% tluszczu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Teorie znam ale czy az taka roznica...inaczej - czy taki przyrost miesni moze zmienic wage. To ze nabrala miesnie nie oznacza, ze stala sie pakerem:lol: Przybylo glowni na udach + lopatki czyli to co "dziala" podczas plywania[/quote]
Róznica naprawde moze byc spora...
Przerobiłam na własnej skórze. Nadwagi własciwie nie miałam ale miesni tez nie. Po dwóch miesiacach treningów gdy weszłam na wage, to myslałam ze sie zepsuła bo ja schudłam a ona mówiła ze przytyłam
:evil_lol:
[QUOTE]poki co moge jedynie dawac suche - obojetnie jak bardzo bym chciala nie jestem w stanie karmic miesem / koscmi - BARF itp nie wchodzi w gre (uogolniam mocno bo oczywiscie mieso + warzywa nie oznaczaja BARFowania i to wiem;))[/QUOTE]
My własnie nie barfujemy - wszystko leci gotowane.
Chodziło mi bardziej o skład jedzenia niz o jego postać - spotkałam sie juz wielokrotnie ze skutecznym odchudzaniem psów przez podawanie wysokobiałkowego, bezzbożowego pożywienia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Róznica naprawde moze byc spora...
Przerobiłam na własnej skórze. Nadwagi własciwie nie miałam ale miesni tez nie. Po dwóch miesiacach treningów gdy weszłam na wage, to myslałam ze sie zepsuła bo ja schudłam a ona mówiła ze przytyłam
:evil_lol:[/quote]

poki co nadal uwazam, ze to nie to;)

[quote name='puli']My własnie nie barfujemy - wszystko leci gotowane.
Chodziło mi bardziej o skład jedzenia niz o jego postać - spotkałam sie juz wielokrotnie ze skutecznym odchudzaniem psów przez podawanie wysokobiałkowego, bezzbożowego pożywienia....[/quote]

no to wlasnie szukalam karmy wysokobialkowej - z tej polki na ktora mnie stac i najlepiej wypadla Acana - a wersja light bialka ma 30% przy malej ilosci tluszczu - 9%. Pewnie jeszcze wazne jakie to bialko, coz az tak dokladni nie sa w pisaniu skladow;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem się na Acanę, Dalmatynce smakuje, żadnej alergii, stolec idealny. Jednym słowem nie żałuję a nawet polecam. W ciągu 16dni schudła 1kg a ruchu miała tyle co zwykle.(a przy tym pies nie jest głodny!)

I tutaj moje pytanie. Czy utrata 1kg przez 16dni (przed odchudzaniem warzyła 30,5kg czyli straciła 3% masy) to dużo czy mało?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kubeczek']Zdecydowałem się na Acanę, Dalmatynce smakuje, żadnej alergii, stolec idealny. Jednym słowem nie żałuję a nawet polecam. W ciągu 16dni schudła 1kg a ruchu miała tyle co zwykle.(a przy tym pies nie jest głodny!)[/quote]

o kurcze...wlasnie czekam na Acane light&fit i mam nadzieje, ze u nas rowniez pomoze. Rozumiem, ze wlasnie ta karme dajesz? Czy dajesz wg tabelki, czy mniej mimo wszystko? Normalnej karmy daje mniej o 1/4 i sucz chodzi potwornie glodna....

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie tą karmę podaję, podaje tak jak w tabelce, ale jak nabieram miarką to zazwyczaj jest ciut pod podziałką niż ponad więc w sumie dostaje ciut mnie.
Przez pierwsze kilka dni marudziła, że mało ale potem było ok, nawet czasem nie zje (ma 15min na zjedzenie jak nie to nie dostanie tej porcji tylko musi czekać na następny posiłek.(dostaje dwa razy dziennie rano 200g wieczorem 100g)).
Ruch to: kilka godzin dziennie na dworze w ogrodzie. Czasem spacer.

Ps. ponawiam pytanie czy 1kg przez 16dni to dużo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kubeczek'](dostaje dwa razy dziennie rano 200g wieczorem 100g)).[/quote]

czy moze ktos "madry" sie wypowiedziec - czy trzeba dawac psu mniej na drugi posilek? Moja je dwa razy dziennie - rano 1/3 i o 16 2/3 dziennej porcji. Spacer glowny to 13-15 godzina, czasami o 18 jest bieganie, ale z reguly nie. Czy powinnam jednak to zmienic i dawac rano wiecej, czy niekoniecznie? Wygodniej mi dac rano mniej mimo wszystko i pies przyzwyczajony od 5 lat do takich porcji

[quote name='kubeczek']Ruch to: kilka godzin dziennie na dworze w ogrodzie. Czasem spacer.[/quote]

czasami ruch w ogrodzie to marny ruch - chyba ze twoj pies faktycznie biega

[quote name='kubeczek']Ps. ponawiam pytanie czy 1kg przez 16dni to dużo?[/quote]

tego nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']



no to wlasnie szukalam karmy wysokobialkowej - z tej polki na ktora mnie stac i najlepiej wypadla Acana - a wersja light bialka ma 30% przy malej ilosci tluszczu - 9%. Pewnie jeszcze wazne jakie to bialko, coz az tak dokladni nie sa w pisaniu skladow;)[/quote]
A spróbuj tej karmy: [url=http://www.fhdenys-petshop.pl/karma_hp.html].:: Denys PetShop | Produkty - Karma holistyczna | Healthy Paws ::.[/url]
Jest nowością chyba od wiosny na rynku. Ale nie chcę skłamać. Ja karmię nią od początku maja i moja wysterylizowana sucz schudła dość znacznie do pewnego momentu i teraz stanęła :) Wyniki badań super- a jest to stara suka. Druga też mi schudła choć nie musiała, wiec podniosłam dawke ;)
Mój szczeniak ( lat 4) upasiony dość znacznie już zjadł dwa worki 15 kg. i właściciele mówią ze pies nie jest głodny jak na light a chudnie. Ich wet to potwierdził i ich pochwalił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']A spróbuj tej karmy: [URL="http://www.fhdenys-petshop.pl/karma_hp.html"].:: Denys PetShop | Produkty - Karma holistyczna | Healthy Paws ::.[/URL][/quote]

z tego co widze to nie mam dostepu do sklepu - jako nie-hodowca i pewnie jako karma holistyczna do najtanszych nie nalezy a ja mam jakis okreslony budzet

Poki co Acana jest juz u nas - zobaczymy...bardzo sie boje zimy:shake: zaraz sucz przestanie plywac i znowu sie pojawie problem:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']To zmniejsz dawke jakbym dawał Kaji żreć tyle ile pisze na opakowaniach czyli ok. 180-200g to byłaby wieprz ,ale dostaje góra 150g nawet czy max. wysiłku.I żyje ,a że jest głodna hmm zawsze jest.Kiedyś zjadła swoją dawke ,czarka dawke i żebrała dalej więc..[/quote]

sucz powinna dostawac 420 dostawala 300 gram...to wg ciebie ile powinnam zmniejszyc? - mowa o zwyklej karmie nie light

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']z tego co widze to nie mam dostepu do sklepu - jako nie-hodowca i pewnie jako karma holistyczna do najtanszych nie nalezy a ja mam jakis okreslony budzet

Poki co Acana jest juz u nas - zobaczymy...bardzo sie boje zimy:shake: zaraz sucz przestanie plywac i znowu sie pojawie problem:shake:[/quote]
Skasuj część i pozostań do pl ;) Wejdziesz. A karma jest nowością, więc na razie niedroga :) A niufowi podaję jej kubek royalowski ;) Wychodzi taniej niż Acana ;) Koszt to około 200 zł za 15 kg :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...