Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla psa z nadwagą?


kubeczek

Recommended Posts

[quote name='Pysia']Skasuj część i pozostań do pl ;) Wejdziesz. A karma jest nowością, więc na razie niedroga :) A niufowi podaję jej kubek royalowski ;) Wychodzi taniej niż Acana ;) Koszt to około 200 zł za 15 kg :)[/quote]

zaraz zerkne ale nie wiem jak liczysz ze ci taniej wychodzi:lol: zreszta z tego co slyszalam, beda problemy z zakupem Acany - mozliwe ze tak czy siak bede musiala kupic cos innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']zaraz zerkne ale nie wiem jak liczysz ze ci taniej wychodzi:lol: zreszta z tego co slyszalam, beda problemy z zakupem Acany - mozliwe ze tak czy siak bede musiala kupic cos innego[/quote]
Taniej mi wychodzi, bo Acana ma tyle wypełniaczy że aby pies był najedzony to muszę podawać dwa kubki :diabloti: A tu tylko jeden ;) Czyli to tak jakbym 100 zł płaciła za worek ;)
Zresztą ja akurat na Acanie sparzyłam się. Sierść moich niufów strasznie spaskudniała.... A i spadły wyniki- trochę ale jednak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Pysia']
Zresztą ja akurat na Acanie sparzyłam się. Sierść moich niufów strasznie spaskudniała.... A i spadły wyniki- trochę ale jednak.[/QUOTE]

jakie wyniki spadły ?

osobiście mam wątpliwości żeby psu tak obciążać nerki taką ilością białka.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A próbowaliście może zastosować taką karmę: Summit? Tylko, że ona jest już dla psów powyżej 6 lat życia, ale wydaje się (z tego co czytam na e-karmie) i patrząc na składniki - dla psa, któremu nie chce się ruszac - będzie jak znalazł. Co nie zmienia faktu, że jednak najlpeir poradziłabym wybrac się do weterynarza i nim skomponowac dietę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimi1982']A próbowaliście może zastosować taką karmę: Summit? Tylko, że ona jest już dla psów powyżej 6 lat życia, ale wydaje się (z tego co czytam na e-karmie) i patrząc na składniki - dla psa, któremu nie chce się ruszac - będzie jak znalazł. Co nie zmienia faktu, że jednak najlpeir poradziłabym wybrac się do weterynarza i nim skomponowac dietę.[/QUOTE]

Płacą Ci chociaż za ten spam reklamowy...?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Błagam o pomoc!!!!

Mam pieska jest to mieszaniec owczarka szwajcarskiego z jakimś innym pieskiem (nie da sie zabardzo sprecyzować z jakim) w każdym bądź razie jest on większy od Golden Retriever ale mniejszy od Doga Niemieckiego. Został on 3 lata temu wysterylizowany ponieważ takie były wymogi fundacji z której go zabrałam. Jak przystało na pieska po takim zabiegu przytył mi on bardzo i obecnie waży 55kg! Proszę Was o pomoc w wyborze karmy dla niego (tylko nie piszcie mi o royalu bo na takie jedzenie mnie nie stać)

Link to comment
Share on other sites

On jest gruby bo widać to po nim :( ale nie sądziłam że jest aż taki otyły. Weterynarz dziś mi powiedział że jak nie zaczne go odchudzać to w przeciągu 2lat trzeba będzie go uspać :( musi zrzucić około 15kg. Nie wiem od czego zacząć. Dał mi karmę eukabana tylko jest ona bardzo bardzo droga (za 5kg zapłaciłam 120zł)zastanawiam sie nad karmą bosh albo acana albo putina brit. Jest on moim oczkiem w głowie i jest mi bardzo ciężko "go głodzić" wiem że to dla jego dobra ale ja nie umiem jeść widząc jak on jest głodny i żebra koło mnie :(

Link to comment
Share on other sites

jeśli chcesz psa odchudzić to pierwsze o co powinnas poprosic weta to o bilans kaloryczny,wyliczy ci w nim ile kalorii ma twój pioes przyjmowac w oparciu o dana karmę.jeśli masz suchą karme w domu to spisz jej kalorycznoc(jest w tablece na opakowaniu albo dostepna w internecie po wpisaniu nazwy),oczywiście ruch wskazany,ale nie skoki do patyków czy piłek,taki normalny"w poziomie"w lecie najlepsze jest pływnie.

usypianie psa z powodu otyłości to totalna bzdura

zajżyj jeszcze do działu diety-tam te były opisywane rózne karmy w odniesieniu do odchudzania

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Nadwaga u pupila jest poważnym zaburzeniem. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że żywienie psa to nie tylko resztki ze stołu. Otyłość , jako długotrwały stan, może prowadzić do wielu schorzeń m.in. do problemów z wątrobą, przedwczesnej degeneracji stawów, niewydolności sercowej i wielu innych. 

Wartą polecenia karmą w tym przypadku jest karma PETVITA Light. Ma dużo mięsa, nie ma żadnych zapychaczy składających się jedynie z węglowodanów (zboża, kukurydza, kasza, ryż itp.). Ma wiele składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu: chondroityna na stawy, juka na higienę jamy ustnej, żurawina na układ moczowy i wiele innych. Oprócz tego jest bardzo wydajna - pies zjada mniej, jest najedzony, karmę kupujemy rzadziej, i więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni a pupil jest zadowolony i zdrowy. 

Więcej informacji na stronie www.petvita.com.pl

Pozdrawiam

Expert Petvita

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...