Jump to content
Dogomania

Grzybica, stan zapalny czy coś innego?


Agitta

Recommended Posts

Przepraszam, jeśli taki temat na forum już był, ale szukałam i nie znalazłam.

Moja siedmioletnia suczka owczarka niemieckiego od małego ma łysą plamę na łokciu, którą sobie wygryzła, chyba z powodu pcheł już nie pamiętam dokładnie. Ostatnio dostała łupież i stan łysego placka się pogorszył. Ma tam trochę zaczerwienioną skórę, jak będę mogła to wstawię fotki. Pojechaliśmy do weterynarza, który powiedział, że to jest lekki stan zapalny i mogą być początki grzyba przepisał preparat o nazwie Viosept. Mówił jeszcze, ze to od tego, ze Abra sobie wyciera ten łokieć i na drugim też ma grubsza skórę.
Grubszą skórę na łokciu również uznał za objaw choroby.Ten sam preparat dostała moja świnka morska na łuszcząca się skórę w uszku, wiec nie mam pewności, czy mogę o stosować.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Wstawiam zdjęcia tego łokcia:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f4f91cfc91a9b19.html]IMG_1147.JPG | tolac03 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040a7adf598e0960.html]IMG_1148.JPG | tolac03 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to co opisujesz na lokciu to modzel. typowa przypadlosc u duzych ciezkich psow. nam wlasnie zalecono zwykla chamska masc z witamina A. nie ma nawet specjalnej nazwy ten specyfik (w aptece). trzeba regularnie nacierac i masowac. u nas jeszcze modzeli nie ma ale to tylko kwestia czasu. wiec do tej pory uzywalam do masazy parafiny plynnej. ale zaczniemy stosowac te masc skoro ma byc lepsza. to zalecenie dr Dembele. acha i powiedzial ze trzeba nie dopuszczac do duzych zgrubien i pekniec bo wtedy moze dojsc do zakazen. moze byc pomocna masc z antybiotykiem np masc detreomycynowa

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki też z tym miały problem - wystarczy psie łokcie regularnie smarować LINOMAGiem (maść z firmy Ziołolek). Po jakimś czasie strupki zeszły, skóra przestała się łuszczyć i na koniec porosła sierścią.

Gdy łokcie się zagoją warto w ramach profilaktyki smarować je raz w tygodniu oliwką dla dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...