Jump to content
Dogomania

Cieczka? Czy to nie za wcześnie?


shame11

Recommended Posts

Mam suczkę od która urodziła się 5 marca. ma teraz 5 miesięcy. Dzisiaj w nocy obudziła nas o 2, piszczała pod drzwiami ze chce by ją wypuścić na ogródek na załatwienie się. Wydawało mi się to trochę dziwne więc poszłam zobaczyć co z nią.. Jak mnie zobaczyła to jakoś przestała piszczeć ale chodziła tak po domu jakby probowała zrobić siusiu jednak gdy tak 'kucała' to nic jej nie leciało. gdy zapaliłam większe światło to zauważyłam na podłodze kilka kropel czegoś na styl cieczki, jakby krew. no ok myślę, z siostra uznałyśmy że cieczka no i trzeba jej pilnować. no ale teraz tak myślę, czy to aby nie za wcześnie? 5 miesięcy i już? jestem trochę zaniepokojona. nie wiem, mam jechać do weta? może to coś z układem moczowym, co? na razie zachowuje się normalnie... tzn. zjadła śniadanie, trochę po skakała no ale teraz leży. mogę wyjść z nią na spacer? bo szczerze, to teraz się trochę boję..
i jest jeszcze taki problem, że moja starsza siostra jest w pracy i wróci o 15 więc na razie nie mam możliwości iść do weterynarza gdyż nie mam prawa jazdy. a ja muszę iść dzisiaj odebrać papiery do liceum i nie wiem czy mam zaryzykować i zostawić młodszą, 10 letnią siostrę samą z psem .. bo jakby nagle dostała mocnego krwotoku to siostra nie wiedziałaby co zrobić..
sunia jest rasy shih tzu

Właśnie skontaktowałam się telefonicznie z weterynarzem, powiedział że to może być cieczką zarówno jak zapalenie pęcherza. Wcześniej, w tamtym tygodniu mała nie miała apetytu, ale trudno powiedzieć czy to jest związanie z cieczką bo moze byc także z tym, że akuart wtedy została z ciocią bo ja byłam na wakacjach. Dzisiaj zjadła odrazu wczystko no i jes troche bardziej nerwowa a tak pozatym to szczeka, bawi się czyli tak jak zwykle :) Na razie poczekamy, a jak siostra wróci pojedziemy na badanie moczu i temperatury :)

rozmawiałam z weterynarzem i on powiedział że OBJAWY jak najbardziej PASUJĄ na cieczke. krew, brak apetytu, wylizywanie się. no ale okazało się że to jednak jakis jednorazowy incydent i jest juz ok. chociaż piesek często nam choruje tzn. od kwietnia przebył juz 3, coprawda nie zbyt poważne no ale zawsze choroby..

Link to comment
Share on other sites

Może to zależy od wielkości pieska mojego wujka suczka też jest małej wielkości i też wcześnie dostała cieczkę, moja suczka jest wielkości shar-pei i dostała w wieku 8mies. Albo po prostu wcześniej stała się 'kobieta' :P tak samo jak u ludzi jedna dostaje w wieku 10 lat inna w wieku 14 różnie to bywa, ale jak chcesz to idź do weta się lepiej upewnij :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...