Jump to content
Dogomania

Viza się odnalazła! - z przychówkiem... szukamy DS dla 6 dzikich szczeniąt


Kuna

Recommended Posts

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drugim po strachu do obcych największym uczuciem Vizy jest potrzeba kontaktu z człowiekiem. Doświadczyłem tego bardzo. Lubiła być brana na ręce, w kojcu zawsze mnie wypatrywała i czekała cierpliwie na pieszczoty. Jeżeli się nadal tuła gdzies po lasach i te instynkty zostały uśpione, a wilcza natura teraz przeważa - to tylko dlatego że musi przetrwać. Viza będzie szukać kontaktu z człowiekiem i tam gdzie będą ogłoszenia tam będa kolejne telefony. Jedyna szansa dla niej to informacja , która musi dotrzeć akurat w te miejsca. Skoro była widziana już tyle razy po zaginięciu, to znaczy że nauczyła się żyć na wolności.
Jednak cena tej wolności dla każdego psa jest na dłuższa metę wysoka.
Każdy dzień to rosyjska ruletka. Zagrożeń jest wiele. Mam nadzieję, że czyjeś dobre oczy ją wypatrzą i zaprowadzą w końcu do jej domu.

Link to comment
Share on other sites

Za każdym razem, gdy piszecie, że Viza była gdzies widziana, podrywa mnie nadzieja, a zaraz potem obawa, że to znowu fałyszwy ślad...:shake: Nie wyobrazam sobie, co Bartek musi w takich chwilach czuć... nadzieja przeplata się z rozczarowaniem, nagłe ozywienie ze zniechęceniem... brak nadziei?
Jedno wiem... ona gdzieś tam jest i w końcu będzie można przenieść ten wątek szczęśliwie zakonczony do archiwum. Naprawdę w to wierzę!

Link to comment
Share on other sites

Witam,
znowu posypały sie telefony co może wskazywac na dalsza wędrówkę Vizy. Była (lub podobny pies w obroży) widziana dalej na obrzeżach lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego: dwa razy w okolicy skrzyżowania ul. Słowackiego i Potokowej w ostatnim tygodniu, na Dolnym Migowie 1 raz 3 dni temu, na ul. Czecha na końcu przy wejsciu do lasu wczoraj o godz. 7 rano, przy Tesco na Żylewicza przez ostatnie 5 dni wielokrotnie (była tam dokarmiana), w okolicach Marusarzówny 1 raz 3 dni temu. Najczęściej widziana jest w godzinach rannych i popołudniu ok. 17-18. Wczoraj chodizłem i szukałem 4 godziny plakatując okolicę, w obrębie od Matemblewa, Brętowa, Dolne Młyny, Dolne Migowo, Rakoczego z prawej strony, całość osiedla Morena od strony zachodniej po prawej od Bulońskiej, Myśliwska. Szukała też niezaleznie Iza z Miszką, Pani jola z rodziną i przyjaciółmi.
Narazie bez powodzenia, jednak jak najbardziej prawdopodobne jest, że Viza s Sopotu lasami przeszła na te tereny i może dalej przemieszczac się na południe w kierunku osiedli położonych w okolicach Kartuskiej. Może też cofnąć się do Oliwy. To tyle.

Link to comment
Share on other sites

W tej sytuacji jeżeli ktoś może pomóc to proszę szukać na tym terenie, włącznie z lasem leśnictwa Matemblewo. Wody jest dużo, potok Strzyża ze zbiornikami retencyjnymi, jeziorko na byłym poligonie. Z opisów osób ktore dzwoniły lub przekazywały bezpośrednio relacje Viza jest w dobrej kondycji, bardzo ostrożna, ale trzyma się ludzi. We wszystkich opisach uwagę zwraca czarna obroża na szyi, co uprawdopodabnia że to ona.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio była widziana tam wczoraj ok. godz. 13.30 w pobliżu ul. Matemblewskiej. To znowu duży obszar i przy tak dużym opóźnieniu przepływu informacji szanse mam znikome...
Doplakatowanie lasów sopockich spowodowało jeszcze kilka telefonów, które potwierdzają jej obecnośc tam ponad tydzień temu.

Link to comment
Share on other sites

Rozglądam się zawsze na spacerach i rozmawiam ze wszystkimi miejscowymi psiarzami, wiedzą też o niej wszyscy moi uczniowie (w szkole dla psów). Dużo osób jest właśnie z Moreny. Mogę rozwiesić plakaty w sklepach na moim osiedlu (teren za Auchan - Kiełpinek, Wiszące Ogrody), bo jeżeli przemieszcza się w stronę Kartuskiej to może pokazać się na naszym osiedlu.

Link to comment
Share on other sites

W dniu dzisiejszym w dodatku do Dziennika Bałtyckiego ,,Trójmiasto" ukazał się artykuł Kamili Grzenkowskiej pt. ,,Viza, gdzie jesteś?"
Oprócz informacji o poszukiwaniach zamieszczono zdjęcie psa i mój numer telefonu. Mam nadzieję, że ta informacja w gazecie poskutkuje.
W dniu wczorajszym i dzisiejszym trwają nadal poszukiwania w okolicach Moreny i Matemblewa skąd jeszcze dodatkowo spłynęło kilka zgłoszeń o widzeniu psa. Nieocenione są tu Iza z Miszką, Pani Jola z przyjaciółmi, mieszkańcy osiedla Niedźwiednik, osoby które niosą wspaniałą pomoc. Jeżeli nie wpłynął ważne informacje należy uwage koncentrować na tym terenie i kierunkach Gdańsk Kartuska, ew. Suchanino (był jeden tel. ale trudno powiedzieć czy to był widziany ten pies?), i z powrotem poprzez obrzeża lasów na wysokości Wrzeszcza, Oliwy i Sopotu. Jeżeli ktoś jest chętny do patrolowania tych terenów yak jak tydzień temu to poproszę o informację, postaram się to jakoś skoordynować.

Link to comment
Share on other sites

Jeżdżę na poligon co drugi dzień, dziś się też wybieram za jakie 3 h, obejdziemy go w całości. A jeszcze taka informacja, może już wiecie, ale napiszę. Na potokowej przy koniach obok nasypu babeczka ma haszczaka, który sobie chodzi luzem, ale nie dalej jak po nasypie, przeważnie siedzi przy koniach. A po poligonie często biegają same husky z samoyedem. To tylko tak, żeby nie mylić.

Link to comment
Share on other sites

Warto z tą informacją możliwie szeroko dotrzeć na wszystkie możliwe fora.
Jeszcze raz dziękuję osobom, bez których ta akcja tak by się nie rozwinęła poprzez internet. Grecie, Asi, Iwonie, Basi, Izie, Maćkowi, Pani Malinowskiej z mężem, Pani Joli, przyjaciołom z osiedla Nieźwiednik, Beacie, Andzrzejowi i wszystkim pozostałym (naprawdę duża grupa), których nie wymieniłem - jeszcze raz wielkie dzięki.
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z Was ponieśli koszty (dostałem też swój rach. tel.) Mam nadzieje, że Viza się jednak wkrótce znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']musi, bo jak nie to obawiam się że zaangażujesz pół Polski:) żałuję, że nie mieszkam bliżej Niedźwiednika[/quote]
A dlaczego nie? To, że jedna psia historia poruszyła tylu ludzi pozwala mieć nadzieję, że nie jesteśmy tacy najgorsi. Jednak Viza błąka się tak długo wśród setek osób dla których nawet jeżeli wzbudziło to zatroskanie, nie mając przed oczami mojego ogłoszenia nie wiedzieli co zrobić.
Nie widzą potrzeeby informowania o tym służb czy schroniska co świadczy, że brakuje elementarnej edukacji w tym kierunku. Ten przypadek pokazał pewną szerszą skalę problemu. Ludzie może chcieliby pomóc, ale nie wiedzą jak.
Dzwonią do mnie też właściele innych zagubionych psów i proszą o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwileczką odebrałem telefon od Pani, która twierdzi, że widziała psa z ogłoszenia na ul. Abrahama w Sopocie wczoraj ok. godz. 17.00.
Jest pewna na 90 procent, opisała zachowanie dosyć typowe dla Vizy. Może się cholender cofnęła z powrotem do tego Sopotu?
Tam jest dużo ogłoszeń, jeżeli ktoś jeszcze zadzwoni to zmienam ponownie teren poszukiwań. Postaram się w weekend przekazywac bieżące wiadomości...póki co warto też obserwować równolegle znowu te rejony co tydzien temu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...