Jump to content
Dogomania

Viza się odnalazła! - z przychówkiem... szukamy DS dla 6 dzikich szczeniąt


Kuna

Recommended Posts

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Viza była znowu widziana na 23 Marca pod blokami koło przedszkola dwa dni temu ok 3 w nocy. Koncentrujemy działania tylko na tym obszarze od Reja do sanatorium Leśnik w pasie lasu przylegającym do osiedli i osiedli włącznie. Wczoraj sam ponownie obszedłem całego Reja i okolice stadionu. W pojedynkę mam niewielkie szanse, jeżeli jednak udałoby się zorganizować akcję i namówić spacerowiczów, rowerzystów, właścicieli psów, którzy mogliby penetrować ten teren i dzwoniliby do mnie lub schroniska jak tylko ja zobączą - szansa złapania Vizy wzrasta. Podejrzewam po takim czasie nabrała już sporej rezerwy. Warto mieć przy sobie chociaz trochę psiego jedzenia i prubowac zanęcić. Głód może spowodować że pies sie zatrzyma tam gdzie mu sie podrzuci jedzenie (oczywiście jak sie go spotka) i da mi to czas dotarcie na miejsce. dla wszystkich chętnych do pomocy mam przy sobie plakaty i pinezki które moge dostarczyć. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

No cos z tym linkiem do fotki sie porobiło.... Naprawia błąd zatem. To jest pies, który mógł byc mylony z Vizą(lub nadal może, nie wiem czy gdzies jeszcze "lata" czy w schronisku juz może) Pies widziany był na ulicy Rzeczpospolitej.
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/111/160fbd44c83a371d.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed momentem z Bartkiem... z tego co mówi, Viza tam jest na pewno. Z otrzymanych telefonów mozna wywnioskować, że w dzień ptrzebywa w lesie, a w nocy szuka jedzenia pod blokami. Prośba Bartka jest taka, jeżeli ktoś mógłby w ramach spaceru z psem, wycieczki rowerowej czy wogóle spaceru porozwieszac ogłoszenia, tak aby jak największy teren został nimi objęty, to Bartek ma je wydrukowane, ma równiez wszystkie akcesoria potrzebne do ich rozwieszenia, jest w stanie dowieźć je pod wskazany adres... prośba jest tylko taka, żeby były to osoby, które rzeczywiście je rozwieszą, a nie położą gdzies w domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eskimoteam']Viza była znowu widziana na 23 Marca pod blokami koło przedszkola dwa dni temu ok 3 w nocy. Koncentrujemy działania tylko na tym obszarze od Reja do sanatorium Leśnik w pasie lasu przylegającym do osiedli i osiedli włącznie. Wczoraj sam ponownie obszedłem całego Reja i okolice stadionu. W pojedynkę mam niewielkie szanse, jeżeli jednak udałoby się zorganizować akcję i namówić spacerowiczów, rowerzystów, właścicieli psów, którzy mogliby penetrować ten teren i dzwoniliby do mnie lub schroniska jak tylko ja zobączą - szansa złapania Vizy wzrasta. Podejrzewam po takim czasie nabrała już sporej rezerwy. Warto mieć przy sobie chociaz trochę psiego jedzenia i prubowac zanęcić. Głód może spowodować że pies sie zatrzyma tam gdzie mu sie podrzuci jedzenie (oczywiście jak sie go spotka) i da mi to czas dotarcie na miejsce. dla wszystkich chętnych do pomocy mam przy sobie plakaty i pinezki które moge dostarczyć. Dzięki.[/quote]

Ja również przyłączam się do prośby zróbmy jeszcze raz akcję w stylu Brzeżna połączmy siły, może jak będzie nas więcej to podzielimy się na grupy i podzielmy na rejony chociaż jeden cały dzień niech te miejsca są obstawione przez nas i naszych znajomych może wtedy uda się ją namierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj od Bartka dostałam sms z inf. że była widziana o 6;15 przez kobietę w lesie przy os. Mickiewicza wabiła ja chrupkami wołając Viza niestety nie zbliżyła się.
Z organizujmy ostatnią akcje aby ja złapać jest nas dużo na wątku mamy znajomych poprośmy ich i obstawmy ten teren przez jeden dzień.

Link to comment
Share on other sites

W sobotę organizujemy akcję w godzinach od 9 do 18. Potrzebne będą chętne osoby. Podzielimy się na minimum 3 grupy, najlepiej 5.
- wyposażenie: psie przysmaki, wolna długa smycz.
1. Grupa nr 1.
To grupa poszukiwawczo-interwencyjna. Jej zadaniem jest przyczajenie się w miejscu pośrodku terenów poszukiwań na wysokości Łysej i w razie potrzeby szybkie przemieszczenie się w dowolnym kierunku na wypadek natknięcia sie na psa.
Zbiórka pierwsza przy Łysej koło baru Sabat o godz. 9.00.
Od 10.00 udajemy się na szczyt Łysej i patrolujemy tylko tereny od opery leśnej do małej gwiazdy i dużej gwiazdy. Jestem w tej grupie z Velho.
Potrzebuję 2 osób.Zbiórka druga godz. 14.00 szczyt Łysej.
2. Grupa nr 2.
Grupa poszukiwawcza. Jej zadaniem jest przeszukanie terenów leśnych i osiedli przylegających od strony ul. Reja. Zbiórka o godz. 9.00 na parkingu przy PKO S.A. Potrzeba minimum 4 osoby. Od godz. 10.00 zespół dzieli się na dwie grupy A i B.
Grupa A udaje się wzdłuż ściany lasu i osiedli od ul. Wyspiańskiego, na pograniczu domków przemieszcza się na wysokości rezerwatu zajęcze wzgórze patrolując obrzeża uliczek, dochodzi do stadionu leśnego, okrąża go, potem patroluje ścieżki wokół osiedla Mickiewicza.
Grupa B patroluje Reja do skrętu na mała gwiazdę, patroluje las i wszystkie ścieżki w górę i dół aż do małej gwiazdy. Zbiórka o 14. szczyt Łysej.
3. Grupa nr 3.
Grupa poszukiwawcza.
Ta grupa przeszukuje tereny od końca 23 Marca w kierunku Łysej.
Potrezebne 4 osoby. Zbiórka pierwsza godz. 9.00 pod Sanatorium Leśnik. Dzieli sie na dwa zespoły. Od 10.00 Grupa A idzie lasem w kierunku dużej gwiazdy, zygzakując wszystkie ścieżki leśne. zbiorka nr 2 o 14. na Łysej. Grupa B udaje się wzdłuż 23 Marca na obrzeżach lasu wzdłuż osiedli aż do wejścia do opery, potem cmentarza żołnierzy radzieckich i do Łysej. Zbiórka nr 2 o 14.00 na szczycie Łysej.
4. Grupa zwiadowcza.
Ta grupa czesze las od Borodzieja.
Zbiórka godz. 9.00 Borodziej. Od 10.00 ściezkami przez las zygzakując udaje sie w kierunku Łysej. zbiórka o 14.00.

Po 15.00 w zalezności od wyników dzielimy nowe zadania, lub wracamy z powrotem do punktu wyjścia.

poproszęo zgłoszrenia do grup i ew. sugestie. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomość ślę do naszych TPOPZ, do ludzi z Gdańska ale nie licz na cud. To sobota, niektórzy wyjeżdżają, inni potrzbeują coś pozałatwiać, inni chcą zwyczajnie odpocząć...

P.S Ja się pisze, ale kompletnie nie wiem gdzie co jest w Sopocie, nie mam też samochodu żeby sobie swobodnie i radośnie tam dotrzeć. Gdyby ktoś jechał od strony Gdańska to poproszę o zabranie mnie ze sobą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Wiadomość ślę do naszych TPOPZ, do ludzi z Gdańska ale nie licz na cud. To sobota, niektórzy wyjeżdżają, inni potrzbeują coś pozałatwiać, inni chcą zwyczajnie odpocząć...

P.S Ja się pisze, ale kompletnie nie wiem gdzie co jest w Sopocie, nie mam też samochodu żeby sobie swobodnie i radośnie tam dotrzeć. Gdyby ktoś jechał od strony Gdańska to poproszę o zabranie mnie ze sobą[/quote]

Ta zorganizowana akcja jest odpowiedzią na telefoniczne sugestie kilku osób, które już zadeklarowały udział. Na cud nie liczę i tak, znajdzie się albo nie....to praktycznie ostatnia szansa. Jeżeli tam jest to powinno się udać. Problem w tym, że Viza prawdopodobnie nie da się złapać i dlatego chyba siedzi w tym lesie. Nie wiem jak długo jest w stanie tak przeżyć. Ja też wiem, że nie bedę mógł tak intensywnie jej szukać jak teraz wiecznie, bo jestem odpowiedzialny równiez za inne zwierzęta i sprawy. Wszystkim, którzy pomagali do tej pory i pomogą w sobotę wielkie dzięki. Mam nadzieję piękno krajobrazu, pogoda i ruch na świezym powietrzu chociaz w części zrekompensuje trudy. Do tego jestem pewien dojdzie satysfakcja z powodu złapania psa.

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo chcialabym byc z Wami :placz: Ale jestem bez mozliwosci transportu i z małym dzieckiem, ktorego nie mam jak zostawic :placz: Chyba ze cos sie zmieni to bede sie kontaktowac :oops:
Jesli Wam sie nie uda (w co nie wierze, osobiscie) to w przyszlym tygodniu mam nadzieje, ze dam rade odstawic dziecie do dziadków i pomoc...
Trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się też namówic kilka osób. Aby to organizacyjnie dobrze wyszło proponuję wpierw spotkać się o 9.00 u podnóża Łysej koło baru Sabat. Tam porozdzielamy ostatecznie funkcje i od 10-tej rozpoczniemy akcję. Będę mieć przy sobie też trochę plakatów do rozdziału.
Proszę sie nie denerwować że ktos się zgubi. W sumie te lasy są bardzo proste, jest kilka punktów orientacyjnych i dosłownie każda napotkana osoba może wskazać drogę. Ja postaram sie wydrukować i pokserowac jakąś mapę i pozaznaczać punkty. Zapowiada się jutro piekny dzień no i mam nadzieję Viza wróci do domu.

Link to comment
Share on other sites

Każdy zespół dostanie ode mnie szczegółową mapę. Część dróg jest udostępniona dla samochodów, część nie. Da się dojechać do połowy ul. Reja, do Borodzieja i w okolice leśniczówek. W przypadku prowadzenia poszukiwań od strony południowej i zachodniej aby nie tracic czasu, samochodem można tam dojechać dojechać i pieszo czy na rowerze przesuwać się w kierunku miasta.

Link to comment
Share on other sites

Przygotowałem dla wszystkich mapy, wyrysowałem trasy. Zgłosiło się ok. 20 osób. Mam nadzieję będziecie wszyscy.
Na wszelki wypadek nie zmotoryzowanym podam dojad.
Od kolejki elektrycznej w Sopocie ul. Podjad przechodzimy na druga stronę Niepodległości, udajemy się w górę Sikorskiego, przechodzimy Abrahama i skręcamy dalej w górę Żeromskiego. Idziemy do końca. Czekam od godz. 09.00 u podnóża wyciągu narciarskiego. Tam przypominam rozdzielamy zadania tak aby do 10-tej zdążyć jeszcze zająć 4 pozycje. Rozdam trochę ogłoszeń. Dzielimy się jak pisałem wczesniej na grupy. Od 10-tej zaczynamy równocześnie szukać z różnych kierunków według mapy ( zaznaczono) zacieśniając pętlę coraz bliżej wokół Łysej. Ja znajduję się w środku działań patrolując z Velho niewielki obszar wokół szczytu gotów udać się w każdej chwili w miejsce zgłoszenia. W przypadku jak wyżej wszyscy otrzymają natychmiast telefonicznie wskazówki co do zmiany startegii. Dla spóźnialskich będę posiadać pewien zapas map i ogłoszeń przy sobie, zostawię też w/w w barze Sabat (jak będzie otwarty). Kontakt do mnie na wszelki wypadek 601 48 66 11. Jeszcze raz dzięki za pomoc i do zobaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...