Jump to content
Dogomania

Viza się odnalazła! - z przychówkiem... szukamy DS dla 6 dzikich szczeniąt


Kuna

Recommended Posts

[quote name='Iwona i Gucia']Witam, dopiero co znalazłam ten wątek, kilka dni temu widziałam psa podobnego do Vizy, (tak mi się przynajmniej wydaje, czy ona miała jakąś ciemną, szeroką obrożę?) w okolicy osiedla Przylesie (ul.23 Marca) w Sopocie. Wynika z tego, że błąka się gdzieś w okolicy, będziemy się rozglądać.[/quote]
To jest cenna inf.
Wczoraj wieczorem nie mogłam się zalogować, ale niestety nic :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iwona i Gucia']Witam, dopiero co znalazłam ten wątek, kilka dni temu widziałam psa podobnego do Vizy, (tak mi się przynajmniej wydaje, czy ona miała jakąś ciemną, szeroką obrożę?) w okolicy osiedla Przylesie (ul.23 Marca) w Sopocie. Wynika z tego, że błąka się gdzieś w okolicy, będziemy się rozglądać.[/quote]

[B]Skontaktuj się proszę z Bartkiem pod nr tel. [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=2][U]601 486 611[/U] lub z Washee z Sopotu. Jej tel. to [U]607 747 489[/U].[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Siedziałem z psami w sobotę w okolicy Borodzieja, niestety nic ...ale nadzieje są....odebralem jeszcze dwa telefony, które potwierdzają wczesniejsze informacje....Viza żyje w lesie na wysokości od Reja do 23 marca, może dalej.
W dniu dzisiejszym skontaktowalem się z Panem Michałem Piwoszem z Nadleśnictwa Gdańsk odpowiedzialnym za ochronę przyrody. Przesłałem mu ogłoszenie, zajął się sprawą. [url=http://www.gdansk.lasy.gov.pl/rdlpgdansk/jednostki/gdansk/informacje-ogolne-1/kontakty/lista-kontaktow]Lista kontaktów—Kontakt—Nadleśnictwo Gdańsk[/url]
Pracownik przekaże informację służbie leśnej i straży lesnej. Miły człowiek.
Dziękuje Basi za poszukiwania, która zna lasy sopockie jak nikt, Iwonie, Państwu Woleckim i wszystkim pozostałym. W godzinach popołudniowych postaram się bywać w jednym miejscu z psami ( Borodziej) chociaż ze dwie godzinki, wszystkich proszę o jeżeli to możliwe monitorowanie terenu w lasach sopockich i na wszystkich osiedlach do niego przylegających. Jeżeli Viza cokolwiek je, to może ktoś ją gdzieś dokarmia, warto rozwieszać dalej ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis1984']W te lasy mozna wjechac samochodem/rowerem/koniem? Podejzewam, ze tereny konne z hipodromu moga tam jeździc. Moze warto podrzucic im ulotki z Vizą....[/quote]

Teoretycznie da się wjechac nawet samochodem tam gdzie są drogi publiczne (do Borodzieja bez problemu)....
Podaję na wszelki wypadek tel do schroniska w Sopocie 58 5512457, wiedzą o Vizie, w przypadku zlokalizowania w razie czego postraraja się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Z nowości, to tyle, że Bartek jutro będzie w Borodzieju od godziny 17 do 19, wszystkich chętnych do wieszania plakatów i poszukiwań Vizy jak najbardziej zapraszamy :)
Ja nie wiem czy będę, bo cały czas jestem chora, dlatego wszystkich chetnych proszę abyście kontaktowali się bezpośrednio
z Bartkiem: 601486611,
lub z Basią (Washe): 607747489 która mieszka w Sopocie, i tereny dobrze zna

Link to comment
Share on other sites

Przed sekunda dzwonił do mnie Bartek, miał telefon od pani, która widziała Vizę w piątek około godziny 18-19 na początku ulicy Reja niedaleko pętli (w Sopocie oczywiście) wtedy Bartek szukał jej w Borodzieju. Nie wiadomo zatem czy jutrzejsza akcja odbędzie się w Borodzieju czy w okolicach ul Reja. Propozycja jest taka, żebyście w miarę możliwości na własną rękę rozglądali się na spacerach w tamtych okolicach.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Asica napisała poszukiwania są Bartek z Basią przeczesuje te okolice. Jest prośba jak ktoś ma możliwość to można po rozwieszać plakaty na uliczkach w Sopocie blisko tego lasu, bo jest ich mało. Bartek będzie jutro na końcu Reja o 17;30 będzie miał ze sobą wydrukowane plakaty.
Wydaję mi się że jak ktoś ja zauważy powinien dzwonić nie tylko do Bartka ale też do schronu ponieważ oni może szybciej dojadą na miejsce niż Bartek.

Link to comment
Share on other sites

Według opisu jednej Pani ma wystające już żebra, mocno podkulony ogon.
Kręci się przy sklepach. Z pewnością bardzo cierpi z powodu głodu i wyczerpania. Pierwszy raz była na Rzeczpospolitej w niedzielę. Wczoraj biegała wzdłuż Kołobrzeskiej. Wydaje się prawdopodobne, że wczesniej rzeczywiście była w lasach sopockich i przy ul. Reja. Jednak powywieszane przez ostatnie kilka dni ogłoszenia zaowocowały relacjami starszymi jak piątek ubiegłego tygodnia i to, że w poszukiwaniu jedzenia suka cofnęła sie z powrotem do miasta jest bardzo prawdopodobne.
Podejrzewam, że nadchodzi już naprawdę ostatnia szansa uratowania psa. Rozmawialem dzisiaj z dyrektorem schroniska w Gdańsku i przekazałem najświeższe informacje. Prosiłem też o pomoc Trójmiejski Patrol Obrony Praw Zwierząt. Może kogoś wyślą. W świetle tych informacji udaje się sam na poszukiweanie w rejony Kołobrzeskiej i Rzeczpospolitej. Co do reszty proszę o to samo, teren jest duży. Będe miał przy sobie wydrukowane ogłoszenia do rozwieszania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Rozglądam się. Non stop się rozglądam, bo to jest dokładnie rejon w którym mieszkam. Gdybyście potrzebowali jakąś bazę wypadową w okolicy (herbata, siku, kawa, podładować telefon, cokolwiek) to służę skromnym progiem mego wynajmowanego pokoiku.[/quote]

Poproszę o nr. tel. baza wypadowa się przyda.

Link to comment
Share on other sites

Co do startegii...zakładam duże prawdopodobieństwo, że to Viza. Nauczony doświadczeniem proponuje jednak nie odpuszczać monitorowania Sopotu. Rejon szczególnie ważny ktorego nie plakatowałem to początek Reja, Wyspiańskiego, Słowackiego, wszystkie uliczki prostopadłe z wyjściami do lasu na wysokości rezerwatu Zajęcze wzgórze (wczoraj tam przeszedłem), stadion leśny dookoła do osiedla Mickiewicza włącznie ( Basia roziesiła tam kilka plakatów). Dalej od stoku narciarskiego na Łysej plakatowo już jest dobrze aż do 23 Marca i do sanatorium Leśnik plakaty są. Warto powiesić na wszelki wypadek kilka przy wyjściach do lasu od ul. Czyżewskiego na wysokości AWF do góry Pachołek włacznie.
W tym samym czasie wzmocnić plakatowo należy wspomniany rejon Rzeczpospolitej, wazniejsze punkty na całej Zaspie, Przymorzu (plakaty zostały w większości pozrywane), Żabiance ( to cały czas trasa jej wędrówek) i cały pas nadmorski do Brzeźna włącznie. To ogrom pracy i ponad siły człowieka w sytuacji potrzeby zorganizowania się w możliwie krótkim czasie. Liczę na pomoc w każdym z w/w działań i proszę o telefoniczne podawanie mi informacji co do możliwości. Ja postaram się te zadania skoordynować i popołudniu na bieżąco telefonicznie przekazywać Asicy aby wrzucała na forum. O 17-tej 30 będę na Rzeczpospolitej nr 7 i pod nr. tel 601 48 66 11 z plakatami. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Cholera... siedzę na tym Podlasiu i nic nie mogę zrobic:placz:, ale... no właśnie możecie sie ze mnie śmiać, ale nie mam złych przeczuc co do Vizy, a moje przeczucia się sprawdzają...
Mam nadzieję, że to już odtatni apel Bartka i teraz w koncu ją złapiecie, nalezy się to jej, Bartkowi i Wam!! Tyle tygodni poszukiwań musi zaowocować! Jeżeli ktos może monitorować ten obszar, to prosze, zróbcie to, ona czeka na swoje zbawienie!

Link to comment
Share on other sites

Niestety informacja z Rzeczpospolitej nie dotyczyła Vizy... Jeżeli ktos bedzie mógł to dla pewności to sprawdzić byłoby ok, ale faktem jest że na 99% to psiak, który ma własciclela:angryy:

Bartek o 17:30 bedzie na początku ulicy Reja, jeżeli możecie dołączcie się do Niego.

Link to comment
Share on other sites

Za sprawą natychmiastowej reakcji wiadomośc została zweryfikowana. Na Rzeczpospolitej 7 w klatce b mieszka wolnobiegający pies mogący przypominać Vizę. Pies, który zapewne zostal pomylony. Informację zawdzięczamy Pani Joli, która szybko zareagowała, zrobi mu zdjęcie. Bardzo dziękuję. To nie pierwszy przypadek, że gonimy nie tego psa, ale to niestety się dzieje przez relacje telefoniczne od osób które w dobrej wierze chca pomóc nie za bardzo znając sie na psach. Trudno. Powracamy do starej strategii i czekam z plakatami na chętnych do pomocy na końcu (początku) Reja w Sopocie na parkingu na wysokości PKO S.A. Będę tam w godz. 17.30-18.00. Potem ruszam na poszukiwania.
..na wszelki wypadek ten rejon Rzeczpospolitej jednak warto niezaleznie monitorować....

Link to comment
Share on other sites

To pies który był widziany na ul Rzeczpospolitej i może byc mylony z Vizą.

[url=http://foto.plus.pl/en/webnonsubscriber/viewmessagefull.do?itemId=N10001&messageId=190554916]Session Expired[/url]



Viza z kolei widziana była w piątek około 19 na łysej gorze w sopocie.

Ludzie, ktokolwiek mieszka blisko, rozglądajcie się proszę....

Link to comment
Share on other sites

Może jednak skupić się porządnie na okolicach Sopotu?
Piszę to dlatego,że słyszałam,iż psy albo czekają tam gdzie pan je zostawił,a jeśli się zgubiły,że tak powiem "z własnej winy",to wracają na miejsce skad przyszły.
Piszę to z własnego doświadczenia. Moja sunia ONka była pierwszy raz z moim synem na Błoniach krakowskich,z innymi psami,potem towarzystwo postanowiło przejść na Rynek. Poszli do knajpki w jednej z uliczek,psy padły i spały pod stolikami.Nie wiem jak to się stało,ze syn nie zauważył,że pies śpi i wybiegł go szukać,bo myślał,że pobiegła za kolegami od zabaw.
On pobiegł w jedną stronę,a świadkowie mówili,że pies jak się obudził,pobiegł w stronę Rynku -czyli tam skąd przyszła!
Nie wiem jak to możliwe - nigdy w centrum miasta nie była! -wróciła sama po 24 godz pod blok!
Więc może sunia kręci się w rejonie z którego uciekła?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...