Jump to content
Dogomania

Viza się odnalazła! - z przychówkiem... szukamy DS dla 6 dzikich szczeniąt


Kuna

Recommended Posts

Jeśli podrzucicie mi fanty, ja mogę wystawić bazara. Mieszkam na Wielkim Kacku i nie jestem w żaden sposób mobilna - nie mam prawka, mam trzymiesięcznego szkraba :) Brakuje mi fantów na bazar, już w zeszłym roku się "wytrzepałam"... dlatego służe tylko zrobieniem, rozliczeniem, wysłaniem i przekazaniem zebranych środków...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kana']Służę pomocą w ogłaszaniu.
Gameto Tobie mogę pomoc w bazarkach - dokładnie w wystawianiu, rozliczaniu.[/QUOTE]

Oooo widzisz - może jak ktoś z Gdańska ma fanty to niech je do Ciebie daje, a jak ktoś z Gdyni to do mnie? Sopot ma wybór :) No i oczywiście będziemy hopać wzajemnie :p
Kto jeszcze ma fanty ? Chodźcie, nie krępujcie się :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, akcja ze względu na pogodę i dopasowanie się do czasu wszystkich przełożona na jutro. Zabieram oczywiście równocześnie wszystkie psy, szczeniaki jadą do DT, Viza do mnie. Po drodze wet. Zacznę oczywiście od domu, ogródka, sprawdzę reakcję na psy (na odległość) i zobaczymy. Z jednej strony 10 miesięczna niewiadoma życia na wolności. Z drugiej- ponad roczny pobyt w kojcu, gdzie kiedys Viza czuła się bardzo pewnie. Nikt nie wie naprawdę jak to się potoczy. Doświadczenia z socjalizowania bardzo trudnego psa jakiego dostałem kiedyś- Eskimo (która nauczyła mnie patrzenia na sprawy psie psimi oczyma) oraz intuicja będą mi pomocne. Będzie dobrze. Najważniejsze, - ,,Viza go home".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sayrel']Manu pozwolisz moze sie przyda cos dla was o grenladkach i domkach jakich im szukacie: [url]http://baza.nordicstorm.pl/swiat_grenlandow-poz4.htm[/url][/QUOTE]
Ależ oczywiście :) A Nemi na pewno nie miałaby nic przeciwko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICAiBREGO']Ja po weekendzie dorzucę też coś od siebie do Gamety , puściłam tez wici u mnie w fundacji, tam psiarze zapaleni, na pewno jakoś pomogą, choćby fantami :)[/QUOTE]

śmiało :) będziem bazarować :) ja też już wymolestowałam wszystkich znajomych o fanty na bazary - zazwyczaj w pierwszej chwili patrzą na mnie jak na pomyloną, dopiero później obiecują coś wyszperać...

Link to comment
Share on other sites

ja mam pełną siatę, co prawda może mało chwytliwe i kosztowne rzeczy... no ale tyle udało mi się po wszystkich zakamarkach mego pokoju wyzbierać. Teraz podstawa to będzie znalezc WLASCIWE domy... huuuuh. Im więcej uzbieramy tym lepsze, płatne ogłoszenia pójdą!

W skrócie:
Bartek - odłowienie i socjalizacja jego Vizy, odłowienie, dowiezienie szczeniaków, wet, karma
Olka, której tu nie ma - DT
ASICA i Ivi - pomoc dla DT, bo są dość blisko + ASICA ryszuje, szkrobie na bazarek;)
Kana - dowóz fantów, fanty, ogłoszenia
Gameta - bazarek
Niebieska - pomoc w ogłoszeniach
Aga - w razie czego deklarowała jakieś drobne wsparcie:)
Moja znajoma - deklaracja wsparcia w razie potrzeby
ja - dużo paplaniny, chaos i fanty hehehe:))))
:)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich !
Mam na imię Ewelina, a mój pies wabi się Kokos :)

To ja jestem tą dziewczyną, która "znalazła" Vizę , "ustaliła jej miejsce pobytu" , nie wiem jak to ująć :)
To może napiszę, jak było...
Od pewnego czasu szukałam psa dla siebie, ale jakoś nie mogłam trafić na "odpowiedniego" :)
We wtorek na portalu trójmiasto.pl wskoczyło ogłoszenie : oddam szczeniaki, nie było zdjęć. Zadzwoniłam i pojechałam w "ciemno". Wiedziałam tylko tyle, ze suka przybłąkała się na działkę i tam się oszczeniła, ze właściwie żyje ona tam dziko, ale właścicielka działki - Pani Ania zagląda do niej codziennie i dokarmia ja oraz maluchy.
Moja pierwsza reakcja na widok suki, to na pewno zaskoczenie. Od razu rozpoznałam w niej psa północy, tylko nie byłam pewna jakiej jest rasy. Zaniepokoiło mnie, że jest taka dzika...,ale nie była agresywna i tym u mnie zyskała. Potem zobaczyłam szczeniaki. Piękne, ale część z nich bardzo płochliwa. Trochę czasu spędziłam na oglądaniu maluchów. Tym które w ogóle dały się złapać zrobiłam test osobowościowy i wybrałam najbardziej zrównoważonego chłopaka (zrównoważonego wg mnie, nie jestem specjalistką, tym bardziej jeśli chodzi o grenlandy).
Pierwsze kroki skierowałam do weterynarza- okazało się, że mały jest ogólnie w dobrym stanie. Szczepienie, czip, pasta na robale i do domu.

Nie dawała mi spokoju myśl o mamie małego. Weszłam w net i zaczęłam szukać jakiś informacji. Najpierw co to za rasa- znalazłam - pies grenlandzki. Wpisałam w google: zaginął pies grenlandzki....
Pierwszy trop: suka z okolic Warszawy - sprawdzam zdjęcie..Nie, to nie ona.
Drugi trop: VIZA - zdjęcie - TAK TO ONA - ALE ZAGINĘŁA DAWNO TEMU!!! JAK TO MOŻLIWE? Jeszcze kilka razy przyglądałam się zdjęciu i czytałam opis jej usposobienia i okoliczności zaginięcia. Byłam pewna prawie na 100% że znalazłam waszą VIZE ! Postanowiłam ze następnego dnia zadzwonię na podany numer i opowiem cała historię.

Tak też zrobiłam. Reakcja Bartka... tak jak wcześniej pisał, a ja wyczułam w rozmowie - niedowierzanie ;) Nic dziwnego, po takim czasie. Zadzwoniłam do właścicielki działki, opowiedziałam co i jak. Umówiliśmy się z Panią Anią ok. 21:30. Wzięłam ze sobą kolegę za obstawę ;) (noc, działki i te sprawy - rozumiecie :-o) i pojechaliśmy.
Weszliśmy na działkę, suka wyszła z ukrycia..... chwila ciszy...TO ONA, TO JEST MÓJ PIES -powiedział Bartek!
Nawet nie wiecie jak się cieszyłam.
Ja trafiłam na trop Vizy, ale gdyby nie Pani Ania, to nie wiadomo co by z nią było.

TRZYMAM KCIUKI ZA VIZE I MALUCHY!

Link to comment
Share on other sites

Cześć Ewelina, faktycznie, stał się cud. Chyba już nikt nie wierzył, wersja z rozjechaną przez samochód Vizą była bardziej realna. Fajnie, że się znalazła :)

Betbet - ja bazar i Kana też bazar - ona z gdańskich fantów ja z gdyńskich :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E -Kokos'] Zaniepokoiło mnie, że jest taka dzika...,ale nie była agresywna i tym u mnie zyskała. Potem zobaczyłam szczeniaki. Piękne, ale część z nich bardzo płochliwa. Trochę czasu spędziłam na oglądaniu maluchów. Tym które w ogóle dały się złapać zrobiłam test osobowościowy i wybrałam najbardziej zrównoważonego chłopaka (zrównoważonego wg mnie, nie jestem specjalistką, tym bardziej jeśli chodzi o grenlandy).[/QUOTE]

[B]Ewelina[/B] - jak dobrze, że ją znalazłaś ! Ogromnie się cieszymy z odnalezienia siostrzyczki !

Link to comment
Share on other sites

Hej Ewelina!!

Fajnie, że jesteś na wątku, im nas tu więcej tym lepiej - dodatkowe pomysły, mozliwości. Gdybyś miała ochotę albo mieszkasz nieopodal, wpadnij na 13 na molo w Brzeźnie i znajdź stoisko TPOPZ. Zabierz Kokosa, pokażemy go na scenie:)))))

Niesamowite, że byłaś tak czujna i że nie dawąło Ci to spokoju...uuuuuuuuf!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Co jakiśczas myślałam o Vizie a tu taka niespodzianka !!!! Mam nadzieję ,że dzisiejszy wieczór zakończy jej prawie roczną tułaczkę , życzę tego psu i właścicielowi z całego serca .
POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Plik z ogłoszeniem z sierpnia już wyrzuca.

Link to comment
Share on other sites

Chętnie wpadłabym do Brzeżna, ale pracuję :( Szkoda.
Mój Kokos nie może wychodzić z domu przez dwa tygodnie - kwarantanna po szczepieniu:) Już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła pójść z nim na spacer....
POZDRAWIAM WSZYSTKICH !

Link to comment
Share on other sites

a ja przypomnę o zbiórce fantów na bazar dla szczeniorów :) Fantami moga być książki, ciuchy, rzeczy nowe i używane, wszystko, co masz w domu, nie używasz a żal wyrzucić, bo w świetnym stanie ;) Figurki, art. biurowe (także z firmowymi logo), płyty CD, DVD, obrazki oraz oczywiście art zwierzowe - smycze, obroże, smakołyki.
Ja ostatnio kupiłam na bazarku obraz jelenia na rykowisku 50x43 cm :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...