Jump to content
Dogomania

Viza się odnalazła! - z przychówkiem... szukamy DS dla 6 dzikich szczeniąt


Kuna

Recommended Posts

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eskimoooo czy Ty masz jutro zajęty dzień? Bo ja to bym Cię na tym festynie widziała nawet... wzięłabym od Ciebie te 10-latke na DT o której rozmawialiśmy (imię mi wypadło) aby zrobiłą miejsce dla Vizy, ale ja mam kota...

Fajnie gdybym miała ze sobą na scenie jakiegoś psa północy, gdy będę mówiła o Vizie (takiego, który mnie nie zabije ani nie ściągnie ze sceny hehe). Zastanówcie się nad tym:D:D:D:D Od razu wspomnę o maluchach do adopcji:) Nasza prezentacja rusza o 13:00 na molo w Brzeźnie.

Link to comment
Share on other sites

Aha, nie wiem z czym się Viza skrzyżowała, ale szczeniaki to wipisz wymaluj też grenlandy. Z mojej strony wielkie podziekowania dla Pań, ktorę przyczyniły się do do tego, że ta historia została wyjaśniona, Eweliny i Ani. Za wnikliwość i spostrzegawczość i za okazane dobre serce na wpół dziko żyjącej Vizie i potomstwu.
Teren na którym zamieszkała to opuszczone i już wywłaszczone działki pod teren inwestycyjny obok bodowanego stadionu piłkarskiego Baltic Arena w Gdańsku-Brzeźnie.
Teren dziki, niedostepny, ogrodzony, idealne warunki. Jednak nie przypuszczałem, że ona tam jest.

Link to comment
Share on other sites

Nie, jeszcze nie. Najpierw trzeba zabrac szczeniaki, żeby same tam nie zginęły. Potem Viza. Bartek już ma kontakt do Olki, któa zabierze całą ferajne, ja juz nie moge sie doczekac zeby dorwać zdjecia maluchó i zacząć ogłaszando.

Link to comment
Share on other sites

Na wystawy juz Vizy nie zapisuję. Sterylka i koniec hulania. To co mnie jeszcze czeka aby ją oswoić i z powrotem włączyc do jej stada to nawet nie chcę mysleć.
Będzie też potrzebna karma dla tych maluchów na tymczasie u Oli, coś od siebie dam. Szczepienia, odrobaczenia... 6 szczeniąt ... może znajdzie sie jakiś wet. dr. Judym?

Link to comment
Share on other sites

Bartek, jak Ci pisałam, w przypadku historii Vizy nie ma rzeczy niemożliwych :) Jestem pewna, że sie wszystko zakonczy się duzym happy endem, zobacz sam, minęła chwilka, a juz się DT znalazł :) i to dla wszystkich szczenioli razem :D Wszystko się ułoży!
Może zrobimy jakiś bazarek? Kto ma doświadczenie bazarkowe??

Link to comment
Share on other sites

No coś trzeba kombinować, Bartek proszę Cię o informacje jak się dogadałeś z Olą... Dzisiaj o 19:15 TPOPZ spotyka się w Brzeźnie, będziemy na molo. Spróbuję dowiedzieć się jakich weterynarzy tam mamy zaprzyjaźnionych w Gdyni. Bartek, tyle osób pomagało Ci szukać Vizy, puść wici, ktoś trochę na karmę, ktoś jedno szczepienie i jakoś to pchniemy, no przecież!!!

I jeszcze raz ponawiam pytanie: czy jutro o 12:00 ktoś z posiadaczy psa północy mógłby pojawić się z takowym w BRzeźnie? Nagłośnimy sprawę szczeniaków...

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja i pomozemy rowniez. Pamietajcie, ze maluchy moga wyrosnac na bardzo aktywne psiaki z tendencja do polowan, kopania dolow.

Bartku napisz cos o ewentualnych problemach wynikajacych z rasy, zeby nie byly pomijane przy szukaniu domkow maluchom

Link to comment
Share on other sites

Chcecie listę wad tej rasy ? Proszę (tylko się nie załamcie):
- zamiłowanie do kopania dziur
- zamiłowanie do wycia (najlepiej zbiorowego)
- potrzeba pracy w sezonie, szczególnie zimowym i jesienno-wiosennym (co w sumie dla maszerów jest oczywiście plusem) i tak naprawdę co by to nie było, będzie tylko słabym substytutem pracy w zaprzęgu. W innym wypadku pokaz wad się znacznie nasila i wynajdują się też nowe ;-)
- rozpierająca zwykle energia, w mieszkaniu uciążliwe
- i najważniejsze: bardzo silnie rozwinięte instynkty stadne, hierarchiczne (ogólnie pierwotne), więc tym samym wysoki stopień agresji socjalnej - także we własnym stadzie.

Statystycznie dotyczy większość osobników tej rasy. To ważne, aby o tym mówić, bo może tak być, że maluch dość szybko straci dom... :-(

Link to comment
Share on other sites

Bedziemy o tym mowic. Dlatego zalezalo mi aaby maluchy trafiły do naszego DT a nie do schroniska. Tam nikt nikogo by o niczym nie informowal, ludzie by po prostu przyszli,zaplacili, zabrali a potem wywalili...

Czekam na wieści od Bartka co sie dzieje

Link to comment
Share on other sites

Pomimo, ze wiem o sprawie od wczoraj :), dopiero teraz udało mi sie wejść na dogo...
Jeszcze kilka dni temu, gdy Bartek był u mnie w odwiedzinach mówiłam, że być może Viza jednak zyje... nie sądziłam jednak, w zasadzie już nie wierzyłam, że się odnajdzie... jestem w szoku, euforii, ale tez pełna obaw. Przy czym nie boję się o finanse, nie są to aż takie pieniądze, aby wpadać w panikę i nie poradzić sobie ;)
To wspaniałe, że znalazłyście dom szczeniakom, pamiętajcie, ze grenlandy, to niemal wilki i proces socjalizacji jest u nich bardzo ważny. W zasadzie one mają go już niemal za sobą i mam nadzieję, że mimo to uda się je postawić do pionu, tym bardziej, ze tu mamy jeszcze dodatkowo gen strachu, który przekazuje Viza. Może ta Pani, która je dokarmiała coś się z nimi bawiła, bo jak nie... to szczerze mówiąc niewesoło... zanim mnie zaatakujecie, powiem, że nie piszę Wam o tym po to, aby ostudzić emocje, ale po to, aby DT, w sposób szczególny zwróciło na to uwagę!

A druga moja obawa, to wprowadzenie Vizy w stado... oczywiście jestem pewna, ze da się to zrobić, ale będzie to trwało... wg mnie Viza nie powinna trafić do kojca, powinna znaleźć się w domu i spędzać jak najwięcej czasu z Bartkiem. Obserwując Go, przyzwyczajając się do Niego i uczestnicząc w codziennym Jego życiu.

Długa droga przed Tobą Bartek - trzymam kciuki.

ps. oczywiście zaraz zmienię tytuł

Link to comment
Share on other sites

Betbet... na to raczej nie licz:( ja zaadoptowałam chyba największą liczbę grenlandów w Polsce... w sumie 13... i nie zauwazyłam, aby były jakies specjalne ruchy w tej rasie... grenlandy bez papierów, to wogóle porażka, bo po co maszerom takie? z papierowymi nie pobiegają, a te niepapierowe klasy to formułaI przy gronkach... mix gronka to zatem tragedia... bo miłosnikami tych ras sa z reguły własnie maszerzy.

Link to comment
Share on other sites

Kuna... było niemozliwością, aby Viza odnalazła się po roku... a jednak
Wczoraj w nocy wydawało się niemozliwe, żebym znalazła DT dla 6 szczeniąt. W ciągu 12 godzin udało się.
Miłośników - miałam na myśli ludzi, którym taki pies może się podobać i mają na niego warunki. Nie mówię, że będzie łatwo. Na pewno sporo zupełnie zielonych osób się zgłosi, ale czy widzisz inną opcję? Selekcja, masa ogłoszeń, jak będą zdjęcia ściągnę na nowy wątek szczeniaków wszystkie zaprzyjaźnione cioteczki jakie znam. Będę prosiła o ogłoszenia, pomoc, rozsyłanie.
Wiem, że Bartkowi zależy na Vizie. On będzie walczył o nią.
Ja o maluchy:)

Link to comment
Share on other sites

Bartek mi wspominał, że Pani, która opiekowała się poniekąd tą rodzinką na działce, wykonała przy okazji kawał roboty socjalizacyjnej w stosunku do szczeniąt. Bawiła się z nimi i efekt jest taki, że nie stronia od ludzi, ptrzychodzą na cmoknięcie itd... W zasadzie są mniej dzikie od własnej matki. To bardzo dobrze i również świetnie się stało, że jest mozliwość ich natychmiastowego odseparowania od niej - żeby nie przekazała im swoich wzorców zachowań związanych ze strachem w stosunku do ludzi.

Trzymam kciuki za pomyślne odłowienie całej rodzinki !

Link to comment
Share on other sites

Betbet, chyba się nie zrozumiałysmy. Myślałam, że pisząc o miłośnikach rasy miałas na myśli miłośników rasy - tych, w przypadku grenlandów na palcach można policzyc. Natomiast wcale nie było moim zamiarem namawianie kogokolwiek na odwodzenie od pomocy szczeniakom, ja wręcz uważam, że należy! jedyne na co zwracam uwagę, to fakt wyboru domu, bo te szczeniaki to prawdziwe wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']Bartek mi wspominał, że Pani, która opiekowała się poniekąd tą rodzinką na działce, wykonała przy okazji kawał roboty socjalizacyjnej w stosunku do szczeniąt. Bawiła się z nimi i efekt jest taki, że nie stronia od ludzi, ptrzychodzą na cmoknięcie itd... W zasadzie są mniej dzikie od własnej matki. To bardzo dobrze i również świetnie się stało, że jest mozliwość ich natychmiastowego odseparowania od niej - żeby nie przekazała im swoich wzorców zachowań związanych ze strachem w stosunku do ludzi.

Trzymam kciuki za pomyślne odłowienie całej rodzinki ![/QUOTE]


no właśnie o tym pisałam powyżej... w takim razie dobrze to rokuje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...