Jump to content
Dogomania

CACIB Brno 02-03.07.05.r


LoveStorm

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='flashka-g']ja moze tesh zawitam..raczej;] juz tyle razy bylam .to najlepsza wystawa.[/quote]Żartujesz chyba??? :o Ja byłam raz, dwa lata temu chyba, i już nigdy więcej!

Ale może konkretnie. Po pierwsze, część ringów (w tym nasz) była w hali bez adekwatnej wentylacji. Na dworze był upał, a w hali nie dało się oddychać; było tam chyba ze 40 stopni i wszystkie psy ziały. Na szczęście miałam polską wodę, bo pies koleżanki czeskiej wody pić nie chciał.

Po drugie, aby dostać się do hali, trzeba było pokonać schody. Co prawda tylko pół piętra, ale schody. Z ciężką klatką. Innej możliwoście nie było.

Po trzecie, ringi w tej hali nie tylko były małe, ale również brakowało na nich jakiejkolwiek wykładziny - biegało się po śliskiej, kamiennej posadzce i na niej wykonywało co chwilę ostry zakręt, tak żeby na zbyt małym ringu, sędzia miał okazję zobaczyć psa poruszającego się stosunkowo prosto.

Po czwarte, te ringi, które były poza halą miały jeszcze gorzej: znajdowały się w pełnym słońcu na rozgrzanym asfalcie. :o Ja po tym asfalcie nawet do samochodu psu nie pozwoliłam iść, tylko część drogi ją niosłam - za nic nie wystawiłabym na tym psa.

A po piąte i ostatnie, te czeskie tzw. "międzynarodowe" wystawy mają czeskich sędziów od góry do dołu. No, czasem może trafi się jakiś Słowak, chociaż zawsze się zastanawiam, czy to przypadkiem nie Czech, który w nieodpowiednim momencie znalazł się nie po swojej stronie granicy :wink: .

Sorry, ale Brno to raczej najgorsza międzynarodowa wystawa, w której miałam okazję uczestniczyć.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z Flaire.Od lat jedzilam do Brna ...ale mimo swego czasu atrakcyjnego tytulu Zwyc Sr.Europy...wystawa w Brnie przestala mnie interesowac.Byle jakie ringi ,balagan a dojscie do hal po rozgrzanym asfalcie.Raz sprobowalam wczuc sie w psa i przejsc boso..... paranoja.
Wszystko by uszlo przy dobrej obsadzie..ale oceniaja glownie Czesi ( Slowacy) lub ich slynny Szwajcar (neswdba) ,ktory jest zwyklym Czechem......efektem sa cACIBy tylko dla Czechow bo w przeciwienstwie do polskich sedziow ,ktorzy z luboscia nagradazaj psy zagraniczne ...tam tytul jak mi powiedziala pewna sedzina "czeska wystawa wygrywa czeski pies"....
BYc moze pojade tam znowu zobaczyc czy cos sie zmienilo....
tylko czy nie szkoda kasy:-))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='flashka-g']Ktoś się wyniera do Brna?? Wystawa jest tydzien po Krakowie czyli 2-3 lipca.
ja bede w niedziele z grzywaczką i husky.[/quote]
:o :o :o
czy te Twoje husky to nigdy nie linieją? :wink:
ja zaluje ale moje suczydła juz łyse a pojechalabym z checia
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

to nie moje husky;] ale ta suka akurat teraz ma włos.A z reszta po niej ledwo co widac jak wylinieje.A pie to sie lenił w marcu przed katowicami..ale tesh jakos strasznie nie było jakby mogło byc;]Ale dalej sie sypie do tej pory :roll: Tylko ze nie widac tego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...