Jump to content
Dogomania

Pokrzywy I komary!


Sock

Recommended Posts

Hejka ;) komary tak samo jak i ludzi gryzą psy , tylko zależy jaką pies ma sierść , jeżeli ma grubą to raczej nie ma szans na ukąszenie komara tak samo jak i w przypadku pokrzyw ;) a co do rasy to oczywiście owczarek niemiecki ale malamuty to moja druga pasja :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Psa komary gryza, a co! Najlepsze miejsce to podbrzusze :evil_lol:
Pokrzywy tez parza, zwlaszcza jesli pies jest glupim masochista i wlazi w nie sikac :mad:

Pytanie trzecie jest najtrudniejsze :eviltong: Generalnie chyba wszystkie molosy, plaskopyskie niemolosy [np. mopsy, bulwy], duze szwajcary, biale owczarki szwajcarskie, wilczaki czechoslowackie, teriery typy bull...

Link to comment
Share on other sites

Komary psa mogą ugry[B]ź[/B]ć i co gorsza czynią to, a jednym z ich ulubionych miejsc są genitalia.
Pokrzywy parzą.
Moje psy są [B]głupimi masochistami[/B]-jak to określił [B]shin[/B], bo nie zwracają uwagi na takie drobiazgi jak parzące pokrzywy. Powiem więcej, z lubością pchają w nie również pyski, nie wiem po co i dlaczego, pewnie przez to właśnie, że są głupimi masochistami, choć bardzo zdolnymi mimo tego "zaburzenia".
A co do ulubionej rasy, to jej nie mam z racji swoich doświadczeń.
Prędzej mogłabym określić rasy psów, które nie bardzo mi leżą, choć i to nie musiałoby być obiektywne, gdyż dla mnie decydującą rolę odgrywają cechy konkretnego osobnika, a nie jego rasa. Pewnym jest jednak to, że preferuję psy ras zdecydowanie dużych oraz olbrzymich.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tymczasa alergika- koszmar. Komary- swędzi i puchnie, kleszcze- wielkie gule przez dwa tygodnie, pokrzywy/osty/inne zielsko- wysypka (a psica jest mikroskopijna i łysawa na podwoziu...). W zeszłą niedzielę o mały włos a umarłaby po użądleniu osy..... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tylko dodam, bo posty dziewczyn mi przypomnialy: wielu ogrodnikow twierdzi, ze berberysy [takie kolczaste krzaki] sa super na zywoplot, bo psy na nie nie sikaja. Taaaa... peeewnie...

A w zeszlym tygodniu moj piesio zostal przez komara dziabniety w jajco :evil_lol: [SIZE=1]i tez zaczynam podejrzewac jakas alergie, bo jak wroci po wycieczce na laki, to cale podbrzusze ma zaczerwienione :shake:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Komary gryzą jak cholera ,ale po pysku.Bo moje psy mają gęstą zbitą sierść i na tułowiu się nie przebiją:cool3:
Pokrzywy ich jeszcze nie poparzyły (chyba)
A rasa to chyba najbardziej DObki ,Astowate i Owczarki i nade wszystko kundle ze zrytą psychiką ,bynajmniej nie jest nudno:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sock']
2.Czy psa parzą pokrzywy?

;*[/quote]
Parzą, jestem tego pewna po obserwacji mojej Foxi. Pokrzywy są dla niej tak silną przeszkodą że nie przejdzie przez nie mając po drugiej stronie pasa pokrzyw - bezczelnego kota !!! A na koty to ona jest baaaardzo cięta. Taka sytuacja . Jest ścieżka, po prawej pas pokrzyw (jeszcze wtedy niewysokich) , za pasem pokrzyw siedzi kot i się gapi na Foksika:evil_lol:. Foksik wychodzi z siebie na ścieżce i staje obok ale przez pokrzywy nie przejdzie by dostać się do kota.

Czy gryzą komary-nie wiem,nie zaobserwowałam, gryzą przede wszystkim mnie.

rasa - oczywiste że ta najpiękniejsza i z najlepszym charakterem -sznaucer olbrzym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja co do komarów to nie mam pojęcia (jeszcze :diabloti:) a dzisiaj miałam taką małą wpadkę z pokrzywami, pies wlazł mi w pokrzywy (ogolony Y.T ;)) i potem zaczął tak nogami trząchać i nagle się położył, i nie chciał iść dalej. No to wzięłam go na ręce, uszliśmy kilka metrów postawiłam a ten zaczął się obcierać o trawę. :cool1: Czy to "wymachiwanie" i podnoszenie nóg mogło być po tej pokrzywie?? Dodam jeszcze że po powrocie do domu pies normalnie się zachowuję...


A co do rasy to oczywiście Yorkshire terriery :loveu: za charakter i wygląd :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...