Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

Witam :) Podczytuję "dogo" od około 2 lat, jednak udzielam się na forum beaglowym. W tym roku postanowiłam pokryć naszą sunię hodowlaną po raz pierwszy. Po długich poszukiwania odpowiedniego repa, zrobiłam badania na Brucellozę, progesteron i pojechaliśmy ok. 550 km w jedną stronę :D Na miejscu wszystko poszło szybko i sprawnie, sunia kryta była tylko 1 raz - 18 lipca.
Postanowiłam zgłosić sunię na wystawy do Sopotu w dniach 14-15 sierpnia, po pierwsze nie miałam pewności czy rzeczywiście jest w ciąży a po drugie jest teraz w fantastycznej formie.
Przed wystawami postanowiłam pojechać z nią na usg, aby mieć pewność. Pojechaliśmy w środę ( 24 dzień po kryciu ) - obraz słabej jakości i wet nie była w stanie na 100% stwierdzić, bądź wykluczyć ciąży. Kolejnego dnia w czwartek ( 25 dzień po kryciu ) pojechałam z sunią do innej lecznicy na usg - obraz lepszej jakości, sunia na czczo, z pełnym pęcherzem. Wet na 100% stwierdza brak klusek w macicy.
Sopockie wystawy moja sunia właściwie całe przespała - na ringu nie chciała biegać pierwszy raz w życiu.
Jakiś czas po kryciu zaczęła ciągle spać, spać i jeszcze raz spać...apetyt miała ogromny.
Jeśli chodzi o śluz z pochwy, to nie zauważyłam nic ciągnącego, co miało by jej wypływać w pochwy. Ale mam w domku samca - wykastrowanego, który ją "podlizuje" a wcześniej poza cieczką nie był nią zainteresowany.
Jeszcze jedna rzecz - inne psy chcą ją kryć :O a to już tyle czasu po cieczce, że nie ma mowy o zapachu "pocieczkowym".
Powyższy temat przeczytałam cały - tak, tak, całe 208 stron, trochę mi to zajęło, ale jeszcze raz przeżywałam wasze oczekiwania na klusie, stresy przedporodowe a także tą niewiadomą przed usg, którą teraz sama przeżywam.
Znalazłam wiele informacji, m.in. taką, że do zapłodnienia może dojść nawet po ok. 6 dniach od krycia, biorąc to pod uwagę może wyjść, że na usg poszłam w ok. 19 dniu ciąży a to za wcześnie. Nie wiem czy sama się nie oszukuję. Ale tak jakoś smutno mi się zrobiło, jak wet powiedział, że już by widział i nic tam nie ma :(
Dzisiaj jest 31 dzień po kryciu - nie wiem kiedy teraz iść na usg?
Przeżywam straszliwie ....help :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[url]www.sariatica.pl[/url] <------------- stronka naszej hodowli

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ma']jeszcze jest nadzieja. Moze nie super wielka ale zawsze:)[/QUOTE]

Pocieszenie średnie, hehehe, ale zawsze ;)

Kiedy teraz powinnam iść na usg? W piątek - 33 dnia po kryciu? Czy w poniedziałek - 36 dnia po kryciu? A może jeszcze czekać?

ps. ja zwariuję przez ta niepewność :(

Link to comment
Share on other sites

Illinois rozumiem że się niecierpliwisz ale może poczekaj do 38-40 dnia od krycia w tedy idź na USG sunia hmm jeśli jest w ciąży to super oby wszystko poszło po twej myśli szczenie przecież może być jedno, z drugiej strony to co opisujesz jakos tak marnie wróży choć wiadomo usg też nie zawsze wszystki widzi, bądź dobrej myśli trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

No i jesteśmy po badaniu. Wyraźnie były widoczne "krypty" w macicy - miejsca, gdzie powinny być maluszki, ale niestety były puste ;( W jednej było "coś" ale wetka nie była do końca przekonana, czy jest to szczeniak. Mam przyjść za tydzień z sunią na ponowne usg. Wszystko wskazuje na to, że sunia zresorbowała szczeniorki.
Powiem Wam szczerze, że się o tym słyszy, ale nie dopuszcza się myśli, że akurat u naszej suni tak się stanie. Dziwnie się czuję...

Link to comment
Share on other sites

W tych dniach widać wyraźnie czy sunia jest w ciąży czy nie. Sama wiem po swojej suni. Jak było gadane że może jednak jest w niej jakiś szczeniak ale się schował to po prostu nie była a ja jak głupia czekałam bo miałam nadzieję że może jednak jest w tej ciąży.
A gdy była to wyraźnie było widać i nawet weterynarz nie musiała mnie informować że jest w ciąży bo było widać na obrazie usg jak na dłoni.

Proponuję następnym razem kryć ją więcej razy i może lepiej nie zabierać suni na wystawy. Niech odpoczywa i ma spokój.

Link to comment
Share on other sites

Tak, następnym razem będę na pewno kryć więcej razy, jednak czy w chwili obecnej coś by to zmieniło? Wszystko wskazuje na to, że w ciążę zaszła. Sama nie wiem. Jeśli chodzi o wystawy, to jestem pewna, że już na wystawie nie było klusek w macicy. W styczniu będzie kolejna cieczka - spróbujemy jeszcze raz - ostatni. Jeśli nic z tego nie będzie dam sobie spokój. W przyszłym roku sunia kończy 4 lata.
Pozdrawiam serdecznie i może powrócę w tym temacie za kilka miesięcy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zastanawiam się czy mogę mieć jeszcze nadzieję...
Suczka była kryta 3 razy 10,13 i 16 dnia cieczki.
Wet przy USG w 23 dniu po 1-szym kryciu(nie wytrzymałam dłużej-suczka nie stresuje się takimi eksperymentami:)) dała mocno nie precyzyjną odpowiedź: to mogą być jelita,powiększona macica lub małe(1.chyba nie ciężko rozróżnić macicę od jelit ?2.powiększona macica chyba sugeruje wczesną ciążę?może się mylę bo to moje pierwsze takie doświadczenia) Ostateczna odpowiedź:raczej nie spodziewać się ciąży zapraszam na powtórkę(wypada w 27 dzień po 1-szym kryciu)będziemy wiedzieli na 100%.
Na wstępie dowiedziałam się także że USG stare i z smugami, wet młody.

Myślę nad pójściem do innej kliniki, na inne USG ewentualnie nie przejmować się wynikiem z 27 dnia-jak już się umówiłam to pójdę(chyba że miałoby dziać się coś niedobrego w ciałku suczki) i powtórzyć badanie w dniu 34 albo jeszcze trochę dalej.
Co o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Wet dobry i sprawdzony.USG robimy pierwszy raz więc ciężko mi powiedzieć jak mu idzie wykrywanie ciąży, a wcześniejszymi ciążowymi USG się nie chwalił.Jak pójdę na lepszy sprzęt to do innego całkowicie nie znanego mi weta.
Tak źle i tak nie dobrze:roll:

Ale miło słyszeć, że już takie przypadki były i możemy mieć choć trochę nadziei .

Link to comment
Share on other sites

Odliczałam od 1-szego krycia w 10dniu cieczki.
Wiem, że te 1-sze USG było wcześnie:oops:,ale tak się akurat złożyło,że znajoma jechała tego dnia do weta i zabrałam się z nią+ ta straszna ciekawość :diabloti:
Żałuje że pojechałam teraz tylko się stresuje, że dupa z krycia :/

Link to comment
Share on other sites

Liczysz dni od krycia, a przecież do zapłodnienia mogło dojść w następnym dniu lub jeszcze później.

Moim zdaniem USG po 3 tygodniach to trochę za wcześnie.
Po ok 5 tygodniach zaczniesz widzieć pierwsze objawy - twardszy i zaokrąglony brzuszek, powiększenie i zaróżowienie sutków.
Suczki w ciąży są zwykle bardziej senne, czułe, często poprawia im się apetyt, czasem zdarzają się wymioty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanon']Liczysz dni od krycia, a przecież do zapłodnienia mogło dojść w następnym dniu lub jeszcze później.

Moim zdaniem USG po 3 tygodniach to trochę za wcześnie.
Po ok 5 tygodniach zaczniesz widzieć pierwsze objawy - twardszy i zaokrąglony brzuszek, powiększenie i zaróżowienie sutków.
Suczki w ciąży są zwykle bardziej senne, czułe, często poprawia im się apetyt, czasem zdarzają się wymioty.[/QUOTE]
Robiłam suce USG w 21-ym dniu po kryciu.. wszystko doskonale widoczne. [IMG]http://www.splendoria-vratislavia.vel.pl/pliki/splendorek.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']Robiłam suce USG w 21-ym dniu po kryciu.. wszystko doskonale widoczne. [IMG]http://www.splendoria-vratislavia.vel.pl/pliki/splendorek.jpg[/IMG][/QUOTE]

No to gratuluję!
U mojej suni w USG w 30 dniu nic nie było widać, a ciąża była i to liczna.
Może to kwestia wielkości rasy? U większego psa lepiej widać, bo kuleczki większe?

Poza tym jak już pisałam, do zapłodnienia może dojść zarówno w dniu krycia jak i później.

Link to comment
Share on other sites

USG powtórzone w dniu 27- są szczeniaczki :)a bynajmniej jeden-było duże zamieszanie u weta,suczka nie chciała leżeć, więc nie szukaliśmy dalej.Wybiorę się jeszcze w 45-50 dniu żeby spróbować policzyć.
Teraz trzymam kciuki żeby dziewczyna się nie rozmyśliła.

Shanara super zdjęcie USG. Może to zasługa jakiegoś super sprzętu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Temat przeglądany ze 100 razy....pierwsze krycie puste choć już dwa tygodnie po nim cycole były do ziemi. Drugie krycie 28 marca, usg w 25 dniu pokazało jednego maluszka......ciekawe czy nic więcej tam się nie chowa?? Usg [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]powtórzymy [/FONT][/COLOR] po 40 dniu. Zmiany u Dżordzi.....je na potęgę....nerwowa się zrobiła no i sutki nie różowe są a ciemne hmmm.....[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...