Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

[quote name='Kisses']Hej. Mam takie drobne pytanko :rolleyes:
Jeżeli hodowla zrobi USG w 28 dniu ciąży suczki i ono nie wykryje nic, to jest szansa, że jednak coś tam jest, a USG po prostu tego nie wykazało, bo np. jest za wcześnie czy coś?

:oops:[/quote]

Tak jest taka możliwość :-)
Ja mojej suni robiłam usg dokładnie 28 dnia po trzecim kryciu i nie było nic widać. Kilka dni później zobaczyłam już małe bąble na ekranie usg :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My dzisiaj również zrobiliśmy USG w 30 dniu i okazało się ,że będziemy mieli szczeniaczki


[URL]http://img23.imageshack.us/img23/7200/04052009293.jpg[/URL]

Jesteśmy bardzo szczęśliwi:multi:
[IMG]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9da9e30ee0b9a5c2.html[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molka']My dzisiaj również zrobiliśmy USG w 30 dniu i okazało się ,że będziemy mieli szczeniaczki.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi:multi:
[/quote]
Gratulacje! super wiadomość :kciuki: to w podobnym czasie będziemy miały maluchy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Tak jest taka możliwość :-)
Ja mojej suni robiłam usg dokładnie 28 dnia po trzecim kryciu i nie było nic widać. Kilka dni później zobaczyłam już małe bąble na ekranie usg :loveu:[/quote]

Dzięki wielkie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja niunia też chyba jest w ciąży to już byłby jakiś 33 dzień.Tak jakby już troszeczkę było zaczynać widać. Usg nie robiliśmy za pierwszym razem no i teraz też nie.Jak ktoś chce mieć pewność dokładną to się robi i podejrzewam,że czym później tym większa jest ta pewność.Życzę wielu zdrowych maluchów :multi: Na kiedy termin? :lol:

Link to comment
Share on other sites

no i zrobilismy usg w 7 tygodniu..... weterynarz nic nie znalazl ani jednego szczylka... a sunia miala wszystkie "ksiazkowe objawy" podwyzszona temperatura, troche sluzu sie pojawilo..... czy to mozliwe aby to byly objawy urojonej ciazy? choc teraz nie ma zadnych objawow brzuch sie nie powieksza ( choc ze 2 tygodnie temu wydawalo sie ze brzuch rosnie...ehh juz sama nie wiem) czy to moga byc ojawy ciazy urojonej?

Link to comment
Share on other sites

W 7 tygodniu szczeniaki są już na tyle duże, że raczej weterynarz nie przegapiłby ich. Zdjęcie, które powyżej zamieściłam to właśnie 7 tygodniowa ciąża. Przy jednym maluchu objawy są bardziej subtelne. Nie wiem, czy ktoś spotkał się z brakiem obrazu na USG w takiej wysokiej ciąży, a pomimo tego suka urodziła. Musiałby być gdzięś w samym rogu macicy pod żebrami. A jak z innymi objawami, sutki powiększone, zaczerwienione? I jaka to rasa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gotrek']molka jak tam twoja sunia się czuje??
Mojej brzuszysko i cyc urusł tak, że zastanawiam się czy jej stanika nie sprawić ;)
[URL]http://www.gotrek.pl/puppies/brzuch7tydz4.jpg[/URL][/quote]


hihihihi......o mamusiu :crazyeye::crazyeye::crazyeye: to jeszcze 2 tygodnie... to ilu maluszków sie spodziewacie, że ona taka "duża" już ;);););)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']hihihihi......o mamusiu :crazyeye::crazyeye::crazyeye: to jeszcze 2 tygodnie... to ilu maluszków sie spodziewacie, że ona taka "duża" już ;);););)[/quote]
Widziałam 3 na USG, ale sądząc po rozmiarach to koło 6, taką mam cichą nadzieję, że nie więcej :].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Patrząc na zdjęcie, mam wrażenie że brzuch zaraz eksploduje, dosłownie :evil_lol:.

Czy małe bulle od razu rodzą się z tym charakterystycznym kształtem czaszki? :cool1: czy dopiero później się im formuje?[/quote]
Też mam takie wrażenie, szczególnie jak jej dotykam, a właściwie, że ten biust jej pęknie:lol:.
Zaraz po urodzeniu mają takie zaokrąglone łebki, później w miare wzrostu malucha proporcje się zmieniają by ostatecznie uformować się w taki łuczek. Kształt głowy u bulków jest różny, choć każdy hodowca dąży do wyhodowania pęknego harmonijnego łuku głowy o kształcie jajka :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gotrek']Widziałam 3 na USG, ale sądząc po rozmiarach to koło 6, taką mam cichą nadzieję, że nie więcej :].[/quote]

Twoja sunia to raczej nie na trójkę ,a przynajmniej na 8 wygląda:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Moja sucz to raczej szczupła jeszcze jest i wedle mnie to na jakąś 4 wygląda.Apetyt dopisuje,tylko trochę temperatury ją rozwalają,a ze względu na to,że jest długowłosa to ciągle zipie i szybko się męczy.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie :D pod taką ilością futra ciężko się doszukać tego brzyuszka ;).
Ehh oby nie było to więcej niż ilość sutków :hmmmm: ona jak siedzi to jej większość brzucha na podłodze leży :].
[URL]http://www.gotrek.pl/puppies/grubas.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Po mojej suni ciąży jeszcze nie widać, ale na USG doświadczony weterynarz naliczył... 15 ampuł płodowych (zawołał drugiego, który bez podpowiedzi podał ten sam wynik).
Będzie ciężko, jak sunia kilku z nich nie wchłonie to grozi nam cesarka - dla pewności planujemy powtórzyć USG po 7 tygodniu ciązy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']o rany :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: 15-naście...........toż to szok........[/quote]

To samo powiedzieli weterynarze, ale w owczarkach kaukaskich takie mioty się zdarzają - w tym roku były co najmniej dwa po 13 sztuk.
Ubiegłoroczne rekordy do 20 i 15 sztuk, niestety nie zawsze kończy się to szczęśliwie dla suczki i małych :-(.

Pozostaje nam liczyć na szczęście i mieć nadzieję, że nie wszystkie ampuły się rozwiną (tak się często zdarza). Jeżeli kolejne USG potwierdzi liczbę maluchów to sunia (dla własnego bezpieczeństwa) urodzi przez cesarskie cięcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...