Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='karolka']Trzymam kciuki za twoją sunię, bądź dzielna, wszystko się ułozy :loveu:[/quote]


Karolko nie spojrzalaś na datę mojej wypowiedzi . ;) Szczeniaczki urodziły się zdrowe w ilości 8 sztuk i maja juz 6 miesiecy . Kilkoro z nich wystapi juz na wystawie poznańskiej w klasie szczeniąt .Niemniej jednak dziękuję bardzo za trzymanie kciuków .Ciąża faktycznie do końca była zagrożona ale udało się !:multi:

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę Wam tych zdjeć z usg, mój weterynarz ma niestety sprzęt bez takich "dodatków" :shake:
No i pierwszy nasz miot w hodowli oglądałam tylko na monitorku, usg robione było dokładnie 4 tygodnie po 1 kryciu i wykazało 5 fasolek o rozmiarze 1,5cm (bernardyny), urodziły się 4 szczeniaczki 5 tygodni i 2 dni po usg :)

Link to comment
Share on other sites

Kochana ja biorę ze sobą aparat fotograficzny i bez lampy pstrykam monitor .
I tak to wygląda
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/6319/img3099mx6.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img220/img3099mx6.jpg/1/][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/img3099mx6.jpg/1/w583.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pstrykać kilka fotek bo sa zakłócenia
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/5002/img3101bh7.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img219/img3101bh7.jpg/1/][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/img3101bh7.jpg/1/w640.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

panienkabubu u was tez ciazowo sie zrobilo?
my mamy 47 dzien i wygladamy jak betoniarka... jakie porody zdazaly wam sie najwczesniej? tnw ktorym dniu ciazy najszybciej bylo u was rozwiazanie bez zagrozenia dla dzieci. jak duzo ciaza podobno szybciej, tylko co to znacz to szybciej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']panienkabubu u was tez ciazowo sie zrobilo?
my mamy 47 dzien i wygladamy jak betoniarka... jakie porody zdazaly wam sie najwczesniej? tnw ktorym dniu ciazy najszybciej bylo u was rozwiazanie bez zagrozenia dla dzieci. jak duzo ciaza podobno szybciej, tylko co to znacz to szybciej?[/quote]

mrowa, u nas dopiero plany :) Czekamy na cieczkę, która powinna nastąpić zupełnie niebawem i później na krycie i na rezultaty :loveu:
Ja to się obawiam Sylwestra..........
I też ciekawi mnie to pytanie, kiedy wczesny poród nie jest zagrożeniem dla szczeniąt :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

DEMI się uspokoiła, od wczoraj sprawdzam temperaturkę:

05.11. godz. 12:00 temp. 37,2
05.11. godz. 20:00 temp. 37,1

06.11. godz. 12:00 temp. 37,0

Ma delikatny wyciek śluzu, ale bezzapachowego, to norma.
Brzuch się opuścił, ale jeszcze nie mocno, jak leży spokojnie wyraźnie czuć maluszki pod skórą, wydaje mi się że są dwa, nie więcej.
DEMI wychodzi na dwór, robi swoje i ciągnie do domciu. Po schodach ją dziś wniosłam, jest bardzo ciężka, ile waży trudno powiedzieć, ale bardzo dużo.

Na blogu moja DEMISIA, zdjęcie zrobione wczoraj 50 dniu ciąży:

[url=http://www.photoblog.pl/thihi/26159163/juz_wkrotce_demi_zostanie_mama.html]JU

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam zagwozdkę... Już niedługo powinnam wybrać się na USG z naszą sunią, żeby potwierdzić lub wykluczyć ciążę, a wielu hodowców nam odraza, ze względu na stres suki, nawet jeśli moja suka jest z tych odważnych.
A suka, choć za wetem nie przepada (moja to wina) to jednak bez przesady, bo jakiegoś przesadnego stresu nie przeżywa, nie wpada w panikę, choć całkiem wyluzowana nie jest, a USG miała już robione kiedyś i to nie raz. To raczej we mnie zasiano obawy.
Polecano mi wymacanie ampuł, a USG w bezpieczniejszym momencie.
I co tu zrobić?
Rozsądek mi mówi żeby nie przesadzać, nie certolić się, tylko iść na USG.
Ja się certolę bo to mój pierwszy miot...:p

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia na całkiem pierwszym jej usg cyrkusowała i nie dała sobie zrobić. Obraz monitora co chwile skakał mimo iż suczka była sprawdzana na stojąco. W efekcie weterynarz nam powiedziała że jest w ciąży a potem wyszło że zresorbowała. Teraz to wiem na 100 % że obraz był źle odczytany i resorpcji nie było.
Drugi raz po pokryciu nie chciała wcale jeść. Prawie osiwiałam przez nią. Zdenerwowałam się i powiedziałam że jedzie na usg i jeśli nie jest to niech nie je :evil_lol:. Na powitanie pani doktor zapytała się co ona taka chuda jest :eviltong:. Usg dała sobie zrobić i była pusta.
3 podejście: usg zrobione ok 37 dnia po kryciu i naszym oczom ukazały się maluszki :loveu:. Sunia na początku trochę się stresowała bo była sprawdzana na leżąco ale było ok.

Jestem jak najbardziej za usg. Po co siedzieć i gdybać czy suka jest ciężarna czy nie. Przecież ona musi być inaczej żywiona.
Suka w ciąży urojonej też grubnie więc może to być mylące. Również słyszałam że usg jest stresujące a nawet szkodliwe. Jeśli jednak suka da sobie zrobić a nie ucieka jak od ognia to jestem ZA !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']
Jestem jak najbardziej za usg. Po co siedzieć i gdybać czy suka jest ciężarna czy nie. Przecież ona musi być inaczej żywiona.
[B]Suka w ciąży urojonej też grubnie więc może to być mylące[/B]. Również słyszałam że usg jest stresujące a nawet szkodliwe. Jeśli jednak suka da sobie zrobić a nie ucieka jak od ognia to jestem ZA ![/quote]

Dodam, że także ma mleko w cycuszkach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']
Jestem jak najbardziej za usg. Po co siedzieć i gdybać czy suka jest ciężarna czy nie. Przecież ona musi być inaczej żywiona.
Suka w ciąży urojonej też grubnie więc może to być mylące. Również słyszałam że usg jest stresujące a nawet szkodliwe. Jeśli jednak suka da sobie zrobić a nie ucieka jak od ognia to jestem ZA ![/quote]
I ja uważam że masz rację, co prawda wielu doświadczonych hodowców potrafi wymacać ampuły i nie poleca USG żeby suki na najmniejszy stres nawet nie narażać. Są od 23-28 dnia wyłącznie, wyczuwalne jak orzechy lub jajka;)
A brzuszek wiadomo, że niewiele widać, chodzi wyłącznie o wyczucie ampuł.
Za to ja stwierdziłam że zrobię suce USG, bo macanie macaniem, ale przecież ampuła nie daje pewności, że jst w niej szczeniak, no i lepiej jednak zobaczyć ew. nieprawidłowości dokładnie (zwłaszcza że nas będzie badał sam dr. Niżański) Doktor nas uprzedzał, że na USG, zwłaszcza wcześnie robionym, może nie być jeszcze widać. Polecał nam od 18 dnia już, ale chyba wybierzemy się nieco później, żeby była większa szansa, że coś tam w tym brzucholu siedzi i doktor to zobaczy :)
Suka za wetem nie przepada specjalnie, ale nie panikuje, po prostu widać po niej że nie jest tak pewna siebie jak w każdej innej sytuacji. To ja głównie panikuję teraz, bo bardzo mi na tym miocie zależy. No cóż, będzie jak będzie, ale ja wolę to USG jednak zrobić. Jeśli ma się nie udać, to i tak się nie uda, a suka do paniakarzy nie należy.;)
Ja za to czasem tak...:evil_lol:

A moja "mamusia" zaczęła mi grymasić z jedzeniem i mieć jakieś zachcianki żywieniowe nagle...(20 dzień po kryciu) Oby to był "dobry" znak :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:razz:Moja całkowicie zaprotestowała- USG odpadło , pan doktor Ok!. ale przekroczyć próg przychodni to za wiele( była 2 krotnie na badaniach stawów, pobieranu krwi itd ), a teraz nie i juz , więc na siłę nie wprowadzaliśmy. Jadłaby bez przerwy , a jeśli przerwa to spanko, 28 dzień i brzuszek powiększony po zebrami sutki tez troche różowe. Poza tym przestała szaleć i ma smutną minę.Pozostaje nam wielki znak zapytania??????????

Link to comment
Share on other sites

USG tak czy siak nie dałoby 100% pewności ile płodów i czy suka i tak nie zresorbuje. Na pewno trzeba je zrobić koniecznie jeśli dzieje się coś niepokojącego (np. nietypowe upławy, nadmierne łaknienie itp)
Ja swojej suce póki co uwierzyłam i zaprzyjaźnionemu wetowi który robił jej badanie palpacyjne i zamówiłam karmę dla ciężarnych. Moja poprzednia suka miewała ciąże urojone i wiem jak to wygląda.
Moja obecna suka ma wszystkie objawy jak w książce, problemy z apetytem pod które zaczęły się pod koniec 3 tygodnia (ciągle jeszcze apetyt całkiem nie wrócił) brzuszek powiększa się bardzo powoli, za to gruczoły mlekowe nieco szybciej, ale sutki nie są różowe, tylko nieco bardzie sterczące i odrobinę powiększone, ale nic z nich nie leci, na szczęście - bo to bym wzięła za objaw ciąży urojonej m.in.
Ciągle jest też deliktany śluzowy, bezzapachowy wyciek, który podobno jest 99% objawem wskazującym na ciążę właściwą. Pojawił się pod koniec 3 tygodnia po kryciu. W ciąży urojonej taki objaw występuje niezwykle rzadko.
Poza tym suka ma zachcianki żywieniowe, jest bardziej wylewna w pieszczotach, zwłaszcza przy witaniu.
Na USG to ciągle nie jestem pewna czy się pofatygujemy, koszt to u nas będzie ogromny, a ja bym suki nie ciągała teraz najchętniej po gabinetach.
Mamy 30 dzień po kryciu, zobaczymy jaki będzie dalszy rozwój wypadków:cool3:

Link to comment
Share on other sites

U mojej suczki zaobserwowałam od 4 tyg ciąży- ogromny apetyt czyli praktycznie całe dnie w kuchni, ewentualnie wpychanie się na kolana jedzących. Wieksze, różowe sutki, powiekszony brzuch. I o ile jej zachowanie do innych psow sie nie zmienilo to kilka razy została zaatakowana bez powodu przez inne suki.
Jeżeli nie widzisz jeszcze wyraźnych objawów to się nie przejmuj. U mojej suczki to było tak, że długo długo nic i nagle z dnia na dzien pojawiły się wszystkie objawy :evil_lol:
A w ogole to polecam wizytę na usg. Z własnego doświadczenia wiem, że do oficjalnego potwierdzenia ciąży- nie zauważam żadnych objawów a po usg nagle się wszystkie pojawiają :evil_lol::evil_lol:
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

No własnie chyba się wybiorę na to USG i sie moze dowiem bo w przyszłym tygodniu bedzi prawie miesiąc od krycia tylko ze teraz masa rozboty bo święta cięzko z czasem ale trza go jakoś znależć. A jeszcze pytanko czy sunie majac pierwszy raz młode maja ich mniej niż przy kolejnych porodach?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...