Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ClarasHeart']Vectra, a ile malenstw bylo w brzuszku?[/QUOTE]
dopiero czekamy na maluszki :) w czwartek będzie 6 tydzień od pierwszego krycia.

a Twoja suczka cycuchy ma inne niż zwykle ? szczególnie te między tylnymi łapami obejrzyj ... czy się wydłużyły i czy są różowe.
Ja tak rozpoznaje ciąże u suczek. USG nie robie , bo absolutnie nie dawało nigdy dobrych wyników. Przekłamywało ;)
Dopiero RTG robie w 55 dniu.

Link to comment
Share on other sites

Tak wydluzyly sie, ale rozowe nie sa.... w ogole jakas taka spokojna bardzo jest, caly dzien spi, tylko apetyt jej sie nie zmienil.... Oj jak bardzo bym chciala, by ten wczorajszy wynik byl bLedny ;) To jest buldozyca i normalnie ma piekna talie, a teraz troche ja zgubila, taka beczkowata jest .... Ale na wadze schudla 0,5 kg.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Ja tak rozpoznaje ciąże u suczek. USG nie robie , bo absolutnie nie dawało nigdy dobrych wyników. Przekłamywało ;)
Dopiero RTG robie w 55 dniu.[/QUOTE]

Mam takie same doświadczenia ;)
Lepiej zrobić później RTG, zwłaszcza np. w mojej rasie, gdzie na tej podstawie można określić czy suka urodzi sama czy potrzebna będzie cesarka i wtedy w odpowiednim momencie ją przeprowadzić :)

Link to comment
Share on other sites

To pozostaje nam trzymać mocno kciuki , by jednak marzenie się spełniło. Jak pisałam , ja byłam pewna że moja Emila w ciąży nie jest .... i w ciągu kilku dni przybrała i cyców dostała. A ja mam psy w mocno sportowych sylwetkach ;)
Z apetytem to podobno tak bywa , że suczki grymaszą i nie chcą jeść ... nie wiem jak ze spadkiem wagi. Ale w sumie tak pomyśleć , przechodzi zmiany hormonalne , może jej niedobrze ? Pierworódki fakt chyba inaczej się zachowują. Bo Emila jest drugi raz w ciąży .. i ani grama spokojniejsza nie jest. Poprzednio faktycznie bardzo wyspokojniała. A to takie turbo ADHD jest na co dzień .. teraz lata jak wściekła i za piłką i za frisbee .. z bebzolem ;) Apetyt spadał już w końcówce ciąży ... teraz wciąga żarcia za 20 ;)

tak mniej więcej znalazłam fotkę ok 23-25 dniu od krycia ..... niestety nie posiadam jak stoi bokiem ;) ale to ta ruda z białym .. to drugie to jej dziecko z pierwszego razu

[IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/71798_609091872450528_595117692_n.jpg[/IMG]

a tu piąty tydzień

[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/48132_620493901310325_904110165_n.jpg[/IMG]

Też była inseminowana , bo by jej rep nie dogonił :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no gratki gratki :D ja USG nie robię - nie lubię tych nerwów kiedy czekam na kulkę na ekraniku, na kt. nic nie widzę i tak i tak hhehehe a tak poważnie to Gratki Kasiu :)

Claras ja jak byłam niecierpliwa i nie mogłam się doczekać czy jest czy nie jest w ciąży moja sunia to hodowcy z doświadczeniem powiedzieli magiczne zdanie "jak urodzi znaczy w ciąży była" ;) znam przypadek gdzie na USG nic nie było w 35 dniu a suka urodziłą 5 szczeniąt :) był też przypadek (nie jeden) gdzie na USG były maluchy a potem nie było... przede wszystkim ze spokojem, choć wiem, że ciężko:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClarasHeart']Moja sunia byla inseminowana swiezym nasieniem (domacicznie) 7 lutego (ok. 2-3 dni po jajeczkowaniu w 11 dniu cieczki przy progesteronie ok. 21) Wczoraj,tj. w 25 dniu od inseminacji robilismy USG..... Niestety, pusto... Za tydzien powtorka USG, ale wetka twierdzi, by sie nie ludzic..... Sunia bardzo spokojna sie zrobila, caly czas spi, wydaje mi sie , ze stracila talie odrobine, choc schudla 0,5 kg od krycia..... Apetyt bez zmian, tylko opuchlizna sie az tak po cieczce nie zmniejszyla no i wydaje mi sie, ze sutki odrobine jej urosly.... Dodam, ze nigdy nie rodzila.... Jak myslicie, moge jeszcze miec nadzieje?????[/QUOTE]


No niestety-powtorne USG potwierdzilo wielka pustke.... Szkoda... No nic, za pol roku ponowimy probe ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kobieta, ktora wziela od nas szczeniaka 3 lata temu, kryla w tym roku suczke i jej juz w 19 dniu na USG potwierdzili ciaze, sa z Wroclawia.

Teraz ja sama czekam na USG, dzisiaj 20. dzien od krycia, poprzednie tym samym psem bylo niestety nieudane, ale suczka nie byla chetna nawet mimo odpowiedniego progesteronu, za to tym razem stała jak wmurowana 14.03 i 15.03 a jak pojechalismy na powtorke 16.03 to juz jej chec minela :) Na RTG tez nie ma pewnosci - mysmy wiedzieli, ze jest w ciazy na 100% i jest to mnoga ciaza, a na RTG ani jednego sconka ;) Urodzilo sie uwaga uwaga - 10 maluchow zdrowych (jeden z nich to wlasnie ta suczka, ktorej potwierdzili 19. dnia)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[B]Sequedille[/B], spotkałam się z takim przypadkiem. Kluseczki nie dość że żyły, to urodziły się baaardzo dorodne. :-)

Pewnie widoczność serduszka zależy od sprzętu i od umiejętności lekarza. Ja bym poszła na drugie usg za tydzień, żeby zobaczyć, czy rosną. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N&N'][B]Sequedille[/B], spotkałam się z takim przypadkiem. Kluseczki nie dość że żyły, to urodziły się baaardzo dorodne. :-)

Pewnie widoczność serduszka zależy od sprzętu i od umiejętności lekarza. Ja bym poszła na drugie usg za tydzień, żeby zobaczyć, czy rosną. :-)[/QUOTE]

Dziękuje N&N, poczekam jeszcze troszkę i zrobię usg ponownie, ale sunia nic mi się nie zmienia, nie zaokrągla się, więc jestem raczej negatywnie nastawiona.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam Wszystkich,
Chciałam sie podzielić moim rozczarowaniem. Wczoraj bylismy z sunią na usg i wyszło puste krycie. To miał być pierwszy miot mojej suni, wsystko dokładnie obliczyliśmy, samiec jest doświadczonym repro i nic :placz: Matka natura jest nieprzewidywalna, niestety. Łudzę się tylko, że może jeszcze są jakieś szanse, ale wczoraj był 24 dzień od drugiego krycia, więc pewno marne :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...