Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Belle et la Bete']dr Marciński , przyjmuje w kilku miejscach.

dr Olbromski, lecznica Bari na Jelonkach.


Nie jestem w stanie w tej chwili podać Ci do ich tel kontaktowych ale spokojnie znajdziesz wszystko w necie.[/QUOTE]

dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ja mam sunie rasy York 21 dni temu zostala pokryta-przez 3 dni...po 3 dniach od krycia cieczka jej się skończyła a sunia zaczęła być ospała..ciągle spala-i tak jest do dziś (licząc od ost.dnia krycia jest 18 dzień) w ciągu tych dni przytyła przed kryciem ważyła 3,700 a teraz wazy 4,100 i ciągle by spala-apetyt ma wielki ale nie zauważyłam żadnych wycieków....pewnego dnia podnosząc sunie zauważyłam na brzuszku-miedzy cyckami a pachwinami z prawej i lewej stronie po dwie wypukłości (z wyglądu jak ludzkie migdałki heheh) wcześniej tego nie miała.... teraz zauważyłam ze powoli jej cycki się zmieniają...dzwoniąc do weterynarza w Niemczech (gdzie mieszkam) powiedział ze aby na 100 % być pewnym ciąży najlepiej jest zrobić "PRZEŚWIETLENIE" w 43 dniu-wtedy widać dokładnie szkielety i ilość szczeniaków-o ile sunia jest szczenna...powiedział ze USG nie daje 100% pewności w przeciwieństwie do "prześwietlenia"... wiec teraz nie wiem co robić..czy iść na USG aby tylko upewnić się czy jest w ogóle szczenna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U mnie było trochę inaczej... pojechałam do weta na RTG... pani zrobiła i stwierdziła, że ciąży brak :( werdykt: ciąża urojona, mleko w cyckach już było... no to zabrałam swoją sukę do domku i obserwowałam... po 10 dniach od RTG z "urojonej ciąży" urodził się ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu szczeniak. Znalazłam go w budzie, biedak był trochę zmarznięty, ale wszystko skończyło się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Usg robi się od daty krycia, a nie zakończenia cieczki - bo z tym bywa różnie. Najlepszy czas na usg zaczyna się od ok. 22 dnia ciąży. Czyli najlepiej pojechać z suczką po ok. 3,5 tygodnia od krycia. Najlepiej jednak zapytać lekarza, który będzie wykonywał to badanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Usg robi się od daty krycia, a nie zakończenia cieczki - bo z tym bywa różnie. Najlepszy czas na usg zaczyna się od ok. 22 dnia ciąży. Czyli najlepiej pojechać z suczką po ok. 3,5 tygodnia od krycia. Najlepiej jednak zapytać lekarza, który będzie wykonywał to badanie.[/QUOTE]
U mnie krycia nie będzie- przynajmniej mam taką nadzieję i 99% pewności,ale ponieważ jest zawsze ten 1% ryzyka a sukę chcemy sterylizowac 2 mieisące od cieczki to wczesniej chciałabym mieć 100% pewności, ze nei zaszła w ciążę.
Dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Może pytanie już było ale ...przeczytałam parę stron i nie znalazłam odpowiedzi

Byłam dziś na USG - 26 dzień od krycia ...niestety nic za tydzień mówili, że można powtórzyć . Myślicie, że możliwe jest aby jeszcze nie było nic wydać? Raczej wątpliwe....niestety :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23']
Byłam dziś na USG - 26 dzień od krycia ...niestety nic za tydzień mówili, że można powtórzyć . Myślicie, że możliwe jest aby jeszcze nie było nic wydać? Raczej wątpliwe....niestety :([/QUOTE]

Pamiętaj, że do zapłodnienia może dojść 2-3 dni po kryciu i 26 dnia od krycia ampuły mogą być jeszcze nieduże, do tego może dojść błąd odczytu. Na Twoim miejscu powtórzyłabym usg za tydzień lub dwa.

Ja wybieram się na usg zawsze minimum miesiąc po kryciu. W tym roku kryłam suczkę 7 marca, a na usg jestem umówiona 10 kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

Ona i tak była kryta bardzo późno :( bo jakoś tak w 16-17 dniu (ale tak wychodziło z badań u bardzo dobrej Pani doktor) buuuuu jakie to przykre tym bardziej jak się czeka na szczonki 2 lata

Przed Świętami wybiorę się jeszcze raz ...może będzie jakaś niespodziewajka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23']Ona i tak była kryta bardzo późno :( bo jakoś tak w 16-17 dniu (ale tak wychodziło z badań u bardzo dobrej Pani doktor)
[/QUOTE]

Termin krycia wyznaczam na podstawie poziomu progesteronu i jest bardzo różnie: w ubiegłym roku kryłam suczkę w 23 dniu cieczki, w tym roku w 6 dniu...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Moja sunia byla inseminowana swiezym nasieniem (domacicznie) 7 lutego (ok. 2-3 dni po jajeczkowaniu w 11 dniu cieczki przy progesteronie ok. 21) Wczoraj,tj. w 25 dniu od inseminacji robilismy USG..... Niestety, pusto... Za tydzien powtorka USG, ale wetka twierdzi, by sie nie ludzic..... Sunia bardzo spokojna sie zrobila, caly czas spi, wydaje mi sie , ze stracila talie odrobine, choc schudla 0,5 kg od krycia..... Apetyt bez zmian, tylko opuchlizna sie az tak po cieczce nie zmniejszyla no i wydaje mi sie, ze sutki odrobine jej urosly.... Dodam, ze nigdy nie rodzila.... Jak myslicie, moge jeszcze miec nadzieje?????

Link to comment
Share on other sites

Och dziekuje dziekuje za odrobine nadziei!!!! Bardzo liczymy na ten miot, bo wlozylismy w to krycie duzo przygotowan i trudu.... Wczoraj bylam ogromnie rozczarowana, zreszta nie tylko ja, bo wlasciciele reproduktora rowniez..... Tym bardziej ze inseminowalismy w klinice specjalizujacej sie w tym, ktora ma bardzo wysoka skutecznosc.... Niestety moja wetka tu na miejscu nie posiada zbyt dobrego sprzetu USG, wiec caly czas sie ludze, ze to moze tez mialo wplyw na wynik...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...