Jump to content
Dogomania

Uratował jej życie, a w nagrodę dostanie nowy łańcuch....


Asior

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olka_Olga']Obużające, co? Ale lepszy rydz niż nic. Niestety ... Tofik jest bohaterem, ale wynagrodzonym na miare ludzkich możloiwości ... mentalnych!
Może akurat ta większa buda i dłuższy łańcuch dla niego będą zbawienne? Odbierajmy to w ten sposób[/quote]

Jako przewrotna istota i na dodatek baba;) nie mogę się z takim myśleniem zgodzić.
Jak mamy z tymi łańcuchami walczyć, skoro nawet tutaj jest na nie przyzwolenie?
Nie zbawimy świata, ale małymi kroczkami możemy z tym walczyć, choćby dotyczyło to tylko jednego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Jako przewrotna istota i na dodatek baba;) nie mogę się z takim myśleniem zgodzić.
Jak mamy z tymi łańcuchami walczyć, skoro nawet tutaj jest na nie przyzwolenie?
Nie zbawimy świata, ale małymi kroczkami możemy z tym walczyć, choćby dotyczyło to tylko jednego psa.[/quote]

No wlasnie, jak malymi kroczkami to jednak dluzszy lancuch, bo inaczej to bedzie rewolucja. Swoja droga dziwny jest ten swiat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Nie przyzwolenie ,ale patrzenie na społeczność polski realistycznie.:cool3:Lepszy długi łańcuch niż krótki.Lepsza najgorsza buda niż beczka.[/QUOTE]
Chyba masz racje...musze przegrysc sie przez watek, dopiero weszlam...socjalizuje nowy nabytek Pakusia na podkarpackiej wsi...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/krakow-1-5-kg-nieszczescie-po-smierci-wlascicielki-w-dt-czeka-na-ds-139441/#post12748302[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie można uogólniać: "wiejskie, zacofane myślenie". Wieś czy miasto - wszystko zależy od mentalności ludzi. Starsza ciotka mojego TŻ mieszka na wsi w skromnym, starym domku, ma dwa duże psy, które mieszkają z nią w domu, chodzą za nią po podwórku.
Tofik może faktycznie najgorzej nie ma, ale raczej żaden pies w budzie i na łańcuchu nie jest szczęśliwy :shake: Chociaż może akurat Tofik całych dni i nocy na łańcuchu nie spędza, skoro poszedł za babcią do lasu.
Nie wiem, czy uświadamianie tego typu ludzi by coś dało.. z reguły są zatwardziali w swoich poglądach i ciężko im pewne sprawy wyperswadować.

Link to comment
Share on other sites

witam ,
Wiecie co ludzie na wsi poprostu nie rozumieją , że pies to żywa istota i ,że też ma serce , czje i kocha , ja jekieś pół roku temu z moją mamą odebrałyśmy psa sąsiadce mamy , powód był taki:
pies zagryzł głupiej babie kurę , więc baba postanowiła go ukarać i uwiązała na łańcuch i przestała dawać jeść i pić (czekała aż pies umrze z głodu) i chwaliła się tym po sąsiadach z tąd dowiedziała się moja mama , nam sie udalo tego psa uratować , ale wieluludzi ze wsi właśnie tak do psów podchodzi niestety:(

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]"Burek ze wsi" - pies łąńcuchowy, żywiony wodą i chlebem, od czasu do czasu mlekiem. Nie wie co to karma dla psów, żadko doświadcza wody. Sterczy przy budzie i pilnuje. Czy to deszcz, czy snieg, czy spiekota - on pilnuje.

Niestety takie są realia. Ja mieszkam na wsi i moi "sąsiedzi" cywilizowani ludzie, od czasu do czasu przypinają swoją sukę na łańcuch, innych pies pije wodę tylko wtedy kiedy pada deszcz-zlizuje ją z dachu budy, inny leży w dole w spiekocie, w słońcu... inny ujada..
Wierzcie, że mogłabym tak dłuuugo......
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B][U]MagYa^^[/U][/B] - nuby w jaki sposób pilnuje? Stojąc przy budzie, ograniczany przez metr albo półtora łańcucha? Nawet najmniej "wprawiony" złodziej czy nieproszony gość umknie przed obroną tego psa!
Czy to jest myślenie? Pies pilnuje. Ale czego? Chyba swojej budy i skrawka wydeptanej ziemi ...
Ja też jestem ze wsi. Ludzie widząc Lucka, który pocina w swoim skromnym płaszczyku (nie jakimś a la Gucci!), który zakladamy mu na zimowe spacery, rzucają mi: "TO NIE ZABAWKA! ŚCIĄGNIJ MU TEN ŁACH, ON SIĘ MĘCZY!". Śmieszne, nawet komiczne, bo ich psy siedzą z apatycznymi minami przy beczkach, w błocie, bez wody i wcale się nie męczą...

Link to comment
Share on other sites

ten pies nie ma aż tak źle. mojej koleżanki babcia ma psa na łańcuchu buda z przeciekającym dachem :shake: jak się pytam po co im ten pies ? to mówią żeby dziki odstraszać jeśli wejdą na podwórko to najwyżej psa zagryzą :angryy:a jak się pytam czy oddadzą go to mówią że nie bo musi być jakiś pies.. mówią że ten pies wogule nie szczeka i że szukają nowego ale jak już znajda nowego to tego w lesie uwiążą .. :angryy::angryy::angryy::angryy::crazyeye::crazyeye::angryy::angryy::angryy::angryy: ale jak ten pies ma pilnować skoro ma dwa lata i jeden rok spędził w domu jako pies domowy a potem wzięła go babcia mojej koleżanki na łańcuch ..:placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj NikiS czy ta babcia może jest wierząca( w Boga).Jeśli odpowie,że tak zapytaj ją czy świat cały i wszystkie stworzenia (tu powymieniaj różne) stworzył Bóg.Jeśli odpowie,ze tak pytaj dalej czy stworzył tez psa.Jeśli odpowie,ze tak to zapytaj czy jej zdaniem Bóg widząc jak ona traktuje psa jest z niej zadowolony i co ona powie gdy przed obliczem Boga stanie a ten zapyta czemu nie szanowała tego co On stworzył.
Moze to jakoś trafi ,bo przyznam ,ze ręce opadaja na tę średniowieczną głupotę z ciemnotą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Dobry pomysł tylko skąd zdobyć adres?[/quote]


:cool3:Meszna w lubelskim, jakas wiocha zabita deskami, TVN24 to zrodlo info ale zainteresowac TOZ i nie wiem kogo jeszcze...najlepiej tych dziennikarzy, co to nakrecili moze chwyci...temu psu trzeba pomoc..ale jak? Medialna sprawa ...co pies dostal w nagrode..cholera mnie bierze:angryy::angryy:

:mad::mad:Paskudny babsztyl...nie mam slow...:angryy::angryy:porozmawiac z ksiedzem bo baba pewnie religijna i do kosciola lata:evil_lol::evil_lol:

[quote name='NikiS']ten pies nie ma aż tak źle. mojej koleżanki babcia ma psa na łańcuchu buda z przeciekającym dachem :shake: jak się pytam po co im ten pies ? to mówią żeby dziki odstraszać jeśli wejdą na podwórko to najwyżej psa zagryzą :angryy:a jak się pytam czy oddadzą go to mówią że nie bo musi być jakiś pies.. mówią że ten pies wogule nie szczeka i że szukają nowego ale jak już znajda nowego to tego w lesie uwiążą .. :angryy::angryy::angryy::angryy::crazyeye::crazyeye::angryy::angryy::angryy::angryy: ale jak ten pies ma pilnować skoro ma dwa lata i jeden rok spędził w domu jako pies domowy a potem wzięła go babcia mojej koleżanki na łańcuch ..:placz::placz:[/quote]



:angryy::angryy::angryy:Rece opadaja:shake::shake:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1129/blagalny-apel-o-pomoc-144764/#post12840755"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']=
:mad::mad:Paskudny babsztyl...nie mam slow...:angryy::angryy:porozmawiac z ksiedzem bo baba pewnie religijna i do kosciola lata:evil_lol::evil_lol:[/quote]

Z księdzem?No może...Chociaż szczerze wątpię w empatię i wrazliwośc wykonujacych ten zawód:angryy:.Większośc przyodzianych w suknie duchowne(celowo mówię przyodzianych a nie duchownych) pochodzi ze wsi gdzie panuje właśnie mentalność owej babci.A poza tym po co ujmować się za zwierzakami skoro one nieekonomiczne dla kościoła są,na tacę nie dają:angryy:?No i duszy w/g nich nie mają:angryy:. No chyba, że ten ksiądz będzie wyjątkiem,który zdarza się niezmiernie rzadko,niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NikiS']ten pies nie ma aż tak źle. mojej koleżanki babcia ma psa na łańcuchu buda z przeciekającym dachem :shake: jak się pytam po co im ten pies ? to mówią żeby dziki odstraszać jeśli wejdą na podwórko to najwyżej psa zagryzą :angryy:a jak się pytam czy oddadzą go to mówią że nie bo musi być jakiś pies.. mówią że ten pies wogule nie szczeka i że szukają nowego ale jak już znajda nowego to tego w lesie uwiążą .. :angryy::angryy::angryy::angryy::crazyeye::crazyeye::angryy::angryy::angryy::angryy: ale jak ten pies ma pilnować skoro ma dwa lata i jeden rok spędził w domu jako pies domowy a potem wzięła go babcia mojej koleżanki na łańcuch ..:placz::placz:[/quote]


:shake:Kochana ortografia...nawala:mad:Jak daleko jestes od Pipi? Ona tez na wsi kolo Bialegostoku, moze by pomogla:cool3::cool3: ma duzo doswiadczenia:loveu::loveu:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/jedno-serce-nie-da-rady-serce-pipi-podopieczni-w-potrzebie-posty-inf-1-6-a-133467/#post12814096[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='al-ka']Zapytaj NikiS czy ta babcia może jest wierząca( w Boga).Jeśli odpowie,że tak zapytaj ją czy świat cały i wszystkie stworzenia (tu powymieniaj różne) stworzył Bóg.Jeśli odpowie,ze tak pytaj dalej czy stworzył tez psa.Jeśli odpowie,ze tak to zapytaj czy jej zdaniem Bóg widząc jak ona traktuje psa jest z niej zadowolony i co ona powie gdy przed obliczem Boga stanie a ten zapyta czemu nie szanowała tego co On stworzył.
Moze to jakoś trafi ,bo przyznam ,ze ręce opadaja na tę średniowieczną głupotę z ciemnotą.[/QUOTE]

Czy wiadomo co sie z tym psem dzieje???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

i co nikt nie zgłosił tego do odpowiednich służb (policja, s.miejska, TOZ, OTOZ itd), że pies przebywa w nieodpowiednich warunkach? nikt nie sprawdził czy pies nie wyladował w lesie? czy Wy naprawde wierzycie, że założenie takiego posta na forum i pogadanie sobie jacy to ludzie są podli, zacofani i wiocha uratuje psu zycie czy poprawi jego warunki zyciowe? Czasami mam wrażenie, że żyjecie tymi okrótnymi historiami.. wstawiacie raz po raz psiaki i ich okropne historie a później pozostawiacie temat sam sobie.. zainteresowanie zwierzęciem zaczyna się i kończy (niestety) tylko na forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...