Jump to content
Dogomania

Uratował jej życie, a w nagrodę dostanie nowy łańcuch....


Asior

Recommended Posts

Prowadzone od piątku poszukiwania zaginionej, 80-letniej mieszkanki Meszna (Lubelskie), zakończyły się szczęśliwie. Kobieta przeżyła, bo w nocy ogrzewał ją pies Tofik.
Panią Adelię wypatrzył policyjny śmigłowiec. W poszukiwania zaangażowani byli policjanci z komendy powiatowej Policji w Lubartowie, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Staruszka leżała w trudno dostępnym miejscu, wśród wysokich trzcin i traw, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Czuwał przy niej jej wierny pies. Pracownicy służb ratowniczych twierdzą, że kobieta przeżyła tylko dzięki niemu.

Ogrzewał ją swoim ciepłem

- Lekarz z pogotowia ratunkowego stwierdził, że kobieta przeżyła, gdyż ogrzewał ją jej pies Tofik, mieszaniec wilczura. Zwierzę czuwało cały czas przy kobiecie i tuliło się do niej oddając jej swoje ciepło - tłumaczy Grzegorz Paśnik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

- Przy tym psie cały czas chodziła i bardzo się zżyła z tym psem - mówi Marek Bisek, sołtys Meszna. Teraz jej podopieczny się odwdzięczył i uratował kobiecie życie. Choć osłabiona i wyziębiona trafiła w ręce lekarzy to już za kilka dni powinna opuścić szpital i wrócić do domu, by nadal opiekować się Tofikiem.

Filmik, bardziej obszerny tu:

[url=http://www.tvn24.pl/12690,1565044,0,1,pies-uratowal-zycie-swej-pani,wiadomosc.html]Pies uratował życie swej pani - Polska - Informacje - portal TVN24.pl - 16.09.2008[/url]

najbardziej powala ostatnie zdanie.., ze pies ma dostać w przyszłym tygodniu nagrodę za swój czyn... nową większą budę i.... dłuższy łańcuch :mad::mad::mad:

czy to tylko mnie ręce opadają czy faktycznie ludzie są nienormalni :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asior!
Ja już nie mogę!:angryy: Właśnie na TVN24 oglądam o tych psach na s,alec pod Częstochową,a Ty takie coś pokazujesz:placz:
Kurna,co za stara wiedźma:mad::mad: Powinien ją zagryźć,a nie ogrzewać!
Biedny piesio - nagroda super:angryy::angryy:
Wiem,że nie powinno się uogólniać,ale ta wiejska mentalność doprowadza mnie do szału!
Kiedy to się zmieni? Gdzie są nauczyciele? I jacy to nauczyciele?:mad:
Cholerne chłopstwo!

Link to comment
Share on other sites

Czy to się kiedyś skończy??? :shake:
Moja śp. babcia była prostą spracowaną kobietą, mieszkała w zabitej dechami wiosce, a nigdy żaden jej pies nie był przywiązany do budy, żaden nie miał łańcucha i szyi i każdy co roku był szczepiony. I przenigdy nikomu nie pozwoliła krzywdzić zwierząt.
To nie wiocha, ale ludzie są zacofani :angryy::angryy::angryy:

Biedny ten piesek, taki strasznie krótki łańcuch, o "budzie" nie wspomnę :angryy:
A tak się cieszył biedaczek :-( Słodki psiak ...

Link to comment
Share on other sites

Asior, nie dobijaj mnie proszę :placz::placz::placz: już dziś po wiadomości o smalcu powiedziałam TZ, że nie chce żyć na takim podlym świecie, nie chce, to szatański, okrutny świat!!! Gdzie dzieci nienarodzone się zabija, ludzi starszych usypia, zwierzęta katuje... po prostu nic tylko czekać na karę bożą :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']Czy to się kiedyś skończy??? :shake:
Moja śp. babcia była prostą spracowaną kobietą, mieszkała w zabitej dechami wiosce, a nigdy żaden jej pies nie był przywiązany do budy, żaden nie miał łańcucha i szyi i każdy co roku był szczepiony. I przenigdy nikomu nie pozwoliła krzywdzić zwierząt.
To nie wiocha, ale ludzie są zacofani :angryy::angryy::angryy:

Biedny ten piesek, taki strasznie krótki łańcuch, o "budzie" nie wspomnę :angryy:
A tak się cieszył biedaczek :-( Słodki psiak ...[/quote]


mam takie same zdanie jak ty ,ludzie sa zacofani poprostu.

Link to comment
Share on other sites

Bynajmniej ma słome w budzie ,i nie jest zagłodzony i ma na szyji szeroką obrożę zamiast druta/sznurka czy łańcucha.Więc i tak nie ma źle.
A poza tym chyba jest spuszczany skoro był z tą babką no nie??Bo z budą i łańcuchem za nią nie polazł.
Ale obecny łańcuch ma zbyt krótki to fakt.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak, tym ludziom może nikt jeszcze nie próbował wyjaśniać, że pies na łańcuchu jest nieszczęśliwy. Oni myślą, że to jest normalne - tak było, jest i będzie. Nie widzą w tym nic złego, uznają to za zwyczajnie normalną sytuację :shake:

P.S. Masienka, skarbie, możesz już usunąć ze swojego podpisu banerek z moimi psiakami, bo się znalazły :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']Dokładnie tak, tym ludziom może nikt jeszcze nie próbował wyjaśniać, że pies na łańcuchu jest nieszczęśliwy. Oni myślą, że to jest normalne - tak było, jest i będzie. Nie widzą w tym nic złego, uznają to za zwyczajnie normalną sytuację :shake:
[/quote]

Zgadzam się z Tobą.
My możemy się denerwować a Oni nie wiedzą o co chodzi:shake:.
Może poszukać kogoś na forum kto może tam podjechać, spokojnie z ludźmi porozmawiać? Spokojną rozmową wiele można załatwić.
Ja chętnie dorzucę jakąś kaskę np. na puszki czy nowe miski dla psa gdyby ktoś się tam wybierał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Zgadzam się z Tobą.
My możemy się denerwować a Oni nie wiedzą o co chodzi:shake:.
Może poszukać kogoś na forum kto może tam podjechać, spokojnie z ludźmi porozmawiać? Spokojną rozmową wiele można załatwić.
Ja chętnie dorzucę jakąś kaskę np. na puszki czy nowe miski dla psa gdyby ktoś się tam wybierał.[/quote]

Dobry pomysł tylko skąd zdobyć adres?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Asior, nie dobijaj mnie proszę :placz::placz::placz: już dziś po wiadomości o smalcu powiedziałam TZ, że nie chce żyć na takim podlym świecie, nie chce, to szatański, okrutny świat!!! Gdzie dzieci nienarodzone się zabija, ludzi starszych usypia, zwierzęta katuje... po prostu nic tylko czekać na karę bożą :placz:[/quote]

Lara, nie ma innego świata i nie będzie. Tylko w takim przyszło nam żyć. Jedyne co możemy zrobić to ciut go zmienić na lepsze. Póki jeszcze nam się chce. Chyba o to Bogu chodziło, kiedy dawał nam wolną wolę. Żeby nam się chciało. Wtedy i kara boża lżejsza będzie - jeśli się w Boga wierzy. Ja wciąż wolę wierzyć w Człowieka. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']Lara, nie ma innego świata i nie będzie. Tylko w takim przyszło nam żyć. Jedyne co możemy zrobić to ciut go zmienić na lepsze. Póki jeszcze nam się chce. Chyba o to Bogu chodziło, kiedy dawał nam wolną wolę. Żeby nam się chciało. Wtedy i kara boża lżejsza będzie - jeśli się w Boga wierzy. Ja wciąż wolę wierzyć w Człowieka. :lol:[/quote]

Wiem agatko51, ale czasami w człowieku wzbiera taka bezsilność na to wszystko... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Zgadzam się z Tobą.
My możemy się denerwować a Oni nie wiedzą o co chodzi:shake:.
Może poszukać kogoś na forum kto może tam podjechać, spokojnie z ludźmi porozmawiać? Spokojną rozmową wiele można załatwić.
Ja chętnie dorzucę jakąś kaskę np. na puszki czy nowe miski dla psa gdyby ktoś się tam wybierał.[/quote]

a ja mysle ze oni maja głeboko gdzies tego psa,uwazaja ze ma pilnowac ich domu ,byc w budzie,no chyba ze ambicje maja,to wtedy inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

sama nie wiem czy on ma źle
tak ma większość polskich burków
życie na łańcuchu często za budę mają beczę albo kawałek opartej o ścianę deskę:shake:

patrząc na obraz wsi 20lat temu i teraz widać już niewielką różnicę
coraz więcej ludzi z miasta buduje się w malowniczych miejscowościach, przywożą ze sobą swoje "francuskie" pieski tym samym dają przykład innym mieszkańcom jak opiekować się psem
z tego korzystają raczej młodzi ludzi i dzieci niż dorośli, wiekowi mieszkańcy

takie poglądy są jeszcze spotykane:-( pies do budy a kot ma łowić myszy
:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...