Jump to content
Dogomania

Brzydki zwyczaj spaniela i coś jeszcze


henio85

Recommended Posts

[quote name='henio85']Dzięki Asiu, próbowałem coś o tej trzeciej powiece wyczytać ale nie znalazłem na nic przystępnego dla mnie ;)

co do tych kości, to w ogóle można dawać psu surowe mięso? słyszałem że psy jedzące surowe mięso stają się bardziej agresywne. Co prawda Largo jest raczej przylepą ale wolałbym żeby nie zmienił się nawet odrobinę ;) kocham go takiego jaki jest :cool3:

Mam jeszcze jedno pytanie, jak widać było na fotkach Larga, włosy na uszach ma pofalowane a na plecach znacznie krótsze i proste, gdzieś słyszałem że z czasem, spanielom włosy na plecach zaczynają się falować a nawet kręcić, czy to prawda? czy można jakoś ten proces powstrzymać? Aha czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co to jest ten cholerny podszerstek i czemu trzeba coś z nim robić? :roll:[/QUOTE]

to że pies stanie się agresywny od jedzenia surowego mięsa to tylko mit ;)

Podszerstek to warstwa sierści która znajduje się pod włosem okrywowym.Podszerstek jest mniej lub bardziej obfity w zależności od pory roku.A sierść spaniela trzeba trymerować, czyli wyskubywać martwy włos.

Link to comment
Share on other sites

U mojej spanielki trzecia powieka jest widoczna przez cały czas, mimo że ona ma stosunkowo "suchą" głowę jak na spaniela, tzn. nie ma dużych fafli ani luźnej powieki.
U pozostałych moich psów (nie spanieli) trzecia powieka raczej nie jest widoczna.
Powodem do zaniepokojenia może być jeśli widać, że powieka jest podrażniona, zaczerwieniona, oczy ropieją etc - może to być objawem grudkowego zapalenia trzeciej powieki, wtedy się usuwa z niej te grudki, ale nie samą powiekę ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='henio85']Dzięki Asiu, próbowałem coś o tej trzeciej powiece wyczytać ale nie znalazłem na nic przystępnego dla mnie ;)[/quote]
Jeśli oczy nie łzawia, nie ropieją, nie są zaczerwienione to nie masz powodów do niepokoju. ;)

[quote name='henio85']co do tych kości, to w ogóle można dawać psu surowe mięso? słyszałem że psy jedzące surowe mięso stają się bardziej agresywne. Co prawda Largo jest raczej przylepą ale wolałbym żeby nie zmienił się nawet odrobinę ;) kocham go takiego jaki jest :cool3:[/quote]
To absolutnie nie jest prawda. Jest to taki sam mit jak ten, że psy o czarnym podniebieniu są agresywne.

Mięso surowe jak najbadziej można podawać, jeśli psu smakuje. Moja Gingerka np. nie tknie surowizny, odwraca się z obrzydzeniem. :evil_lol:

[quote name='henio85']Mam jeszcze jedno pytanie, jak widać było na fotkach Larga, włosy na uszach ma pofalowane a na plecach znacznie krótsze i proste, gdzieś słyszałem że z czasem, spanielom włosy na plecach zaczynają się falować a nawet kręcić, czy to prawda? czy można jakoś ten proces powstrzymać? Aha czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co to jest ten cholerny podszerstek i czemu trzeba coś z nim robić? :roll:[/quote]
Nie masz powodów do niepokoju, włosy same z siebie nie zaczną nagle się kręcić. Może to jednak spowodować zgolenie grzbietu psa maszynką. Zmienia się bowiem wtedy struktura sierści, włos może stać się bardziej lokaty i wełnisty.

Podszerstek to takie miękkie włosy widoczne pod włosami okrywowymi. Podszerstek jest miekki, przylega do skory, opiera sie na nim sierść wlaściwa, chroni przed mrozem, wiatrem, słońcem i wodą.

Podszerstek u spanieli się trymuje (lub wyskubuje). W przypadku złotych spanieli jest o tyle łatwiej, że podszerstek jest jaśniejszy niż włos okrywowy i dzięki temu dobrze widać co skubać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...