Jump to content
Dogomania

jak długo przechowywać karmę po otwarciu opakowania


heidy1

Recommended Posts

Staram się jeść to co świeże i pozbawione konserwantów i to samo podaję moim psom.
Może trudniej to znależć ale można.
Jeśli uważąsz,że gotowe karmy to coś extra w porównaniu ze świeżym produktem - to Twój wybór.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja również kupuje 15 kg karmy, która starcza mi na miesiąc...
Całą zawartośc worka wsypuje do wielkiego pudełka sbardzo szczelnie zamykanego, a następnie chowam do kantorka(tam jest zawsze chłodno i zero promieni słonecznych) Więc karma mi się nie psuje ;)
Otwieram to pudełko chyba tylko 3 razy w tygodniu, jak mi się skończy w innym małym ;)

Link to comment
Share on other sites

Od przynajmniej 15 lat moje psy nie wiedza co to jest naturalne jedzenie ,są karmione tylko suchą karmą ,a przerobiłam ich nawet sporo .
Zawsze najistotniejsze było dla mnie karmienie najlepszymi choć nie zawsze mocno reklamowanymi karmami .
Moje doświadczenie jest duze i mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,że karmy są doskonałe w żywieniu psów ,ale mowa o zdrowym produkcie ,bez chemicznych konserwantów BHT,BHA .
Na takie nawet nie popatrzę .Zawsze moje psy do starości cieszą się doskonałą kondycją psychiczną i fizyczną ,więc przekonywanie do naturalnego żywienia w moim przypadku jest bezsensowne ,tym bardziej że ix lat temu wypraktykowałam gotowanie garów i bieganie w kolejki za mięsem i rybą ,a psy wcale nie były zdrowsze czy ładniejsze ,wręcz przeciwnie .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

[quote]ja myśle że gotowe karmy są dobre dla osób które nie mają pojęcia jak właściwie zbilansować gotowane jedzonko dla psa[/quote]

a ja mysle, ze nie ma co przesadzac i bilans traktowac jako wymowke - bo tak najczesciej jest. Zapewne dosc sporo osob daje suche z wygody - nie twierdze, ze to cos zlego, ale stwierdzam fakt.
Ja gotuje nie majac wiedzy o bilansie - gotuje na oko, robie jedzenie dla psa i tak go traktuje w tym momencie - nie przejmuje sie pazurkami w lapkach, daje to co tluste tez, do tego witaminy simie i oliwa - i jestem pewna, ze pies jest dobrze odzywiany. Nie kupuje miesa pierwszej klasy - pieknej wolowinki, staram sie gotowac jak najlepiej ale...zglupialabym jakbym miala myslec o bilansie ;) u siebie o tym nie mysle, to czemu u psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']Staram się jeść to co świeże i pozbawione konserwantów i to samo podaję moim psom.
Może trudniej to znależć ale można.
Jeśli uważąsz,że gotowe karmy to coś extra w porównaniu ze świeżym produktem - to Twój wybór.
Pozdrawiam.[/quote]
no ale ie odwracaj kota ogonem, temat nie jest o wyzszosci karmy nad gotowanym tylko o tym jak długo mozna ją przechowywac i tego tyczyła sie moja wypowiedź!! BTW moj pies jedzie na gotowanym karme je jako dodatek i dla rozrywki :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu ,to nie zdażyło mi się żeby dobrze przechowywana karma popsuła się . Nigdy też nie słyszałam żeby komuś się popsuła ,ale ładnych pare lat temu ,kontener z karmą zbyt długo stał na mrozie i cały był wywalony na śmieci ,bo zmieniła swój wygląd i po namoczeniu nie pęczniała jak gąbka ,lecz rozpadała się na papkę .Importer dostał po d....
Taki przypadek znam tylko jeden i to nie z winy producenta ,tylko warunków w jakich karma była ,dlatego istotne jest to, jak po otwarciu worka przechowujemy karmę , a wtedy jej ważność jest do daty podanej przez producenta . Oczywiście zakładając że ktoś będzie karmił jednym workiem przez np. rok .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Czy ktoś ma(używa)wiaderka na karme firmy Acana?Chciałem kupić dla swojego psa i sie zastanawiam jaki bo mam do wyboru plastykowy i metalowy.
I jeszcze jedno-jak ktoś nie ma owego wiaderka,to czy zamknięcie worka z karmą np mocnym spinaczem wystarczy?Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

moja znajoma ma pojemnik na karme Acane plastykowy - i super sie sprawuje :D karma jest zawsze swieza, mimo ze trzyma ja tam dlugo i bardzo szczelnie zamknieta...ja tez bym sobie takie cudo kupila gdyby nie to, ze nie mam gdzie trzymac :( latwiej mi upchac worek 15 kg niz takie wiaderko...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Stare, staruskie... Ale odkopuje i pytam. Czy mozliwe, zeby 3 tygodnie temu otwarta sucha karma zepsula sie w temp. 16-18 stopni? Cos mi pachnie nie ladnie. Pies zjadl zanim sie "wwachalam" dwa posilki i na razie nic mu nie jest. Moze mi sie zdaje, ze pachnie inaczej?
Dodam, ze jest to 15 kg worek Hillsa, taki z plastikowym "zamkiem" i otwieram go raz na 4 dni, aby przesypac do mniejszego pojemnika. Karma ma jeszcze ponad rok date waznosci.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie nie powinna się popsuć. Ale jeśli czujesz, że coś jest nie tak to może lepiej odpuść z tą karmą? U mnie karma po dłuższym przechowywaniu raczej traci zapach niż zmienia go na jakiś mniej przyjemny.

Ja kupuję worki 10 lub 15 kg, i przechowuję zapięte na spinacz w swojej szafie (nie mam za bardzo gdzie), aczkolwiek w moim pokoju i tak panują dość polarne warunki, bo lubię chłodne pomieszczenia. Zimą tak koło 15 stopni ;) Przymierzam się do zakupu pojemniki. Zależnie od wielkości worka, karmę przechowuję od 1,5 do 2,5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...