Jump to content
Dogomania

Rower i jamnik


jamniczka1987

Recommended Posts

[quote name='olekg89']Rinuś-Twój labek tali osy też nie ma:cool3: A poza tym nikt tu nie pisze o zatuczaniu tylko o rodzaju aktywności jaką jest śmiganko przy rowerze.[/quote]

Nie chodzi o talię,tylko o przystosowanie tych psów do życia miejskiego. I nie porównuj tutaj z moim tucznikiem bo nie o tym temat :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Labki mają fajną budowe jeśli mają odpowiednią dawke ruchu i nie dostają żreć jak mały tucznik.[/QUOTE]
Mój ma mocną budowę ale lekkie wcięcie i same mięśnie ale przy rowerku nie biega, mamy inne zabawy :cool3:
Ja jestem zdania ze jamnik owszem - pies do biegania ale ile husky nie da rady być psem myśliwskim (a długie wyprawy rowerowe owszem) tak jamnik nie bedzie za dużych dystansów robić przyv rowerze a chetnie po miękkiej ściólce w lesie pobiega.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='olekg89']Rzeczywiście skoki i bieganie po schodach są mniej szkodliwe niż bieg przy rowerze.Smiechu warte.
DOGOMANIA i typowe mityczne poglądy 18wieku.[/quote]

Faktycznie DOGOMANIA i mnóstwo osób, które styczność z rasą mają co najwyżej jak ją zobaczą na spacerze, ale wypowiadają się o niej jak hodowcy z 20 letnim stażem. A co do olka, to nie będę się kłócić z kimś kto myśli, że bynajmniej=przynajmniej :lol:

Nie wiem jak trzeba by było wolno jechać na tym rowerze, żeby jamnik mógł sobie spokojnie truchtać. Nie rozumiem po co wielcy znawcy na siłę chcą uczynić z jamnika psa do biegania przy rowerze? Tak to jest pies MYŚLIWSKI, ściślej mówiąc norowiec. Ja tam widzę jednak wielką różnicę między norowaniem a bieganiem za czymś. Nie do tego jamnik był stworzony. Dla przykadu Fiat 126p też uciągnie przyczepę kempingową na prostej, ale pod górkę nie da rady, dlatego do ciągnięcia takiej oto przyczepy kupujemy sobie Jeepa, a nie Malucha. Jak ktoś chce sobie jeździć na rowerku z psem to niech sobie kupi onka, dalmata albo charta, ale po kiego na siłę przymuszać do tego jamnika to ja nie wiem. Może jeszcze zapisać go na obronę sportową albo kazać pilnować owiec. Jamnikowi można zapewnić o wiele lepszą dla niego porcję ruchu i co lepsze, spełnić go też psychicznie, gdyż żmudne bieganie przy rowerze nie leży w naturze tej rasy, a co gorsza w możliwościach fizycznych też.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][COLOR=Blue][SIZE=2]-moje jamniki żyją na 3 p.starej kamienicy.
same biegają po schodach!!
-moje jamniki śmigaja za rowerem,
normalna jazda/dla nich za wolna/
-moje jamniki uprawiaja agility-startuja na zawodach!!!!
i maja wyniki!!!
-moje jamniki sa wystawiane na wystawach
są Championami
-moje jamniki startuja w konkursie norowania i tropienia
z dobrymi wynikami
[/SIZE] bo to sa jamniki

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/4039/img2113u.jpg[/IMG]


[IMG]http://img248.imageshack.us/img248/4941/obraz006c.jpg[/IMG]
[IMG]http://img411.imageshack.us/img411/7398/obraz023m.jpg[/IMG]
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

AMIŚKA zapomniałaś dodać,że Twoje jamniki róneiż fruwają co zresztą widać na zdjęciach.

A mój Rambo chodzi po regałach jak kot. KSiężna wydawałoby się potrafi tylko leżeć i pachnieć na piernatach, ale w ostatnią niedazielę pokazała klasę. Byliśmy na spotkaniu 10 (dziesięciu) jamników. Księżna Ruda tak uciekałą przed adorujacym ją jednym z jamnikó że bez wysiłku w oka mgnieniu wskoczyła na stół przy któym siedziały istoty dwunożne. Stół był normalnej wysokości, nie jakiś niskopodłogowy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Amber [/B]nie jestem chodowca, ale z jamnikami mam stycznosc dlugi czas. Poprzednia moja sunia odeszla w wieku 12,5 roku. Ta, co jest teraz (to jest mieszaniec jamnika ze schornu) ma 4 lata. My ja mamy od roku ponad. Zadna z suk nie miala problemu z kregoslupem. Poprzednia suka w wieku 12 lat aportowala i biegala jak zajac, bez problemow wskakiwala na wersalki (wiem, ze nie wolno, ale jak to wytlumaczyc psu, ktory cale swoje zycie spedzila na wersalkach spiac nocami?). Obecna suka potrafi skakac do 1,5 metra w gore. Z kregoslupem zero problemow.

A co do wykanczania fizycznie: nie pamietam jak to bylo z Lajka gdy byla mlodsza (bo wtedy byla u mojej ciotki mieszkajacej na sasiednie ulicy), za to wiem jak jest z psami (jamnikami) znajomych- ciezko je zmeczyc, a znam psy w wieku 10 lat, ktore ganiaja na rowni z moja suka. Natomiast Fiony (obecnej suki) nie da sie chyba zmeczyc, a przynajmniej wymaga to ode mnie tyle wysilku, ze przewaznie nie mam sily na to.

Link to comment
Share on other sites

Dino dopiero jak miał lat 14 mzaczął mieć problemy ze wskakiwaniem na wersalkę:P, a któregos dna osobiście go nakryłam na wyjadaniu cukru z cukierniczki stojącej na stole! Wystraszyliśmy się siebie nawzajem tylko Dino biedak ze stresu nie wycelował w krzesło i pacnął z tego stołu na ziemię. Oczywiście nic sie nie stało, ale w szoku bylam ciężkim!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Amiśka serce się kraje jak patrze na te biedne nieszczęśliwe psiaki:(Takie chudziutkie ,a przecież jamnik powinien mieć kałdun do samej ziemi:( Biedne są ,że mają kondycje i taką mądrą właścicielke:) Pozdrawiam serdecznie:)[/quote]
My dzisiaj tez widzieliśmy taką biedną jamnisie...biedulka wychudzona nie ciągnęła brzucha po ziemi,dodatkowo wyrodny właściciel jechał na rolkach a ona za nim biegła:-(a jaka nieszczęsliwa biduleczka była:-(z pana oczu nie spuszczała i wszystko inne miała poza właścicielem gdzieś-on taki tyran i tak ją katuje a psina z uśmiechem na pysiu biegła za nim:placz:
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Amiśka serce się kraje jak patrze na te biedne nieszczęśliwe psiaki:(Takie chudziutkie ,a przecież jamnik powinien mieć kałdun do samej ziemi:( Biedne są ,że mają kondycje i taką mądrą właścicielke:) Pozdrawiam serdecznie:)[/quote]


I ja wredna PAŃCIA jeszcze odchudzam zagłodzone kudłaczki:cool3:
Muszą na wystawę na początku pazdziernika
miec linie modelek-anorektyczek:mad:!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No pytanie brzmiało czy mogło mu się coś stać.Oczywiście ,że mogło jeśli nie tym razem to następnym wywali się na plecy walnie łbem w beton i będziesz mogła mu wykopać dołek i go tam zasadzić.Przez to ,że chciałaś z pieska zrobić maskotkę.Pies myśliwski ma po to łapki żeby na nich zapierdzielał.A to ,że są krótkie w niczym nie przeszkadza jamniki mają tak mocne te krótkie kikuty ,że spokojnie dają rade w biegach.
To było na temat.
A teraz wróćmy do tematu nie robienia z jamników kalek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...