Jump to content
Dogomania

Mleczak do wyrwania...jaki koszt ??


badman2503

Recommended Posts

Mojej 6 miesięcznej Grafi, trzeba będzie wyrwać ostatni zachowany mleczak. Wszystkie inne powypadały, lecz jeden ,dolny kieł stoi ciągle obok stałego. Nowy ząb wypchał mleczaka na zewnątrz, ale nie sprawił by ten stał się luźny i wypadł. Probowalem zabawek, kości , przeciąganek...ale ząb stoi twardo. Dziś wet powiedział ze to ostatni dzwonek zeby wyrwać, bo w przeciwnym razie stały ząb będzie rósł krzywo. Pies będzie pod narkozą by sie nie ruszał, bo w przeciwnym razie ząb może sie rozkruszyć i trzeba będzie ciąć dziąsło. Jeśli czyta to jakiś Wet:
- tak przedstawił mi sprawe mój wet. Czy tak ma wyglądać ten zabieg ??
- Jaki jest koszt takiego zabiegu ??
Prosze o pilną odp. bo jestem umowiony na czwartek

Link to comment
Share on other sites

sa juz na weterynarii topiki z ta trescia
tak sie robi. narkoza to mniejszy stres niz wyrywanie zeba na zywca, zwlaszcza jesli mocno siedzi. Moj pies mial usuwanego mleczaka w ten sposob i zyje :-) zaplacilam ok 80 zlotych ale on mial jakas drozsza narkoze (na zasadzie wanki wstanki). To chyba tez od wagi psa zalezy. ale nie powinienes wiecej zaplacic. a vet nie powiedzial Ci jaki to koszt???

Link to comment
Share on other sites

badman,
zapytaj swojego weta o koszt. Jesteś z małego miasta, z pewnością usługi są o wiele tańsze niż np. w Łodzi, z której jest Julita.

Sądzę, że w mojej okolicy taki zabieg kosztowałby najwyżej ok. 40 zł. (oczywiście koszt jest uzależniony od masy psa)

Link to comment
Share on other sites

Nie chcialem Wam sugerować ceny. Wet powiedział mi ze koszt jako "małego" zabiegu chirurgicznego będzie ok. 40-50 zł ( pies waży 21 KG) , chyba trzeba bedzie ciąć i zszywać dziąsło-koszt wzrośnie nie więcej niż do 60 zł.
Tak więc chyba mnie nie orżnie, tym bardziej ze często chodzimy z innym psiakiem i kotem ( zabiegi,szczepienia,kontrole)
dzieki za posty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']Tak więc chyba mnie nie orżnie[/quote]
:nono:
Naprawdę nie rozumiem skąd się bierze ta skłonność do podejrzewania lekarzy weterynarii o zdzierstwo itp... :roll:
Jakoś nikt nie robi sprawy z tego, że np. mechanikowi samochodowemu trzeba zapłacić za byle co, co najmniej 100 zł.
Natomiast weterynarze powinni pracować charytatywnie?!
Jeśli ktoś uważa, że usługi weterynaryjne są zbyt drogie to ma dwa wyjścia:
1. Poszukać weterynarza, który ma niższe ceny (mamy wolny rynek!)
2. Nie trzymać w domu zwierząt, wówczas nie trzeba będzie pokrywać kosztów ich leczenia
:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

a ja przyznam ze nie oszczedzam na vecie. Mam swojego sprawdzonego i jakby kazal mi placic 2 razy tyle to bym placila, bo wczesniej mialam veta ktory nie byl tak kompetentny.
Jak Tofi mial miec operacje lapki to nawet zapomnialam spytac o cene. Dopiero vet sam przypomnial ze musi mi o cenie powiedziec.
I strasznie wkurzaly mnie po operacji komentarze ludzi
"ale to pewnie pania duzo kosztowalo"
no pewnie ze kosztowalo-operacja, leki itp
ale kosztowalo mnie tez duzo strachu i zmartwien a dla mnie najwazniejsze jest zdrowko i szczescie mojego maluszka :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']a ja przyznam ze nie oszczedzam na vecie. Mam swojego sprawdzonego [/quote]

Z ciekawosci : kogo ? ;) Bo my tez mamy swoje typy, jezeli chodzi o Łódź ...

[quote name='julita104']
I strasznie wkurzaly mnie po operacji komentarze ludzi
"ale to pewnie pania duzo kosztowalo"
no pewnie ze kosztowalo-operacja, leki itp
ale kosztowalo mnie tez duzo strachu i zmartwien a dla mnie najwazniejsze jest zdrowko i szczescie mojego maluszka :-)[/quote]

Biorąc psa warto pamietac, ze jestesmy za niego odpowiedzialni ... I ze posiadanie psa to nie tylko radosc, ale i obowiazki, ze czasem moze byc tak, ze trzeba bedzie zabrac sobie, a "dac" psu ...

Pozdrawiam,
Mateusz.

P.S.
Niedlugo bierzemy drugiego psa .... :wink:

Link to comment
Share on other sites

oo to bedzie 2 razy wiecej radosci :-)
My chodzimy do asa. Uratowali nam pieska gdy sie zatrul a inny vet mowil ze pies nie je i sie nie bawi bo ma zly humor :evil:
dobrze ze tm poszlam, diagnostyka na miejscu i od razu pieskowi pomogWszyscy sa tam dla nas przemili, zawsze pamietaja wszystko o piesku a przeciez maja duzo pacjentow. pamietaja ze chudl, ze ma wrazliwy przewod pokarmowy. Maluch nie boi sie tam chodzic a to najwazniejsze.
Niektorzy nie lubia tej lecznicy, mnie naprawde pomogli w dwoch trudnych sytuacjach i jestem zadowolona.
Nie wspominajac juz nawet o tym ze nie raz nic nie wzieli ode mnie za wizyte gdy po operacji czesto z Tofim musielismy tam zagladac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']oo to bedzie 2 razy wiecej radosci :-)
[/quote]

I dwa razy wiecej zjedzonych rajstop mojej TZ,
dwa razy wiecej moich skarpet na podworku
dwa razy wiecej wykopanych polmetrowej glebokosci dolow (ok ... zeby nie bylo - dzis byl dopiero drugi powazny wykop :roll: )

Ogolnie - rzeczywiscie dwa razy wiecej radochy :D :)

[quote name='julita104']
My chodzimy do asa. [/quote]

Slyszalem dobre opinie o tej lecznicy :wink:

My na Pietrusinskiego ("Sowa") - na razie 100% pozytywna opinia i tam psy bedziemy leczyc ...

Pozdrawiam,
Mateusz.

Link to comment
Share on other sites

bad man poczeka jeszzce chwilę możesz sam prówbowac poluzoać kieł moja suka miała je do ok 6 miecha z tego co pamietam i jej obluzowałam, az same wypadły na suchej razowej bule :wink:
spróuj ja optuje za jesli mozna uniknięciem narkozy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszCCS'][quote name='julita104']oo to bedzie 2 razy wiecej radosci :-)
[/quote]

I dwa razy wiecej zjedzonych rajstop mojej TZ,
dwa razy wiecej moich skarpet na podworku
dwa razy wiecej wykopanych polmetrowej glebokosci dolow (ok ... zeby nie bylo - dzis byl dopiero drugi powazny wykop :roll: )

Ogolnie - rzeczywiscie dwa razy wiecej radochy :D :)

[quote name='julita104']
My chodzimy do asa. [/quote]

Slyszalem dobre opinie o tej lecznicy :wink:

My na Pietrusinskiego ("Sowa") - na razie 100% pozytywna opinia i tam psy bedziemy leczyc ...

Pozdrawiam,
Mateusz.[/quote]

Również popieram SOWĘ!!! odratowali nam szczeniora, super miła i kompetentna obsługa, konsultacja z kilkoma lekarzami i niewysokie ceny! :) właśnie zbieramy się na szczepienie przeciwko wściekliźnie 8)

Link to comment
Share on other sites

Już po zabiegu :). Wet na 20 kg wagi dał najpierw narkoze na 15...wrazie gdyby nie starczylo mial dolozyć. Na szczęscie starczylo i jestem mu za to wdzięczny bo Grafi po godzinie od zabiegu juz stawiala pierwsze pijane kroki(narkoza była całkowita). Mleczak siedział tak mocno ze troche sie namęczyliśmy.ruszalismy i ruszalismy i po paru minutach sterowania wyszedł. Za zabieg zaplacilem 50 dych, od razu gratisowo kiedy leżała tak "zważona" jak po imprezie, przycielismy jej pazury. Dodatkowo zaplacilismy 24 zeta za leki, by podzialaly na ząbki i problemy z pęcherzem. Ale to juz jest temat na inny post. jak nie znajde na forum odp. to wystawie swój.
pozdrowka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...