Jump to content
Dogomania

Nużyca


Łezka24

Recommended Posts

witam czy może ktos spotkał się z tą choroba, mój onek ma stwierdzoną i na chwile obecna bierze immunadol na odpowrność, leki na nerwice bo jest bardzo płochliwa i narazie miała zaaplikowany środek na nuzyce i na pchły na kark, potem poinformowano mnie o obroży z amitrazą, może ktoś przeszedł tą chorobę i zna jak długo się ją leczy, jak leczyć, itp.będę wdzięczna za każde informacje.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dzien dobry i Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich Dogomaniakow :) Przepraszam, ze pisze bez polskiej czcionki, ale nadaje z Francji!

Jestem szczesliwa posiadaczka pieciomiesiecznej szorstkowlosej suczki rasy Jack Russell. Jest dosc wrazliwym szczenieciem (mialysmy juz powazne zapalenie uszu i leczenie dwoma rodzajami antybiotykow).
W zwiazku z pojawieniem sie lysego placka na glowie udalysmy sie do weta, po zeskrobaniu skorki z placka i ogledzinach pod mikroskopem okazalo sie, ze to demodex canin, czyli nuzyca. Mialam do wyboru dwa typy leczenia- kapiele lub podawanie tabletek Interceptor firmy Novartis, sklad chemiczny Milbemycine Oxime, niestety nie wiem jaki jest polski odpowiednik). Ten lek to podobno przelom w dziedzinie leczenia nuzycy. Jest bardzo drogi (zaplacilam prawie 140 EUR za miesieczna kuracje), ale podobno to jedyne skuteczne lekarstwo. Szczerze mowiac koszt nie jest dla mnie problemem, bo najwazniejsza jest moja niunia :)
Chcialam Wam dac znac, ze jest na francuskim rynku taki lek i oczywiscie opisze z postepow (mam nadzieje!!!) w leczeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...