Jump to content
Dogomania

kong


meja

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shangri_la']tyle zostalo z naszego konga po tym jak Sidek usmyczony z powodu operacji lapy namietnie sie nim bawil... ;)
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v514/shangri_la/100201_184909.jpg[/IMG]
pozdrowienia[/QUOTE]

Wam by się chyba przydał taki ze stali nierdzewnej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Endher']My mamy "pseudokonga" z Trixie ale świetnie się sprawuje i na jakiś czas zajmuje psinę ;)[/QUOTE]
Bo on naprawdę świetny jest i wytrzymały ;) Mój pies jest dość niszczycielskim stworzeniem,ale tego konga mamy już prawie 2 lata i jest praktycznie niezniszczony.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przygarnęłam pieska. Piesio nie interesuje się żadnym zabawkami. Czy myślicie, że Kongiem się zainteresuje? Bombel (tak ma na imię) ma połamane kły, ale Kong jest gumowy, więc chyba gryzienie go mu nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Kongiem powinien się zainteresować, ale na początku proponuję używać go nie do rzucania, lecz rzeczywiście napakować smakołykami i pasztetem, żeby sobie wylizywał i wyjadał.

I pytanie ode mnie: w przeciwieństwie do kuli smakuli kongi i pseudokongi mają jeden otwór. Czy w związku z tym po wylizaniu pasztetu smakole nie wypadają od razu hurtem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']
I pytanie ode mnie: w przeciwieństwie do kuli smakuli kongi i pseudokongi mają jeden otwór. Czy w związku z tym po wylizaniu pasztetu smakole nie wypadają od razu hurtem?[/QUOTE]

Zależy w jaki sposób się je upchnie :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Chciałem tylko napisać, że zabawka typu kong w przypadku mojego psa to rewelacyjna sprawa. Bardzo trafiony zakup.
Ale ludzie, nie ma co wydawać majątku na oryginalne kongi z "hameryki"! Te z Trixie (nie wiem, czy jeszcze jakaś firma robi podobne zabawki) są na pewno równie dobre. Ten sam materiał (naturalny kauczuk), ten sam kształt - tylko firma inna, nazwa i cena, oczywiście. Ja za swojego jumpera, bo tak się nazywają te "kongi" od Trixie, 10 cm, zapłaciłem w krakvecie 10,88 (cena to 11,90, ale w tym krakvecie mają tak, że jak się znajdzie gdzieś w necie tańszą ofertę, to oni ją przebijają jeszcze o kilka procent; przy okazji - polecam ten sklep, najtańszość jest gwarantowana tą właśnie zasadą przebijania oferty konkurencji :D).

Do kongowców - czytałem w necie o różnych dziwnych metodach na kongi. Jak np. lodowe kongi, tzn. zamrażanie w kongu bulionu (poprzez umieszczenie go w szklance z bulionem i włożenie jej do zamrażarki), albo podgrzewanie konga z serem w mikrofalówce. Co o tym sądzicie? Czy tak robicie? Na pewno świetny pomysł z tym zamrażaniem np, żeby uszczelnić dziurę, żeby było trudniej się dostać do środka.

Link to comment
Share on other sites

z zamrażaniem jest dobry pomysł. Co do sera to ja raz próbowałam i stopiony ser przykleił się do ścianki konga, stwardniał i pies za nic nie umiał go wyjąć, ja też potem miałam problemy żeby to jakoś wyczyścić. Nie wiem czy to nie zależy jakoś od rodzaju sera i jak długo go trzymać w tej mikrofalówce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam konga i podróbkę z Trixie :eviltong: Ale bardziej polecam konga, bo Trixie się u mnie mniej sprawdziło. Konga mam tego czarnego i "działa" bez zarzutu, ma już jakieś 2 lata, a wogóle nie widać na nim śladu zużycia :cool3: Za to ten z Trixie chociaż tańszy, to wydaje mi się że ma gorszą jakość :smile: Leży gdzieś schowany, bo śmierdzi... Po prostu mojej Meli nie udało się go " wyssać " do końca i zostało tam trochę żółtego sera, który zaczął brzydko pachnąć... A wszystko przez to, że ma ( moim zdaniem ) za bardzo pokręcony system korytarzyków :lmaa: no i po pierwsze pies ma trudniej ( niektórym to jak najbardziej pasuje ) a po drugie nie da się go porządnie wyczyścić... Więc wydaje mi się, że jak kogoś stać to niech kupi konga, a tego z Trixie to jak brakuje kasy :-D

Link to comment
Share on other sites

Te z Trixie wyglądają identycznie jak oryginalne kongi.Ostatnio na wystawie na stoisku macałam te oryginalne i stwierdziłam,że niczym się nie różnią od naszego z Trixie. Mamy go już 2 lata i nadal jak nowy, jedynie trochę śladów zębow widac, ale to w niczym nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']kongi z trixie są dużo mniej wytrzymałe no bo w końcu to podróby. A jaki pokręcony system korytarzyków? Wydawało mi się że te z trixie wyglądają jak tradycyjny kong :hmmmm:[/QUOTE]
No bo z zewnątrz wszystko wygląda okej :lol:
Podróbka z Trixie jest okrągła, a kong bardziej jak gruszka.
Ale w środku jest zupełnie inaczej :evil_lol:
Kong ma prosty korytarz z lekkimi wybrzuszeniami, a ten z Trixie ma jakby takie coś:
_
_
_
_

Takie schodki...
Za to kong, jak już mówiłam jest prosty:

( )
( )
( )

To taki przekrój pionowy :roll:
Podobają się obrazki ???

Link to comment
Share on other sites

ojojojojojojojojojojojoj :sad: rzeczywiście... To Kula Smakula :lookarou::lookarou::lookarou: Cofam [B]wszystko[/B] co napisałam, niech nikt się tym nie sugeruje :question: [B]Daga & Maks[/B] jesteś wielka...!!!!!!!!! :ekmm: och... jaka ja jestem spostrzegawcza, jeszcze bym więcej głupot popisała :look3::look3::look3:

Link to comment
Share on other sites

KasiaiMela --> To nieprawda, że "konga" z Trixie nie można dokładnie wyczyścić! Może chodzi o mniejszą wersję, ale ten który ja mam można wyczyścić ze wszystkich resztek, wkładając palec do środka i już. ;]
Z serem i mikrofalówką super sprawa, z zamrożeniem muszę jeszcze spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...