Jump to content
Dogomania

kong


meja

Recommended Posts

U nas znów kong się super sprawdził, też mieliśmy problem z wypełnieniem przy psie-alergiku, ale jakoś poszło ;) Nadal uważam, że to jedno z najlepszych rozwiązań dla psów, które nadmiernie się pobudzają, gdy zostają same, trochę więcej można poczytać [URL="http://bialyjack.blogspot.com/2013/02/dobry-kong-nie-jest-zy.html"]tutaj[/URL].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sama sobie zrób pastę - gotujesz mięso, wątróbki z marchewką i pietruszką, przepuszczasz przez maszynkę do mięsa, dolewasz wywaru albo i nie - tak aby konsystencja była odpowiednia. Jak za mokro, to dodajesz trochę bułki tartej, wyrabiasz rękami i już ;)
Przynajmniej wiesz, co pies zjada a nie jakaś no-name pasta z nie wiadomo jakich odpadów :)

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj podaję jej w Kongu suchą karmę i [B]troszeczkę[/B] kiełbaski i serka "dla sklejenia". Mój pies nie jada niestety gotowanego jedzenia, bo jej szkodzi... Dlatego pytałam o kongową pastę. Wygląda bardzo zachęcająco ;)

[IMG]https://www.petplanet.co.uk/shop_dev/assets/extra_images/4476/20_paste_types.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narvika']ja chciałabym przestrzec przed kongami z Trixe, mój swoje kongo zeżarł w niecałe 10minut O_o Dla porównania oryginalnego udało mu się dotąd tylko zarysować :)[/QUOTE]
A mój miał tego konga z trixie przez 2 lata i potem w praktycznie idealnym stanie trafił do innego psa ;) Więc zależy jaki pies...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja mam Westa i mam tego konga, wydaje mi się że jest trochę mały, gdybym miała kupić drugi raz to bym wzięła ten większy. W większym więcej można napchać, na dłużej moja suczka by się nim zajęła. Ale tak ogólnie to ten rozmiar też jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='LalaAla']Cześć :)
Proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru konga dla dorosłego rottweilera:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/classic/140102[/URL]

Czy mam kupić XL czy XXL?
Dzięki za odpowiedz :)[/QUOTE]
XXl według mnie będzie bardziej odpowiedni .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Cześć :)
Proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru konga dla dorosłego rottweilera:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/classic/140102[/URL]

Czy mam kupić XL czy XXL?
Dzięki za odpowiedz :)[/QUOTE]


Mój rott ma chyba XL. Ten XXL jest dla psów ras olbrzymich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Mój rott ma chyba XL. Ten XXL jest dla psów ras olbrzymich.[/QUOTE]

A mogłabyś zmierzyć dokładnie swojego konga i porównać z wymiarami z linka? Bo ten XXL jest dla psów powyżej 35 kilo a on ma na pewno te 35 kilo.. Nie chcę kupić za dużego konga więc proszę pilnie o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']A mogłabyś zmierzyć dokładnie swojego konga i porównać z wymiarami z linka? Bo ten XXL jest dla psów powyżej 35 kilo a on ma na pewno te 35 kilo.. Nie chcę kupić za dużego konga więc proszę pilnie o pomoc.[/QUOTE]

Ale jednocześnie XL jest do 40kg. Moja waży 42kg i ma łeb jak sklep a XL wydaje mi się ok. Większy będzie miał za dużą dziurę. Nie mam niestety zdjęcia jej z Kongiem. XL ma długość 13cm i dziure średnicy nieco ponad 3cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Ale jednocześnie XL jest do 40kg. Moja waży 42kg i ma łeb jak sklep a XL wydaje mi się ok. Większy będzie miał za dużą dziurę. Nie mam niestety zdjęcia jej z Kongiem. XL ma długość 13cm i dziure średnicy nieco ponad 3cm.[/QUOTE]

Kuuurcze.. Bo nie chciałabym kupić za małego.. Oglądałam osobiście przedwczoraj XXL i XL i ten XL wydawał mi się za mały.. W sensie, że dziura wydała mi się za mała jak na ogromny jęzor tego psa. A to jednak spory wydatek więc nie chciałabym kupić złego rozmiaru :(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Zastanawiam się nad kupnem Konga dla szczeniaka i mam teraz dylemat. Rozważam zakup Konga klasycznego, ale myślę także o zamówieniu[B] Kong Puppy Squeaky[/B]. Szczeniak kiedy już w końcu do mnie trafi będzie pomiędzy 3-4 miesiącem. Opłacalny jest zakup "szczeniakowego konga" czy odpuścić i lepiej zamówić po prostu niezastąpionego klasyka? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja radziłabym kupić Konga Classic Red, bo za tamtego pupil szybko wyrośnie ;). Chociaż niektóre psy i tak lubią się bawić tymi szczenięcymi, no i to zależy też od rozmiaru, bo jeśli szczeniak będzie dużo większy jako dorosły pies, to można mu kupić ten dla szczeniąt, bo nawet gdybyś już kupiła mu "na stałe" czerwonego klasyka, to z niego wyrośnie. Więc albo poczekaj i kup klasyka jak będzie większy, albo teraz dla szczeniąt, a jak podrośnie - docelowy rozmiar. Chyba, że pies jest małej rasy, wtedy docelowy rozmiar Konga nie będzie się dużo różnił i możesz mu od razu kupić czerwonego klasyka ;) Przynajmniej tak myślę, bo moje psy Kongi dostały wprawdzie jako dorosłe psy, ale jeden z miniaturowych psiaków nie chce się bawić dużą zabawką :)

Link to comment
Share on other sites

Tak się złożyło, że "dorwałam" wręcz za grosze dużego Kong Puppy (różowego! :loveu:). Powinien pojawić się u mnie w przyszłym tygodniu, także dylemat jakby sam się rozwiązał. W przyszłości, jak szczeniak trochę wyrośnie zamówię klasycznego Konga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora'] (...)
[IMG]https://www.petplanet.co.uk/shop_dev/assets/extra_images/4476/20_paste_types.gif[/IMG][/QUOTE]




Ja tej pasty kupować póki co nie zamierzam, zamiast tego używam masła orzechowego, zamierzam jeszcze spróbować z pasztetem i "gerberkami", ale co do tego ostatniego nie jestem pewna, czy nie wywoła to u moich psów rewolucji żołądkowych. A jakie wy macie sposoby na "pastę" do Konga ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mary&Shena']zamierzam jeszcze spróbować z pasztetem i "gerberkami", ale co do tego ostatniego nie jestem pewna, czy nie wywoła to u moich psów rewolucji żołądkowych. [/QUOTE]
Prędzej pasztet, taki ze sklepu, zaszkodzi niż gerberki.
Zdrowiej (i znacznie taniej niż gerberki) kupić po prostu trochę mięsa, serc, wątróbki, ugotować z jakąś marchewką albo i nie, i przepuścić przez maszynkę do mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...