Jump to content
Dogomania

brzydki zapach sierści sznaucera miniaturki-szczeniak


fifi290496

Recommended Posts

mam malutkiego sznaucera któremu strasznie śmierdzi sierść ma on 8 tygodni był on już kompany w szamponie dla szczeniąt dr. Seidla czy jakoś tak.jak mogę zlikwidować ten zapach może jakieś kosmetyki dla szczeniąt czy coś???Proszę o pomoc bo jak na przykład leży na kolanach to ledwo idzie wytrzymać:shake:

Link to comment
Share on other sites

Moja PONiczka też straszliwie śmierdziała po odbiorze od hodowcy. Trochę to trwało - dwa albo trzy tygodnie, już nie pamiętam.
Trudno powiedzieć o co może chodzić...
Czy zmieniałaś/eś mu karmę? A może pies nie był odrobaczony tak jak powinien?
Z moją sunią właśnie tak było. W hodowcy była karmiona Pedigree i po przyjeździe weterynarz od razu zalecił zmianę. A może - tak jak nasza - psina nie ma odpowiednich do wieku szczepień? W takich wypadkach sam szampon - nie kąp częściej niż raz na miesiąc - nie pomoże. Idź do weterynarza i sprawdź.
Wiem, że dla dorosłych psów można kupić tabletki, które hamują przykry zapach. Ale tak jak pisałam, specyfik ten jest dostępny tylko dla dorosłych psów. Nie wiem też czy jest w pełni bezpieczny???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='taka-jedna']Moja PONiczka też straszliwie śmierdziała po odbiorze od hodowcy. Trochę to trwało - dwa albo trzy tygodnie, już nie pamiętam.
Trudno powiedzieć o co może chodzić...
Czy zmieniałaś/eś mu karmę? A może pies nie był odrobaczony tak jak powinien?
Z moją sunią właśnie tak było. W hodowcy była karmiona Pedigree i po przyjeździe weterynarz od razu zalecił zmianę. A może - tak jak nasza - psina nie ma odpowiednich do wieku szczepień? W takich wypadkach sam szampon - nie kąp częściej niż raz na miesiąc - nie pomoże. Idź do weterynarza i sprawdź.
Wiem, że dla dorosłych psów można kupić tabletki, które hamują przykry zapach. Ale tak jak pisałam, specyfik ten jest dostępny tylko dla dorosłych psów. Nie wiem też czy jest w pełni bezpieczny???[/quote]

Od szczepień zapach sierści? Pani jest po prostu mocno niedouczona i nie ma co robić to wypisuje takie brednie. Wygłasza Pani różne teorie chyba aby tu zaistnieć.

Link to comment
Share on other sites

Może to Panią zdziwi ale nie potrzebuję "istnieć" na tym forum. Nie mam takich potrzeb. Działam na nieco innym polu i jeśli coś już coś piszę tutaj to w ramach dzielenia się doświaczeniami... Może i nie największymi ale prawdziwymi.
Oj, zdzwiłaby się Pani co może mieć wpyw na zapach psiej sierści...
I kto wie, może mogłaby Pani coś więcej na ten temat powiedzieć/napisać gdyby Pani częściej korzystała z porad lekarza weterynarii, a jej podopieczni byli odpowiednio do ich wieku i potrzeb szczepieni?

Link to comment
Share on other sites

Ja tam specjalistą nie jestem więć może powiem co na temat zapachu psiej sierści mówi "nasz" weterynarz :)
Dieta, metabolizm i co za tym idzie uwalniane z organizmu toksyny - wiadomo, że to sprawa osobnicza - przebyte choroby i ... szczepienia.
Sygerował także, że po odrobaczeniu powinno być lepiej - czytaj: mniej smrodliwie - bo wraz z "robakami" zwierzę pozbywa się toksycznych produktów przemiany materii pasożytów.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

mam sznaucera miniaturkę ma 4 miesiące i jak go odebrałam od hodowcy zapach był nie do wytrzymania . Zależy gdzie hodowca je trzymał w moim przypadku pieski trzymał w garażu gdzie prawdo podobnież śmierdzi a więc pani może mieć taki sam problem . A w ogóle ile pani go już ma ? I to wcale nie od szczepień ! Po 3 miesiącach brzydki zapach z mojego pieska zszedł ; D
Aha i jeszcze jedno niech pani nie przesadza z myciem ! ponieważ małe sznaucery tak czytałam powinno się je myć dopóki się straszliwie nie ubrudzą , oczywiście rozumiem że śmierdzi ale to dla zdrowia . A jeśli chodzi pani o jakieś kosmetyki ( chociaż wątpię że coś to pomorze ) to niech pani zgłosi się do psiego fryzjera ; D Myślę że moja odpowiedź pomogła ; D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...