Jump to content
Dogomania

Pies płochliwy / pies pewny siebie


megi1

Recommended Posts

Megi1, pies płochliwy i nieufny to pies NIEBEZPIECZNY. Często lękliwy pies reaguje agresją na większegop od siebe ze strachu. Pies powinien być ZSOCJALIZOWANY bez względu na to jakiego jest wzrostu. Psy małe powinny być poddawane szkoleniu tak jak psy ras większych. Z ratlerkiem również można udać się na szkolenie ogólne w grupie.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale to o co pytasz to bezsens.
Ja MAM płochliwego i nieufnego i MARZĘ o tym a by stał się pewny siebie (co nigdy nie następi) :-(
Czy wiesz co oznacza to o co pytasz?
- mój pies nie bawi się z innymi psami. (ucieka, omija)
- na zbliżajace się psy reaguje agresją (próbuje je odpędzić szczekaniem)
- jak pies podejdzie, to on się kuli, ale jak pies odwróci się "plecami", to mój odzyskuje "rezon" i rzuca się w jego stronę ze szczekaniem...
TEGO CHCESZ???

Link to comment
Share on other sites

Zastanów się czego chcesz. Jeden z moich psów jest płochlowy ale przy tym, na szczęśćie, nie jest agresywny na zaczepki innych psów reaguje ucieczką albo poddaje się bez walki. To wymaga nieustannej czujności i kontroli na spacerach, żeby żaden pies go nie zaatakował.
Drugi jest pewny siebie ale coraz lepiej z socjalizowany i intensywnie szkolony. Już prawie nie reaguje na szczekające z za płotu psy a jak jakiś go zaaakuje przynajmniej będzie miał szansę na obronę i nie ucieknie w panice

Link to comment
Share on other sites

ale mój pies jak widzi obcego psa to szczeka i sier[ mu si na grzbiecie jezy i jak bym mu pozwolila podejsc do tego psa to by go zaatakowal bez wzgledy na to ze ten inny pies jest od niego z 20 razy wiekszy. a ja chce zeby sie z nimi bawil a nie reagowal agresja !!! POMUZCIE !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wybierz się z nim do szkoleniowca, który zdiagnozuje problem i pomoże Ci psiaka zsocjalizować.
Jeśli będziesz z nim pracować to może nie będzie ideałem, ale jest szansa, że nauczysz się nad nim panować, a on nauczy się współżyć z innymi psami.

Link to comment
Share on other sites

No to źle zdefiniowałaś problem.
Twój pies JEST nieufny i bojaźliwy ...
To co robi to objaw strachu i postawa odpędzająca. (moim zdaniem)
Pies pewny siebie jest ... SPOKOJNY...
Na to nie pomogą rady z internetu ani tresura.
Tutaj potrzebna jest pomoc specjalisty - behawiorysty, który zbada indywidualnie ten przypadek i podłoże takiego zachowania...

Brzuch może boleć, bo się przejadłaś... albo może masz raka ... kto to wie ? :wink:
Przez internet nikt nie oceni problemów psychicznych psa, nawet specjalista ...

Link to comment
Share on other sites

W innych twoich postach doczytałam, że masz malutkiego pieska ratlerka. To nie znaczy że z takim psem nie można iść na szkolenie, albo że wstyd, że samemu nie daje się rady.
Ja sama mam 5 miesięczną suczkę foksteriera krótkowłosego i jest najmniejsza z wszystkich psów na szkoleniu.
Naprawdę polecam _dobre_ szkolenie. W grupie, albo wynająć szkoleniowca. Co jest dobrym szkoleniem, a co złym to osobny rozdział. Generalnie złym szkoleniem można więcej popsuć niż naprawić. Ale jeśli trafi się na dobrego szkoleniowca, można psa nauczyć chodzić jak w zegarku:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...