Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Daja_']Dogomaniacy opanują awangardę :eviltong:
pięknie :lol:

Czy ktoś mi może powiedzieć,jaka cena miesięcznie jest za dzienne nauczanie ?[/QUOTE]

Cena jest ta sama... z tego co się dowiedziałam, raczej nie będzie jednak kierunku dziennego...za mało chętnych :/

[quote name='olekg89']Jak dla mnie strata czasu i pieniędzy.Myślałem o tym ,ale zrezygnowałem bo tak jak Eria pisała dla techników wet pracy NIE MA.[/Quote]

Twoja sprawa. Wiem, że ciężko znaleźć pracę jako technik weterynarii, bo i ciężko (jak nie trudniej) jest znaleźć pracę po studiach. Niestety niektórzy mają wąskie horyzonty, bo myślą sobie, że ktoś idzie na technika weterynarii i potem będzie chciał pracować w lecznicy tym samym z góry uważają go za lekkomyślnego, a jest jeszcze wiele innych opcji. Poza tym niektórzy robią to dla własnej satysfakcji, tak jak ja. Chcę mieć tytuł technika weterynarii...będę ciężko pracować... zdobywać wiedzę. Dam sobie czas, a nuż dzięki wiedzy zdobytej w tej szkole dobrze zdam maturę i dostanę się na studia. Wiem, że to mnie zmotywuje...bo siedząc w domu nie wezmę się za naukę... A co do pieniędzy...wszystko kosztuje niestety. Jeżeli ktoś to lubi, to może to potraktować jako hobby... a na hobby ludzie są w stanie wydać sporo kasy.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że,każdy ma swoje zdanie na ten temat,i nie ma co się sprzeczać :)
a zresztą pracy wszędzie nie ma,a jak już jest to beznadziejna :lol:

gdyby na dzienne była inna cena,to może bym się zdecydowała,ale jeżeli jest tak samo,to niema sensu,bo kasę na tego technika trzeba znaleźć,więc ja wole zostać w pracy przez tydzień,żeby potem bez problemu sobie wpłacać..
Pozostaje zaoczne:)

Link to comment
Share on other sites

w tym roku też chciałam się wybrać do tej szkoły... wszystko już załatwiłam,aż tu nagle dziś dostałam telefon od sekretarki- Miałam iść na dzienne-okazało się,że dziennych nie będzie..
Tak więc zastanawiam się teraz,czy przenosić się na zaoczne..?
Podobno zajęcia mają się odbywać co 2 tyg.
Chciałabym się tam czegoś nauczyć i boję się,że zaocznie wyjdzie dużo mniej godzin:l

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annie90']w tym roku też chciałam się wybrać do tej szkoły... wszystko już załatwiłam,aż tu nagle dziś dostałam telefon od sekretarki- Miałam iść na dzienne-okazało się,że dziennych nie będzie..
Tak więc zastanawiam się teraz,czy przenosić się na zaoczne..?
Podobno zajęcia mają się odbywać co 2 tyg.
Chciałabym się tam czegoś nauczyć i boję się,że zaocznie wyjdzie dużo mniej godzin:l[/quote]

Zaoczne polegają na tym że siedzisz od rana do wieczora,natomiast na dziennych około 4-6 godzin dziennie,więc jeżeli by będziemy siedzieć około 12-stu godzin na zajęciach to 48 godzin i tak mamy tygodniowo,a ich zadaniem jest żeby przekazali nam cały materiał,czyli te wszystkie godziny które są na danym przedmiocie,o to oni muszą się martwić,żeby nam to jakoś przekazać..Poza tym,wiadomo że na zaocznych,raczej daje się po prostu materiał,a na zajęciach praktyki,reszte musisz wkuć,natomiast na dziennych cały czas gadają to co Ty wkuwasz,w domu.
Ja z doświadczenia tego nie powiem,natomiast znam rodzeństwo,Siostra jest na dziennych a brat na zaocznych,na tym samym kierunku,i to właśnie tak wygląda :lol:

a ja nawet nie wiedziałam że co dwa tygodnie,myślałam że co tydzień :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisała Daja... na dziennych i zaocznych jest realizowany ten sam program i wychodzi tyle samo godzin.

Też wolałam na dzienne (chodzi głównie o przygotowanie się do zajęć i systematyczność nauki...byłam na zaocznych studiach i z tym było właśnie ciężko, po pracy zwyczajnie nie chce się uczyć, bo jest się zmęczonym), ale skoro do annie dzwonili że dziennych nie będzie... to znaczy, że nie będzie ;P szkoda...

Skoro tak, to widzimy się pewnie na zaocznych. Do zobaczenia dziewczęta ;) będę chyba najstarsza w szkole :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']Gdzie te czasy, kiedy wołano do mnie: "ej, ty!" ;P
[/quote]

wszyscy jesteśmy uczniami z jednej klasy,więc chociaż pewnie powinnam,to jeśli nie obrazisz się,będę mówić po imieniu :lol:

Jeśli możesz dowiedz,się co ile zajęcia itp.Bo do mnie do tej pory nikt nie dzwoni nie wiem czemu :shake:

Poza tym,z jednego miasta jesteśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Przynajmniej nie będą Cię traktować jak dzieciaka- Proszę Pani :diabloti:[/quote]

Ale pomyśl jak krótko ludzie traktują nas jak dzieciaka, a jak długo mówią -proszę pani-. Mnie już nikt nie traktuje jak dzieciaka:-(.

Link to comment
Share on other sites

Coś mi wypadło, jednak pojadę w środę. Własnie też chcę się dowiedzieć kiedy będzie rozpoczęcie (pisano do mnie, że w połowie września i że wszystko będzie ogłaszane na stronie internetowej), muszę się też zapytać kiedy trzeba pierwsze czesne wpłacić i czy dostaniemy jakiś plan zajęć...

Daja, fajnie że jesteśmy z jednego miasta... będzie od kogo notatki pożyczać :cool3: i nie obrażę się, jeżeli będziesz do mnie mówić po imieniu :eviltong: i myślisz, że będzie tylko jedna grupa uczniów?

Link to comment
Share on other sites

właśnie zadzwoniłam do awangardy,żeby zobaczyć czy wszystko gra,no i zaczynamy albo 12-sty albo 19-sty,i nie wiadomo czy od razu zaczniemy zajęcia czy to będzie tylko same rozdanie indexow(:crazyeye:).
Tak ja mówiłaś wszystko ma być na stronach internetowych,no i nie wiem jak to będzie czy będzie jedna grupa uczniów czy parę,zajęcia będą co dwa tygodnie w weekendy.

W takim razie,to Twoje zadanie tonacja żeby się dowiedzieć czy będzie parę grup :evil_lol: , no i też zapomniałam co z czesnymi,to też się daj znać potem,pisało że do 10-go,ale czy 10-go września też?

W sumie,nie mogę się już doczekać zajęć:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi mi konkrentnie o to, czy 10 września ma już być pierwsza wpłata... to byłoby z lekka niesprawiedliwe, bo nie będziemy się przecież uczyć całego miesiąca :shake:

Też się nie mogę doczekać zajęć...a z drugiej strony miałam już roczną przerwę od jakiejkolwiek nauki a dwuletnią od biologii, więc trochę się boję, że się wygłupię :eviltong: ale do odważnych świat należy. Swoją drogą jestem ciekawa jaka będzie forma zajęć. Czy to będzie coś takiego jak spotkalam na studiach czy raczej coś innego... hmm. Przyznaję, że trochę głupio by było zaczynać od razu zajęcia, bez "rozpoczęcia roku szkolnego" :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']No właśnie chodzi mi konkrentnie o to, czy 10 września ma już być pierwsza wpłata... to byłoby z lekka niesprawiedliwe, bo nie będziemy się przecież uczyć całego miesiąca :shake:
[/quote]

Też uważam to za niesprawiedliwe,no ale cóż- oni muszą zarabiać :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Więc tak:

-Do piątku najprawdopodobniej ustalą dla nas plan zajęć, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej.
-Pierwsze czesne należy wpłacić do 10 września (niestety :-/)
-Będą dwie grupy zajęciowe po około 25 osób w klasie. Najprawdopodobniej będziemy podzieleni alfabetycznie.
-Zajęcia rozpoczną się najprawdopodobniej z dniem 12 września lub ewentualnie 19 (tak jak było to już wcześniej pisane)

Nie wiem dlaczego ale usłyszałam od Pani w sekretariacie takie coś:
"Niech się pani nie martwi, kilka osób zrezygnuje z zajęć już w pierwszych tygodniach. Często zapisuja sie na ten kierunek z innym wyobrażeniem i początkowe zajęcia po prostu ich nudzą. Niektórzy rezygnują i wolą iść do pracy a inni po prostu nie zdają egzaminów..."

yyy? to miało być pocieszenie czy wyrocznia? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja za Technikę weterynarii w warszawie place 170 zł za miesiąc ;] wiem ze na kijowskiej tez jest tech wet ale za straszna forsę ;] w mojej szkole to nowy kierunek wiec i płaca jest mniejsza ;] 2 letnia szkoła policealna :) no i dobry dojazd :)
a co do pracy przyszłej to dla chcącego nic trudnego ;] masz już zawód czas łapać doświadczenie,często można starać się o prace tam gdzie się praktyki miało bo znasz już i lekarzy i klinikę ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']Ja mam nazwisko na D. :eviltong: ciężko powiedzieć czy będziemy w jednej grupie czy też nie :D

A ten plan powinien być już dostępny do piątku tego tygodnia o ile Pani Dyrektor go zakwestionuje.[/quote]

mam nadzieje...
na i to,i to ;D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...