Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

na następnych zajęciach kartkówka z anatomii xD

*****

Zapraszam na bazarek dla chorej suni w typie Syberian Husky z sosnowieckiego schroniska !

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/241657-**-BIERZ-CO-CHCESZ-I-ZA-ILE-vol-2-**-na-chor%C4%85-husky-Her%C4%99-%21-do-10-04-g-21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241657-**-BIERZ-CO-CHCESZ-I-ZA-ILE-vol-2-**-na-chor%C4%85-husky-Her%C4%99-!-do-10-04-g-21[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O to kiepsko,jak się zwinęła,ale skoro omega ma tylko bezpłatnie,to pewnie wszyscy,wcześniej,czy później znajda się w omedze;)
Szkoda,że w omedze,aż dwa semestry są angielskiego,bo w pozostałych szkołach, tylko na ostatnim semestrze jest 14h .
Myślałam,że ilość godzin poszczególnych przedmiotów powinna być wszędzie taka sama,ale jak widać jednak nie.

Link to comment
Share on other sites

Profesja też ma bezpłatne, a siatka godzin jest tu [URL]http://www.apedukacja.pl/technik_weterynarii,1312.html[/URL]

EDIT: zdaje się, że w tym roku Profesja połączyła się z AP Edukacja, my w każdym razie mamy umowy podpisane z Profesją :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita']Tak, w Kato. Jak się zapisywałam w grudniu, miało być płatne 110 zł/mies ale w styczniu powiedzieli, że już jest darmowe :)[/QUOTE]

Dzięki bardzo za informację,super że nie tylko omega jest darmowa.Jesteś zadowolona w miarę z tej szkoły?bo jak rozumiem startowałaś również do omegi,ale zostałaś w profesji?Zajęcia praktyczne mają,gdzieś na Ligocie(w sensie pracownie jakieś)?Pamiętam,że tak mi mówiła,babka z rejestracji,jak kiedyś pytałam,może coś się zmieniło?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=Times]No ja jestem na razie bardzo zadowolona. Tzn. przedmioty typu chów i hodowla czy inseminacja i produkcja zwierzęca raczej mi się nie przydadzą, bo chcę pracować tylko z małymi zwierzętami ale jest to w programie odgórnie narzuconym przez MEN i nic się na to nie poradzi ale faceta z anatomii i zabiegów weterynaryjnych mamy super! (Roman Kulpa). Dziś były właśnie drugie zajęcia u niego w lecznicy, na następnych kastrujemy i czipujemy pieska naszejkoleżanki z grupy. Facet ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli, można go o wszystko pytac i zawesze wykłady połączone są z tzw. przypowiastkami z życia kliniki :)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita'][COLOR=#222222][FONT=Times]No ja jestem na razie bardzo zadowolona. Tzn. przedmioty typu chów i hodowla czy inseminacja i produkcja zwierzęca raczej mi się nie przydadzą, bo chcę pracować tylko z małymi zwierzętami ale jest to w programie odgórnie narzuconym przez MEN i nic się na to nie poradzi ale faceta z anatomii i zabiegów weterynaryjnych mamy super! (Roman Kulpa). Dziś były właśnie drugie zajęcia u niego w lecznicy, na następnych kastrujemy i czipujemy pieska naszejkoleżanki z grupy. Facet ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli, można go o wszystko pytac i zawesze wykłady połączone są z tzw. przypowiastkami z życia kliniki :)[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Niestety Profesja na dzień dzisiejszy,ma ten kierunek płatny i wynosi 180zł,pisałam do nich i mi tak odpowiedzieli,widać zależy jaki nabór:/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='gosia2313']Oj nie chciało mi się już szukać i nigdzie jeździć :P
Możesz na pisać coś więcej co i jak? Jak z materiałami/pomocami naukowymi itp?[/QUOTE]
Chętnie ale podaj konkrety - co chcesz wiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Czy zajęcia to jest tylko paplanina tak jak w Omedze? Albo zawalenie materiałami, których trzeba się nauczyć na egzamin?
Z planu widzę, że o wiele lepiej zorganizowane niż w Omedze, bo przedmioty mało przydatne (angielski, przedsiębiorczość) są w małej ilości i dopiero na końcu (3/4 sem).
Macie do dyspozycji jakieś pomoce naukowe? Nie wiem atlasy, modele, rzutniki itp?
Dostajecie jakieś konkretniejsze konkrety co do tego, co będzie na egzaminie z danego przedmiotu? Czy tylko np. układ taki lub taki i macie się nauczyć praktycznie wszystkiego bo nie wiadomo co siępojawi?

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie tylko paplanina, pisałam już wyżej, że (i jakie) mamy zajęcia w lecznicy. A w szkole tez było i z rzutnikami i z eksponatami (szkielety, kości, kręgi, modele, tablice). W zasadzie w pierwszym semestrze mamy najpotrzebniejsze przedmioty teoretyczne i część praktycznych - zamykamy w czerwcu anatomię, ale mieliśmy też chów i produkcję, żadnych tam dyrdymałów jak teraz mają w Omedze. Co będzie na egzaminie jest określone odgórnie, egzamin jest przed komisją zewnętrzną, więc nauczyciele w żadnej szkole Ci tego nie podadzą. Tym bardziej, że od poprzedniego naboru (wrzesień 2012) zmienił się system z jednego końcowego egzaminu państwowego na trzy, więc dopiero w przyszłym roku dostaniemy testy do wglądu. Na razie nikt nie wie jak to będzie wyglądało. Uczy nas babka, która jest w komisji, autorka tej książki [URL]http://www.rea-sj.pl/product/Produkcja-zwierzeca-Poradnik-metodyczny/?id=606[/URL] ale też sama jeszcze nie wie. Ona nie będzie nas egzaminować (nie może swoich uczniów) ale obiecała, że opowie :)
Co do zakresu, to musisz umieć całą anatomię, tzn. WSZYSTKIE układy ale pobieżnie, nie tak jak na studiach. Musisz się orientować w temacie, jak Ci ktoś powie w lecznicy, żebyś np. przygotowała psa do zabiegu (przykładowo guz węzła chłonnego przedłopatkowego), to musisz wiedzieć, gdzie on jest :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Czy zajęcia to jest tylko paplanina tak jak w Omedze? Albo zawalenie materiałami, których trzeba się nauczyć na egzamin?
Z planu widzę, że o wiele lepiej zorganizowane niż w Omedze, bo przedmioty mało przydatne (angielski, przedsiębiorczość) są w małej ilości i dopiero na końcu (3/4 sem).
Macie do dyspozycji jakieś pomoce naukowe? Nie wiem atlasy, modele, rzutniki itp?
Dostajecie jakieś konkretniejsze konkrety co do tego, co będzie na egzaminie z danego przedmiotu? Czy tylko np. układ taki lub taki i macie się nauczyć praktycznie wszystkiego bo nie wiadomo co siępojawi?[/QUOTE]

Jeśli chodzi o angielski to w każdej szkole jest na ostatnim semestrze 14 godzin.na kierunku weterynarii,tylko nie w omedze.Podobnie jest z kosmetyką,wszędzie jest tylko 30h a w omedze aż dwa semestry.
W Profesji niestety na ten nabór,znów jest weterynaria płatna,180zł mi napisali:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']No właśnie ja z ciekawości dzwoniłam. W Profesji tak jak piszesz 180 za miesiąc, a w AP Edukacja 900 ze semestr ! :O[/QUOTE]

Czyli tyle samo:)w końcu się połączyli ,ciekawe czy na plus?:)
Niestety jak dla mnie za drogo:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ale to w jakim sensie oni się pł,aczyli skoro podają inaczej ceny (tu za miesiąc, a tam za semestr), mają inne telefony, które odbierają inni ludzie i osobne strony internetowe? :P


Tak, egzamin pierwszy jest w czerwcu.[/QUOTE]

Można zapłacić od razu za semestr,albo w ratach,tak mi się wydaje:)
Ja przeczytałam na stronie internetowej,że się połączyli,niby lepiej teraz dla nas ,bo lepsze możliwości,więcej kierunków ble,ble,ble a prawda,jest taka,że niestety niektóre szkoły policealne likwidują,ma ich być mniej i dlatego też połączyli te dwie szkoły.
Chyba od tego,albo nawet zeszłego roku,likwidują niektóre kierunki,łączą szkoły,aby mniej ich ogólnie było.
Ale to i tak lepiej niż mieliby w ogóle skasować szkoły policealne,a podobno był taki pomysł,albo to że osoby które mają juz jakiś zawód za bezpłatne kierunki mają płacić.Masakra jakaś:/,na szczęście jeszcze tego nie wprowadzili i może wybiją sobie z głowy ten pomysł:)

Pierwsza kwalifikację, macie już w czerwcu?
Jak to ma wyglądać?

Tutaj ich wspólna strona:)
[url]http://www.apedukacja.pl/[/url]

Edited by moniis
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']1 część ma być teoretyczna. a 2 praktyczna, ale praktyczna na ... komputerze :x[/QUOTE]

Jak to na komputerze Gosia,zdradź jakieś szczegóły?:)
Zapomniałam jeszcze zapytać,czy musieliście zrobić już jakąś praktykę zawodową,przed tą kwalifikacją?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniis']Jak to na komputerze Gosia,zdradź jakieś szczegóły?:)
Zapomniałam jeszcze zapytać,czy musieliście zrobić już jakąś praktykę zawodową,przed tą kwalifikacją?[/QUOTE]

Praktyki tzn z inseminacji były. 5 dni niby w zakładzie inseminacyjnym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...