Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co do praktyk to u mnie w szkole (warszawa)
I semestr konie
II semestr bydło [COLOR=#ff0000][U][I][B]lub[/B][/I][/U][/COLOR] trzoda chlewna
III semestr gabinet vet
IV semestr garbiarnia, ubojnie (i chyba te nie są obowiązkowe)

z tego co wiem to bydło i trzode można zrobić obydwie bez problemu,

Edit.
zapomniałam w I semestrze u nas też jest sekcja zwłok na SGGW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łolkiee']co do praktyk to u mnie w szkole (warszawa)
I semestr konie
II semestr bydło [COLOR=#ff0000][U][I][B]lub[/B][/I][/U][/COLOR] trzoda chlewna
III semestr gabinet vet
IV semestr garbiarnia, ubojnie (i chyba te nie są obowiązkowe)

z tego co wiem to bydło i trzode można zrobić obydwie bez problemu,

Edit.
zapomniałam w I semestrze u nas też jest sekcja zwłok na SGGW[/QUOTE]
A w jakiej jesteś szkole w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

Ja chodze w warszawie na kijowską [URL]http://psp.kijowska3.edu.pl/[/URL] płace 290zł/ m.c zaocznie co 2 tyg. piątki i soboty. (2 letnie technikum)

zapomniałam dopisać. dodatkowy atut jest taki wysiadając z pociągu na w.wschodniej mam ok 10 minut do szkoły spacerkiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łolkiee']Ja chodze w warszawie na kijowską [URL]http://psp.kijowska3.edu.pl/[/URL] płace 290zł/ m.c zaocznie co 2 tyg. piątki i soboty. (2 letnie technikum)[/QUOTE]
Super! Własnie o tej myślałam ale w piątki pracuję, poza tym 290 zł plus dojazdy i noclegi mnie przerosło :(

Link to comment
Share on other sites

Dziś dzwoniłam do Awangardy, podobno powstaje jakiś kiedrunek "dzienny", gdzie zajęcia będą odbywać się co weekend, po 8 godzin i ma to być darmowe. Porównywałam ilości zajęć praktycznych i jest tego faktycznie znacznie więcej..

Pani z sekretariatu przekonywała mnie, jaka Awangarda to fantastyczna szkoła, własne sale ćwiczeń, laboratorium, mikroskopy itp. Czy to prawda??
Pytałam tez o wykładowców i podała mi nazwisko kobiety, prowadzącej anatomią. Podobno to wykładowca z jakiegoś "Uniwersytetu medycznego" ale nie chciała powiedzieć z jakiego, jest lekarzem (ludzkim). Jak ta pani wykłada anatomię i fizjologię zwierząt w takim razie? Sekretarka mówi, że uczniowie są zachwyceni.. Możecie się wypowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ja byłam 2 dni, na dziennych 3x w tygodniu - darmowych. Chodziło aż ... 10 osób na zajęcia (przynajmniej przez te 2 dni co ja byłam).
Anatomia była z p. Marleną Brzozowy. Sale wyposażone mają to fakt, wszystko jest na miejscu. Poza zajęciami z wetem w Knurowie :d[/QUOTE]

No teraz właśnie mają byc te z tygodnia na weekendy przeniesione. A jak ta anatomia, da radę nauczyć o zwierzętach lekarka od ludzi??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita']Dziś dzwoniłam do Awangardy, podobno powstaje jakiś kiedrunek "dzienny", gdzie zajęcia będą odbywać się co weekend, po 8 godzin i ma to być darmowe. Porównywałam ilości zajęć praktycznych i jest tego faktycznie znacznie więcej..

Pani z sekretariatu przekonywała mnie, jaka Awangarda to fantastyczna szkoła, własne sale ćwiczeń, laboratorium, mikroskopy itp. Czy to prawda??
Pytałam tez o wykładowców i podała mi nazwisko kobiety, prowadzącej anatomią. Podobno to wykładowca z jakiegoś "Uniwersytetu medycznego" ale nie chciała powiedzieć z jakiego, jest lekarzem (ludzkim). Jak ta pani wykłada anatomię i fizjologię zwierząt w takim razie? Sekretarka mówi, że uczniowie są zachwyceni.. Możecie się wypowiedzieć?[/QUOTE]
Co weekend po 8h,to jakoś dużo tych zajęc będzie.A kiedy powstanie ten kierunek'' dzienny inaczej'';o)
Trzeba się było o te lekcje nauki jazdy na ciągniku zapytać:p
Ty na 100% idziesz gdzieś od lutego?

Wiecie co dziewczyny? Mi się marzy,żeby powstała taki kierunek pielęgniarka dla zwierząt towarzyszących,czy coś w tym stylu;)ehhh może kiedy się doczekam i na starość zrobię:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ja byłam 2 dni, na dziennych 3x w tygodniu - darmowych. Chodziło aż ... 10 osób na zajęcia (przynajmniej przez te 2 dni co ja byłam).
Anatomia była z p. Marleną Brzozowy. Sale wyposażone mają to fakt, wszystko jest na miejscu. Poza zajęciami z wetem w Knurowie :d[/QUOTE]

Gosia to dzienne są tylko 3 razy w tygodniu?Myślałam,że od poniedziałku do piątku;)

Powiedz,jak z nauką dajesz rade?

Link to comment
Share on other sites

No w awangardzie na tych dziennych miałam chyba 3 razy w tygodniu. Ale zeszytu gdzie miałam plan to teraz nie znajdę na pewno :P
Co do nauki to kurcze ten kierunek to jest wg mnie coś dla ciekawych, albo dla tych co nie mają co robić i chcą sobie jakoś zająć czas. O bydle, świniach, koniach - mnie osobiście raczej się to nie przyda. Teraz akurat będzie egzamin z anatomii i chowu. Tzn 1 z anatomii i 1 z chowu, nie że jeden razem :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']No w awangardzie na tych dziennych miałam chyba 3 razy w tygodniu. Ale zeszytu gdzie miałam plan to teraz nie znajdę na pewno :P
Co do nauki to kurcze ten kierunek to jest wg mnie coś dla ciekawych, albo dla tych co nie mają co robić i chcą sobie jakoś zająć czas. O bydle, świniach, koniach - mnie osobiście raczej się to nie przyda. Teraz akurat będzie egzamin z anatomii i chowu. Tzn 1 z anatomii i 1 z chowu, nie że jeden razem :P[/QUOTE]

No właśnie uczą samych dużych zwierząt,dlatego tak mi się marzy ta pielęgniarka, czy tez technik zwierząt małych,towarzyszących;)
Zdaje mi się nawet,że gdzieś widziałam szkołę z takim kierunkiem(czytałam na necie),tylko daleko ode mnie, także może i u mnie z czasem będzie;)

Trzymam kciuki za Twoje egzaminy:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie znalazłam zeszyt z Awangardy. Plan miałam taki :

Pon - wolne
Wt na 8:00
- działalność gosp.
- działalność gosp.
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia w praktyce
- anatomia w praktyce
- WF
- WF
- WF

Śr od 8
- Choroby i pielęgnacja zwierząt ( to te zajęcia z wetem z Knurowa)
- Choroby i pielęgnacja zwierząt
- Zabiegi weterynaryjne (też z ww lekarzem)
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne

Czw od 8
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych


Na początku na anatomii było o komórce, tkankach, układach. Na pielęgnacji i chorobach fizjopatologia, patologia, patofizjologia O.o , zdrowie, choroba, przyczyny chorób, przebieg. na hodowli w pierwszym dniu był podział i pochodzenie bydła, podział na typ mleczny i mięsny, charakterystyka ras. I to tyle :) Działalność gosp była z p. Beatą Barcik - z tego co ja byłam to były prezentacje i z tego robiliśmy notatki. Z anatomii babka mówiła o sprawdzianach, musieliśmy na modelach i z atlasem rozpoznać wszystkie kości np. głowy krowiej :O a mało tego nie było.
Co do WFu to nie byłam bo pierwsze zajęcia były odwołane, ale ponoć było to na zasadzie wyjścia np. na lodowisko, basen itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Właśnie znalazłam zeszyt z Awangardy. Plan miałam taki :

Pon - wolne
Wt na 8:00
- działalność gosp.
- działalność gosp.
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia i fizjologia zwierząt
- anatomia w praktyce
- anatomia w praktyce
- WF
- WF
- WF

Śr od 8
- Choroby i pielęgnacja zwierząt ( to te zajęcia z wetem z Knurowa)
- Choroby i pielęgnacja zwierząt
- Zabiegi weterynaryjne (też z ww lekarzem)
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne
- Zabiegi weterynaryjne

Czw od 8
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Chów, hodowla i inseminacja zwierząt
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych
- Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych


Na początku na anatomii było o komórce, tkankach, układach. Na pielęgnacji i chorobach fizjopatologia, patologia, patofizjologia O.o , zdrowie, choroba, przyczyny chorób, przebieg. na hodowli w pierwszym dniu był podział i pochodzenie bydła, podział na typ mleczny i mięsny, charakterystyka ras. I to tyle :) Działalność gosp była z p. Beatą Barcik - z tego co ja byłam to były prezentacje i z tego robiliśmy notatki. Z anatomii babka mówiła o sprawdzianach, musieliśmy na modelach i z atlasem rozpoznać wszystkie kości np. głowy krowiej :O a mało tego nie było.
Co do WFu to nie byłam bo pierwsze zajęcia były odwołane, ale ponoć było to na zasadzie wyjścia np. na lodowisko, basen itp.[/QUOTE]

Oj widać,że nie ma wesoło na tym kierunku;)słyszałam,że są również kartkówki ,sprawdziany,prezentacje referatu...
Trochę informacji już zdobyłam o tej szkole i średnio mi się podoba:/zrezygnowałam z niej...
A co do ciągnika to na 100% jest,ale to szkoła te jazdy organizuje i się za nie nie płaci chyba ,że ktoś chce prawko zdawać,ale to oczywiście nie jest obowiązkowe;)

Link to comment
Share on other sites

w normalnym tech.wet. mielismy przedmiot PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO i tam robiliśmy kurs prawa jazdy kat B ale egzaminy we własnym zakresie
co do AWANGARDY to jak widzę rozwinęła się od czasu gdy ja ją kończyłam, nieźle
Mojita
ten wątek jest jej poświęcony i ludzie, którzy tu pisali to sami teraz już absolwenci Awangardy więc chyba wystarczy go przejżeć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']
Mojita
ten wątek jest jej poświęcony i ludzie, którzy tu pisali to sami teraz już absolwenci Awangardy więc chyba wystarczy go przejżeć[/QUOTE]
Wystarczy do czego? Nie rozumiem. Nie mogę o nic zapytać? :)
Bajdełej, wątek przejrzałam i stąd właśnie wiem, że NIE tylko z Avangardy ludzie się tu wypowiadają, nie szukając daleko, parę postów wcześniej masz dziewczynę z Warszawy z [url]http://psp.kijowska3.edu.pl/[/url] więc dziwi mnie Twoja uwaga..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']w normalnym tech.wet. mielismy przedmiot PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO i tam robiliśmy kurs prawa jazdy kat B ale egzaminy we własnym zakresie
co do AWANGARDY to jak widzę rozwinęła się od czasu gdy ja ją kończyłam, nieźle
Mojita
ten wątek jest jej poświęcony i ludzie, którzy tu pisali to sami teraz już absolwenci Awangardy więc chyba wystarczy go przejżeć[/QUOTE]

No właśnie ten przedmiot wprowadzili od tego roku obowiązkowo do szkół policealnych i te jazdy ciągnikiem pewnie są na tym przedmiocie.:)

Rozwinęła się Awangarda,mam rozumieć na plus?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...