Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

no widzisz
ja już w pierwszym semestrze powiedziałam to jasno i wyraźnie
ta szkoła pozwoli mi tylko przystąpić do egzaminów zawodowych poziom nauki w porównaniu z normalnym technikum wet jest nieporównywalny wiem bo mam porównanie egzaminy za to są te same- żadnych ulg
ja będę dozgonnie wdzięczna mojemu nauczycielowi z wetu w Nowym Targu, który przygotował mnie do projektu w kilka godzin, a szkoła poświęciła na to semestr i kicha

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gosia2313']Tak, do Katowic ale nawet nie wiem, jak ona się nazywa[/QUOTE]

To jest na pewno ta sama,bo po naszych zajęciach miała właśnie z Wami;) spoko,że będzie jednak prowadzić od podstaw:p
Tak jak mówię,koleżanka po jej zajęciach zrezygnowała...ale nieważne;)chociaż ważne ile tego angola miałyście,jak zajrzysz na swoją rozpiskę to daj znać;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']no widzisz
ja już w pierwszym semestrze powiedziałam to jasno i wyraźnie
ta szkoła pozwoli mi tylko przystąpić do egzaminów zawodowych poziom nauki w porównaniu z normalnym technikum wet jest nieporównywalny wiem bo mam porównanie egzaminy za to są te same- żadnych ulg
ja będę dozgonnie wdzięczna mojemu nauczycielowi z wetu w Nowym Targu, który przygotował mnie do projektu w kilka godzin, a szkoła poświęciła na to semestr i kicha[/QUOTE]

Też mieliście zajęcia praktyczne w Knurowie w lecznicy?
Jak wyglądały takie zajęcia,co na nich robiliście?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']no widzisz
ja już w pierwszym semestrze powiedziałam to jasno i wyraźnie
ta szkoła pozwoli mi tylko przystąpić do egzaminów zawodowych poziom nauki w porównaniu z normalnym technikum wet jest nieporównywalny wiem bo mam porównanie egzaminy za to są te same- żadnych ulg
ja będę dozgonnie wdzięczna mojemu nauczycielowi z wetu w Nowym Targu, który przygotował mnie do projektu w kilka godzin, a szkoła poświęciła na to semestr i kicha[/QUOTE]

Z tymi szkołami to chyba wszędzie tak jest...

Też mieliście zajęcia praktyczne w Knurowie w lecznicy?
Jak wyglądały takie zajęcia,co na nich robiliście?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniis']Z tymi szkołami to chyba wszędzie tak jest...

Też mieliście zajęcia praktyczne w Knurowie w lecznicy?
Jak wyglądały takie zajęcia,co na nich robiliście?:)[/QUOTE]
Z tymi zajęciami to też wszędzie marnie:(
Musze się poważnie zastanowić nad tym gdzie iść,ale na pewno na ten kierunek:)
choć tu też z pracą marnie:(

A Ty pracujesz w tym zawodzie?

Link to comment
Share on other sites

my zajęcia mieliśmy w Katowicach, ale ten lekarz teraz siedzi za granicą
jeden wyjazd był do fundacji chyba w małopolskim i jeden na którym nie byłam więc n ie wiem gdzie
do zoo można było się wybrać w ramach zajęć, ale za własną kasę typowo wycieczkowo- jak z rodziną w niedzielę

w zawodzie nie pracuję,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']my zajęcia mieliśmy w Katowicach, ale ten lekarz teraz siedzi za granicą
jeden wyjazd był do fundacji chyba w małopolskim i jeden na którym nie byłam więc n ie wiem gdzie
do zoo można było się wybrać w ramach zajęć, ale za własną kasę typowo wycieczkowo- jak z rodziną w niedzielę

w zawodzie nie pracuję,[/QUOTE]

Dzięki za wszystkie informacje:*
Niestety teraz już są zajęcia w Knurowie w lecznicy:/trochę daleko...
Muszę jeszcze pomyśleć,ale niestety więcej minusów ,niż plusów jest tej szkoły a także tego zawody:(

Link to comment
Share on other sites

no niestety :|
prawda jest taka, że za taką samą kasę sobie właściciel woli zatrudnić lekarza niż osobę "przynieś, wynieś, pozamiataj"...
większość wydaje mi się, że chodzi na takie kierunki albo jako dodatek do czegoś, albo po prostu jako zainteresowanie a nie konkretnie że chcą tak pracować.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='gosia2313']no niestety :|
prawda jest taka, że za taką samą kasę sobie właściciel woli zatrudnić lekarza niż osobę "przynieś, wynieś, pozamiataj"...
większość wydaje mi się, że chodzi na takie kierunki albo jako dodatek do czegoś, albo po prostu jako zainteresowanie a nie konkretnie że chcą tak pracować.[/QUOTE]

Jak tam Gosia w szkole?:p

Link to comment
Share on other sites

Właśnie się dowiedziałam,że od tego roku ,trzeba zrobić jazdy ciągnikiem we własnym zakresie,aż 20h oczywiście za swoje pieniążki:((AWANGARDA)
Do tego prawdopodobnie,aby dostać uprawnienia do wykonywania tego zawodu, trzeba zdać prawko na ten ciągnik:/
Bez komentarza...:/

Link to comment
Share on other sites

uuuu lala
to się porobiło
nawet w normalnym Tech. Wet nie miałam jazd na ciągniku, to było zarezerwowane dla zawodówki rolniczej
widać zakładają teraz, że jak rolnik nie będzie miał czym zapłacić ''dohtorowi'' to mu URSUSA da w rozliczeniu, a ten, żeby nim odjechać musi mieć prawko...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam Wszystkich przedświatecznie :)
Od lutego przymierzam się do studium tech-vet ale wciąż mam dylemat, do którego. Poszukuję wiadomości we wszystkich możliwych miejscach, także jeśli jest tu ktoś, kto ukończył, bądź wciąż się uczy na tech_vet-a w Katowicach, to mam prośbę o znalezienie kilku chwil i odpowiedzi na poniższe pytania i dodania w jakiej byliście/jesteście szkole. Zależy mi nie na tym, żeby tylko i byle jak zdobyć tytuł i dyplom ale żeby się czegoś porządnie nauczyć w możliwie jak najlepszeych warunkach:
- czy oddział w Katowicach ma swoje sale do ćwiczeń, laboratorium, eksponaty, atlasy anatomiczne, mikroskopy, przyrządy do zabiegów (tak mają na zdjęciach ale nie wiem z jakiego miasta)?
- jacy są wykładowcy, kto, kim są (jeśli to możliwe, podaj proszę nazwiska)?
- czy zajęcia praktyczne odbywają się w tylko gabinetach czy też pracujecie z dużymi zwierzętami gdzieś w gospodarstwach?
- czy w zajęciach praktycznych czynnie uczestniczycie czy tylko się przyglądacie?
- czy są zajęcia z inseminacji?
- i ogólnie - jaki jest poziom, czy jesteś zadowolona/ny z tej szkoły, uważasz, że dobrze przygotowuje do zawodu?


Myślę jeszcze nad szkołą w Warszawie, bo oni ściśle współpracują z SSGW i korzystają z najnowszych urządzeń i przyrządów weterynaryjnych, jednak mogę mieć kłopot z dojazdami.. Ale nie ukrywam, w Katowicach byłoby mi wygodniej. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)


p.s. jeśli znacie aktualne ceny za miesiąc, to też dodajcie (na razie znam ceny z Profesji, Copernicusa, ProEdukacji i Omegi)

Edited by Mojita
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ceny z Omegi jak w Omedze jest darmowe?
W Omedze na pewno nie mają ani sal, ani atlasów, ani mikroskopów :|[/QUOTE]
Wiem, że darmowe ale jak miałam to napisać? Nie-cena? Nie chciało mi sie rozdrabniać, wiadomo o co chodzi :)

Porównałam też siatkę zajęć z tych 4 szkół, co "znam ceny" i dziwne rzeczy wyszły.. Jak zrobie zestawienie, to tu wrzucę.. Bywają róznice kilkudziesięciu godzin :O

Link to comment
Share on other sites

Dodzwoniłam się wczoraj do Warszawy ale za drogo tam jest, plus dojazdy i noclegi, nie dam rady :/ Od czerwca jest nabór jesienny w Czernichowie, więc chyba tam spróbuję. Nikt mi na razie nie chce nic napisać (odpisać na maila) o prywatnych szkołach w Katowicach..
A co do ilości techników, wiem jak jest, zdaję sobie sprawę ale już mam jeden zawód, tech_weta chcę zrobić z pasji i głodu wiedzy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita']Dodzwoniłam się wczoraj do Warszawy ale za drogo tam jest, plus dojazdy i noclegi, nie dam rady :/ Od czerwca jest nabór jesienny w Czernichowie, więc chyba tam spróbuję. Nikt mi na razie nie chce nic napisać (odpisać na maila) o prywatnych szkołach w Katowicach..
A co do ilości techników, wiem jak jest, zdaję sobie sprawę ale już mam jeden zawód, tech_weta chcę zrobić z pasji i głodu wiedzy :)[/QUOTE]

i dowiedz się również jak się sprawa ma z ciągnikiem,czy trzeba sobie te jazdy samemu załatwić i za nie zapłacić oczywiście,ja przez ten ciągnik chyba rezygnuję a miałam iść do Awangardy w Katowicach,teraz w lutym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ceny z Omegi jak w Omedze jest darmowe?
W Omedze na pewno nie mają ani sal, ani atlasów, ani mikroskopów :|[/QUOTE]
Gosiu a jak u Was z tym nieszczęsnym ciągnikiem sprawa wygląda?
Nie jesteś zadowolona z tej szkoły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojita']Ja tam mogę na ciągnić zrobić, przyda mi się :)[/QUOTE]

Jak w Awangardzie pytałam to najpierw mi powiedziano,że trzeba sobie zrobić jazdy we własnym zakresie,ale jak znalazłam jakiś przepis,który mówi,że szkoła ma to zapewnić,to mi odpowiedzieli,ze tak-szkoły publiczne a z tego co wiem,to Awangarda ma uprawnienie szkoły publicznej,także chyba to oni powinni zorganizować.Sami nic nie wiedzą:/
W Awangardzie są zajęcia praktyczne w lecznicy w Knurowie:/

Link to comment
Share on other sites

O ten ciągnik to najlepiej zapytać w kuratorium albo gdzieś wyżej. Jak znajdę wątek w tej sprawie, to tu skopiuję, bo gdzieś widziałam (ponoć to nie jest obowiązkowe).
W omedze podobno są w lecznicy w Katowicach, w Profesjii też ale jeszcze nie mają umowy, więc nie wiedzą gdzie..

Link to comment
Share on other sites

W Awangardzie to chyba wszystko stoi na głowie :| Badania lekarskie też szkoła powinna zapewnić, a w Awangardzie płaci uczeń.
W omedze nie ma nic o ciągniku, przynajmniej nic nie mówili, zresztą nawet by nie było gdzie tego robić.

moniis - praktyka zawodowa w sensie że co to ma być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']W Awangardzie to chyba wszystko stoi na głowie :| Badania lekarskie też szkoła powinna zapewnić, a w Awangardzie płaci uczeń.
W omedze nie ma nic o ciągniku, przynajmniej nic nie mówili, zresztą nawet by nie było gdzie tego robić.

moniis - praktyka zawodowa w sensie że co to ma być?[/QUOTE]

Praktyki,które sobie sami załatwiamy,lub szkoła powinna,jeśli nam się nie uda.
W lecznicy 2 tygodnie a w pozostałych zakładach po 1 tygodniu.
Do tej pory było tylko 4 tygodnie w lecznicy.

A jak tam w szkole,podoba Ci się czy średnio?Niedługo pewnie egzaminy i nauki sporo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...