Jump to content
Dogomania

Świerzbowiec


gosikf & dogs

Recommended Posts

Witam,

moje psy, a szczególnie jeden z nich podczas wakacji na wsi złapał świerzbowca. W domu mam trzy inne, u drugiego też już widać objawy zarażenia. Mam pytanie, a mianowicie czy da się zapobiec rozprzestrzenianiu się pasożyta na pozostałe psy? Suka z wyłysieniami jest już leczona we wrocławskiej klinice UP, co tydzień ma jeździć na zastrzyk. Słyszałam, że advocate bayera działa na świerzba? Swoją drogą trochę on kosztuje... W każdym razie chciałabym nie dopuścić do łysienia wszystkich swoich psów, czy jest to w ogóle możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Akurat przy świerzbie moim zdaniem advocate działa super - znam psy które były leczone tylko tym i efekty były doskonałe.
Preparat działa przez miesiąc i w tym czasie chroni też przed ponownym zakażeniem.
Myślę, że w takim przypadku gdy kilka psów przebywa razem to ta metoda leczenia i tak wychodzi najtaniej.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Aza jest właśnie po kąpieli w manusanie i nasmarowana novoscabinem. Sierść sypie się z niej coraz bardziej... Reszta psów na razie ok, tak mi się wydaje. Kupię advocate na początku miesiąca, jeszcze skonsultuję to z wetem, ale to chyba najlepszy, najwygodniejszy sposób żeby zapobiec inwazji wśród mojego inwentarzu, choć wyniesie ponad 300zł na miesiąc. Oby okazało się skuteczne, bo to najważniejsze.

Może ktoś jeszcze miał przygodę z tym roztoczem? Nawiasem mówiąc nikomu nie życzę. Miałam nie raz do czynienia z nużeńcem(nie u swoich psów) ale on w przeciwieństwie do świerzba nie przenosi się tak łatwo, a chorują na niego tylko psy osłabione, źle żywione itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...