Jump to content
Dogomania

Clemastinum dla psa??


ssylwia

Recommended Posts

Witam wróciłam własnie od weta po zastrzyku sterydowym dla psa (wylizuje lapy niestety jest uczulony na pylki) i wet powiedział żeby podawac mu clemastinum macie jakieś doświadczenie z tym lekiem?? Bo ja szczerze slyszalam negatywne opinie i się obawiam :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ssylwia']Witam wróciłam własnie od weta po zastrzyku sterydowym dla psa (wylizuje lapy niestety jest uczulony na pylki) i wet powiedział żeby podawac mu clemastinum macie jakieś doświadczenie z tym lekiem?? Bo ja szczerze slyszalam negatywne opinie i się obawiam :/[/quote]

Tak to jest z lekami ,wszystkie dają skutki uboczne, sterydy również i to dużo większe. Zwykle wybiera się mniejsze zło. Clemastinum jest lekiem starszej generacji i stąd skutki uboczne w postaci senności , spowolnienia reakcji itp. Są leki , które nie dają takich objawów ale wymagają 2-3 tygodniowego okresu tzw. nasączania organizmu potem jest efekt ich działania. Clemastinum działa w pełni po drugiej , trzeciej dawce.Jeśli wet przepisał to widać uznał, że trzeba działać już i to w odpowiedni sposób. Myślę, że nie masz się czego obawiać i spokojnie podać lek.Jeśli objawy wystąpiły teraz to najpewniej pies jest uczulony na trawy i okres pylenia jeszcze troche potrwa.

Link to comment
Share on other sites

[B]ewtos[/B] uczulenie u mojego psa zacyzna się w maju i zwykle w lipcu się konczy ale coś czuje ze w tym roku to się przedłuży :/ męcze sie z tym ucuzleniem już ok 7 lat a pies ma skonczone 12 :/ dostawał zastrzyk ze sterydami... i chciałabym uniknąć podawania właśnie takich leków ze wzgledu na jego wątrobe żoladek które już inaczej pracują w tym wieku a takie leki to dodatkowe obciązenie. Poza tym dostał ten lek od weta któremu nie do konca ufam bo mój zaufany wet jest na urlopie :/ na prawde jestem w mega kropce :/

Link to comment
Share on other sites

Ja także podawałam clemastinum mojej suczce z polecenia weta ale oprócz skótków ubocznych czyli senności ociężałości i strasznego spięcia żadnej poprawy nie było:shake: Nie polecam w każdyym razie:shake: Też ma uczulenie obecnie podaje jej calcium w kapsułkach ma ono konsystencje jogurtu i wyciskam jej po prostu do miski i o dziwo działa;) widze po tym lepszą poprawe niż po sterdach:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja znam 4 metody leczenia atopii u psa, u każdego skuteczność jest inna, czasem trzeba te metody weryfikować, łączyć, modyfikować itp, pamiętajcie, że u każdego atopika powinno się wspomagać leczenie kwasami omega-3 i -6 lub dietą "skórną" np.skin support RC. a leki to:
clemastyna 0,05mg/kg masy ciała 1xdz.
zyrtec 0,5mg/kg masy ciała 1xdz.
hydroksyzyna 2mg/kg masy ciała 3xdziennie
lub sterydy, a często kończy się na tych ostatnich...
I nie podawajcie leków na własną rękę tylko idźcie do weta!!!!!!
Clemastyna- działa po kilku tygodniach stosowania, czasem, niestety nie zawsze.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie mialam propozycje zyrtec albo klemastyna ale zyrtec dzielilabym na male porcje bo to w wiekszej dawce wiec zostala clemastyna. ahhh chyba jednak się nie zdecyduje i zostawie tak jak jest poki co dziala zastrzyk i nie bede go dodatkowo faszerowac lekami.

[B]gabula[/B] co do nienasyconych kwasów tluszczowych to podaje psu zwykle dla ludzi wyciskam kapsulke do jedzenia a czasem sam zjada :) ale szczerze to jemu tak nie za bardzo to pomaga :/

Link to comment
Share on other sites

Bo same kwasy nie pomogą, uzupełniają, przyspieszają i zwiększają efektywność leczenia, nie są jego warunkiem, ale warto ciągnąć stosowanie ich w parze z wybranym lekiem, kwasy lekiem nie są, a suplementem. Dermatologia niestety jest dziedziną, gdzie efekty leczenia nie przychodzą z dnia na dzień a z miesiąca na miesiąc, czasem z tygodnia na tydzień...nie oczekuj od weta cudu, w dermatologii się tak nie da...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='AniaCz.']Moj weternarz stwierdzil atopie u mojej suni. Zapisal jej clemastinum (0,001) i kazal podawac 3 razy dziennie po 2 tabletki. Dodam, ze moja Negra wazy 33kg.
Czy nie uwazacie, ze to za duza dawka?[/QUOTE]

To maksymalna dobowa dawka ,pies w pierwszych dniach może czuć się senny i mocno "spowolniony". Widocznie stan suni tego wymaga , jak złagodnieją stany alergiczne to może zmniejszy dawkę. Zwykle podaje się 2x , czasem 1 na dobę. Lek osiąga maksymalne działanie po 6 godz. i utrzymuje się w organizmie przez 12 godzin. To jeszcze zależy jak długo masz podawać ten lek? daje on szybko widoczną poprawę i zwykle stosuje się do 10 dni. inne np. Zyrtec, loratan czy claritine dopiero po nasączeniu organizmu dają wyraźną poprawę i te leki podaje się znacznie dłużej .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Podawanie 3 razy dziennie tego leku nie zdziwilo mnie ale, ze mam dawac po 2 tabletki na raz to wzbudzilo moje podejrzenia. Mozliwe, ze na poczatku ma byc wieksza dawka, a pozniej bedzie zmniejszona.
Objawy u mojej suni sa takie, ze drapie sie po oczach i zrobily sie jej tzw. "okulary" (dodam, ze nuzyce wykluczono) i od kilku dni lize ciagle jedna łapę do tego stopnia ze zrobil sie stan zapalny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...