Jump to content
Dogomania

Wybredny piesek!!


anusia_ma

Recommended Posts

Odkad kupilam mojego 2 psa rasy pekinczyk to wtedy dopiero dowiedzialam sie co znaczy wybredny pies!! Uwielbia mleko to nie powiem ale tylko w proszku... :lol: Sucha karma...od swieta :-? surowe miesko...prawie wogole :x ryz...odpada!! :( I tak sie zastanawiam co ja moge jeszcze wymyslic... :o Owszem daje jej bialy ser ,ale zeby go zjesc musi byc straszliwie glodna.. :x goptuje jajeczka i robie jajeczniczke na szyneczce (jak moj maz to widzi to dostaje szalu ze bardziej dbam o psa niz o niego :lol: )Ale co moge podawac jeszcze takiemu szczeniakowi zeby chrupal to ze smakiem i bylo odzywcze??Pomocy !! :(

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku jest ten piesek? Upewnij się, ze jest zdrowy
[quote]Sucha karma...od swieta surowe miesko...prawie wogole ryz...odpada!! [/quote]
Gotowane mięsko, makaron, warzywa. Możesz też spróbować innej suchej karmy. Ale im więcej będziesz kombinować tym bardziej pies będzie wybredny. Ja bym go wzięła głodem, ale moze ja okrutna jestem :evilbat:

[size=2]ps: Mleka psiaki nie muszą pić, a jajko najwyżej raz w tygodniu[/size]
;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jesteś pewna że psu nic nie dolega i jest w 100% zdrowa to ją po prostu przegłodź. Nic się jej nie stanie jeśli nawet przez 2 dni nic nie zje. Nie lituj się nad nią, postaw michę, jeśli nie zje to trudno, będzie głodna. Nie wyszukuj też coraz to nowych specjałów, bo uczysz ją że może sobie pogrymasić.

Link to comment
Share on other sites

ABSOLUTNIE ŻADNEGO ROZPIESZCZANIA!
[size=1]musiałam sobie wrzasnąć [/size]:wink:
Niedługo nie zje NIC oprócz smażonej szynki!
Spróbuj wziąć ją głodem, jak radzą dziewczyny. Dwa razy dziennie na jej oczach wsyp suchą karmę do miski, postaw na podłodze, jak mała oleje żarcie, NA JEJ OCZACH zabierz michę. Pomiędzy posiłkami NIC jej nie dawajcie! To bardzo ważne, szczególnie na początku! Gdy przyjdzie pora następnego karmienia - potarzasz procedurę. Micha, jak wybrzydza - zabierasz michę na jej oczach. Ważne, abyś karmiła ją zawsze o tych samych porach. Niech sucz wie, że jeśli nie zje o 9.00 rano, to do 18.00 będzie głodna.
Spróbuj na razie ten sposób, jak nie wyjdzie - pomyślimy co dalej. Ważne, abyś naprawdę NIC jej nie dawała p-dzy porami karmienia i abyś zabierała nietkniętą michę NA JEJ OCZACH.
Daj znać za 2-3 dni.
Powodzenia! :D
Oczywiście nie mui to być sucha karma! Możesz jej gotować normalny posiłek - 1/3 mięska, 1/3 warzyw i 1/3 ryżu. Ale każdy posiłek musi być wówczas TAKI SAM! Nie wolno (na razie) dodawać raz oliwy, raz żółteczka, raz sosiku z obiadu - wystarczy dobry preparat witaminowy w proszku (oczywiście nie dajesz go, gdy karmisz suszem). Na razie posiłek powinien mieć w miarę jednolity smak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
Ja bym go wzięła głodem, ale moze ja okrutna jestem :evilbat:


[/quote]
taaaa głód bardzo dobry sposób :lol: moja sunia tak sie wycwaniaczyła ze przestała jesc suchą karme i czekała az dam jej jakies miesko z warzywkami czy cos w tym stylu, ja postanowiłam byc twardzielem i "wzięłam ją głodem"(nic nie dostała oprócz karmy)-poskutkowało :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Just-tea']
taaaa głód bardzo dobry sposób [/quote]
Taaa, moja dostawała suche na śniadanka, zaczęła marudzić, ale mięsko z ryżem wieczorem zjadała z apetytem. Jakież było jej zdziwienie, kiedy pewnego dnia wieczorem, zamiast mięska w misce znalazła poranną suchą karmę... :evilbat:
Zjadła, co było robić ;)
:lol:

Ale są też psy niejadki, które zawsze będą niedojadać tego co mają w misce, czasem nie zjedzą nic... Jeżeli pies jest zdrowy to trzeba pogodzić się z jego naturą, a nie wymyślać mu coraz to nowe posiłki. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...