Jump to content
Dogomania

Mastif angielski


JotHa

Recommended Posts

Za 3 tyg. jade po odbior mojego "malenkiego" mastiffka angielskiego :D

Jezeli macie psiaki takiej rasy piszcie,chce jak najwiecej dowiedziec sie,czego moge sie spodziewac po moim pupilku jak juz przekroczy prog naszego mieszkanka :angel: Kupilam mu zabawki,miski,kosmetyki i czekam na niego z utesknieniem...Pozdrowionka...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo mi milo, ze tak sie przygotowalas na pieska.

Z tym obcinaniem pazurow to najepiej nich Cie nauczy lekarz wet., z czasem mozesz miec coraz wieksze problemy, bo pazury beda twardniec i trzeba sily i odpowiednich cazkow, aby podolac. Ale to w koncu zaden problem ! Jesli pies bedzie biegal po twardym podlozu prawdopodobnie zetrze je sobie sam, jednak zawsze lepiej przyciac, niz dopuszczac, aby byly za dlugie, bo to wykrzywia psu palce przy chodzeniu.

Czyszczeniu uszu wykonuje sie srednio raz na miesiac, wykorzystujac patyczki i plyn do czyszczenia. W innym przypadku, potrzebana jest tez wizyta u lekarza.

Co do rozpieszczania... Kazdy przeciez to lubi, ale slusznie, aby piesek od poczatu wiedzial, co mu w domu wolno, a czego nie. Wystarcza slowne komendy, 'doooobrze, dooobry pies' (lagodnym glosem, swiadomie wydluzac wymowe wyrazow), jak bedzie grzeczny, czy wykona dobrze polecenie. Wowczas wystarczy slowo, poglaskanie, czy inna pieszcota. Gdy zlapiesz go na jakims wybryku nalezy kategorycznei krzyknac 'fe', 'nie' - krotko, glosno (ustalcie w rodzinie jedno slowo). Mozna stosowac 'kary matki' tzn zdecydowane szrpniecie za skora na karku. Tak robia matki w naturze.

W jakim wieku bedzie piesek ?

Napewno nie nalezy stosowac kolczatki !!! To nie jest dobra obroza na jakiegokolwiek psa ! Malego mastifa prowadzi sie na zwyklej obrozy, stopniowo zmieniajac na wieksze. Od wychowania psa zalezy, czy bedzie ciagnal na smyczy, czy tez nie ! To juz sprawa Twoja i Twojej rodziny, jak go wychowacie. Stosujac kolczatke u wrazliwego psa, a takie sa mastify masz duza szanse zrazic go do spacerow. A obrozka ma sie kojarzyc z czyms bardzo milym, czym dla psa jest wspolny z wlascicelem spacer !

Wazne, aby mastifa nie przekramic i nie przeciazac mu stawow nadmiernym wysilkiem w okresie jego rozwoju. To podstawa zdrowia psa.

Z daty wnioskuje, ze piesek bedzie juz bardzo niedlugo, czy tak ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wiesz do walca trzeba co najmniej dwojga ....Poza tym tak się zastanawiam nas sensem prowadzenia 2 watków bliżniaczych ...
Osobiście wolałbym żeby było wesoło .... i bez reklamy ....
Zresztą nie chciałbym obniżać oglądalności Oldze ... :D
Ale kto wie co sie tutaj urodzi .... Ciekawe czy przyciągne za sobą jakiś mastifowy ogon z molosów ...? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Podnoszę temat,
właśnie zarejestrowałam się na Dogomanii :helo: , w ramach obsesji podatkowej (Off topic :czytaj:)
Ze zdumieniem stwierdziłam, że nie ma mastifiarzy, albo się ukryli:niedowia:

Fauna sie trochę zawstydziła


[U][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7w9c9ldga0kxcnfq.html"][IMG]http://images3.fotosik.pl/16/7w9c9ldga0kxcnfqm.jpg[/IMG][/URL][/U]

[U] ale dała się przekonać do pokazania swojego pyszczydła[/U]
[U][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5w8scsf74e4532iv.html"][IMG]http://images2.fotosik.pl/16/5w8scsf74e4532ivm.jpg[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ehhhhhh kochani moi ...No może nie moi ...ale to taka miła forma ... i bardzo modna ,...wiec...
Mili Moi

Zatem z powodu braku króla na tym wątku ,..niniejszym ogłaszam przejecie władzy .
Może warto to rozruszac tutaj. Duplikowac chyba nie będziemy ....
Zróbmy może to samo a troszkę inaczej.
Może mniej oficjalnie a bardziej rodzinnie.
No to zacznę może ... ponieważ nic tak nie zachęca jak zdjęcia to powklejami kilka fot Brendy.

[IMG]http://www.mastineum.pl/mastineum/25_11_06/25_11_06%20004.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z bieżacych nowości ... to powiem że jutro Brendzia skończy 5 miesięcy i zacznie 6 ty.
Zważyłem i zmierzyłem bo jak ktos powiedział kiedyś myślac że mi dopiecze, że to moja "fobia jest" .
Fakt fobia ,ale mało groźna znam groźniejsze i śmieszniejsze ...ale dosyć o tym ...
Zatem Brenda MastineuM B.B
47kg/63cm czyli podobnie do moje Hery za to obwód klaty jest imponujący
bo 94cm.
2 gi miesiąc karmię ją Redmillsem (Irlandzka karma) wydaje mi się że jedna z lepszych.
No i cóż ... Sara i Hera szykują się do cieczek :) Herę będę krył
takim widowiskowym ...chociaż b.młodym psem mieszkającym w Czechach
Kendyho Cerny Levhart (18mies. 120kg/90cm)
Brendzię nie będę wystawiał w szczeniakach ale chciałbym ja pokazac
w Bydgoszczy , Berllinie i na Eurodogu ...plus wszystkie międzynarodówki w Polsce :)
No zobaczymy jak to będzie bo zamiary i chęci są a jak z realizacją czas pokaże.
Tyle nowego :)
Czekam zatem na Wasze przechwalanki :)

Link to comment
Share on other sites

Uściski dla [B]taty[/B] Sybora, dziadku JANOSIE :loveu: :evil_lol:

Z Brendzi kawał baby, jak widzę :) Mordulę ma przepiękną :razz:
Moje Maleństwo wczoraj skończyło 3 miesiące , ma pół metra w kłębie i waży 23 kg. Nie wiem, czy to dużo, czy mało dla chłopaczka?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co ? Na początku patrzyłem własnie w taki sposób ... im większy tym lepszy ...im cięższe szczenię ... tym bardziej warte zachodu ...
I niewątliwie to cieszy jak szczeniak rozwija się jak czołg.
But .... however :)
Na przykładzie Brendy ... widzę że to oczywiście jest ważne natomiast liczy się centyl ...
Czyli dynamika rozwoju .... i przedewszystkim czas trwania rozwoju.
Widzisz ... widziałem juz szczeniaki ...które do 6-7mies. rozwijały się cudownie ... potem spadek dynamiki był bardzo szybki i trwał do 12 -14 miesiąca ...Potem już tylko obrastały tłuszczem.
Widziałem również i szczeniole bardzo chude ...nieciekawe ...które rozwijały się powoli ale aż do 3 roku .... I jako 3 letnie dopiero były w pełni ukształtowane.
na przykładzie Brendy powiem że już jak przyjechałem do Apostagu to jakieś te szczeniaki wyglądały strasznie kurduplasto :)
Ale wiesz ..oczarowany matką .... parametrami ojca (115kg/92cm) ...etc. super kolacją 9 dań regionalnych ...wyżerka była taka ...a wina samorobne ...miła atmosfera ...śliczne córki p.Ferenca :) Zdjęcia na www w dziale Brendy :)
No to wybrałem kupiłem i myślałem że wydawało mi się że są kurduplaste...
Jak przyjechałem do domu i wziąłem Brende na wagę to się załamałem...
Miała 6,5 kg czy 7...
Wzrok mnie nie mylił ... i myślałem że sobie w łeb strzelę ... :)
W ciągu 3 tygodni zrównała się wagowo z parametrami Hery ....a na 6 ty miesiąc nadal je urzymuje ...

Morał ... Nie gabaryty ale dynamika rozwoju ...oraz jego czas trwania się liczy ...

Link to comment
Share on other sites

Hehehe ... toteż pytam, czy to dużo, czy mało dla maśkowego chłopca?
Z Twoich słów wnioskuję,ze chyba dużo :)

Bąbel jest dość chudy, doopę ma obecnie na piętrze, co mnie nie niepokoi, bo wiem, ze małe olbrzymy rosną nieproporcjonalnie. Ma potężną kość i to daje masę. Poza tym jest wysoki :)
Taki kościsty , potężny dzieciak :)

Ostatnio pogoda nam na Mazowszu dopisuje, dzisiaj było ok 10 stopni i mały wraz z kolegami przesiaduje cały dzień na podwórku. Wraca do domu na posiłki i na noc, a jak wiadomo ruch na świeżym powietrzu i dobre jedzonko to dla dzieci potężny zastrzyk energii i zdrowia ;)
Zobaczymy jak będzie rósł ;) Jak się nie spoisze eksterierowo to pozostanie po prostu naszym kochanym Bąblem , tak jak do tej pory :lol:


A tak na marginesie ... kiedy Waszym męskim mastifom zeszły jajka ? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Sybora brałem jak miał 3,5 miesiąca .... chyba tak.
No i miał ...chyba ... : ) nie wiem .... bo kompletnie na to nie patrzyłem.
Jak wyrabiałem rodowód na 2 lata ...to miał :) ... i wtedy mu sprawdzali w związku. Teoria mówi o całkowitym zamknięciu kanałów w wieku 6 miesiąca.
Mnie sie wydaje że taki ostateczny termin to jest chyba 3 ci miesiąc.
Jesli do tego czasu jest jeszcze nie w worku ale na końcu kanału i namacalne (1-2cm od worka)to szansa na całkowite zejście jeszcze jest. Jesli w tym wieku nie ma lub jest gdzieś głebiej jeszcze w kanale no to myslę że jest to problem.
Statystycznie u szczenioli m.a na 6 tydzień ok. 10-20 procent ma jajka w kanale ale namacalne. reszta częto na tyle głęboko że trzeba umieć wymacać. 1 na 10 zdarza się że na 6-7 tydzień ma poza kanałem i blisko worka 1-2cm . Z tego miotu ...tak miał Celestyn MastineuM ten czarny którego ci polecałem :). Reszta miała podobnie jak Twój ...
Problem miałem z Conanem , bo on miał ....symetrycznie ale na 7 tydzień nie mogłem wymacać ... Dopiero wet. mi powiedział że jest ok. ale jak dla mnie to były strasznie głęboko, trzeba było aż paluchy zagłębić w kierunku nerek, żeby wymacać.
Temat rzeka .Ponoć najszybciej schodzą w rasach które szybko dojrzewają i szybko kończą swój wzrost ...owczarki niem. itd. U ras molosowatych o rozwoju prawie 3 letnim trwa to dłużej. Niemniej jeśli na 3 miesiąc mu cos nie zeszło ...to zacząłbym się martwić :(
Elmitowi zeszły do worka chyba na 9 ty czy 10 ty tydzień ... nie pamiętam ale to było z pewnością przed 3 mies.

Link to comment
Share on other sites

Jedno jajko mały ma na miejscu, a drugie bliziutko moszny. Cały czas jest pod kontrolą weta i pilnujemy jajek ;)
Podobno u olbrzymów schodzą później, zobaczymy ...
Z tego co Bati pisała, to Elmik miał je nienormalnie wczesnie :lol:

Ale mamy temacik jajeczny :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...