Jump to content
Dogomania

Zawody Sylwestrowe


Zielsko

Recommended Posts

No dobrze, wiec moge juz oglosic:

30-31.12.2009 odbedzie sie trening na hali w ktorej odbeda sie zawody sylwestrowe w Supraslu.

Trenowac bedziemy caly dzien 30.12 i do 12:00 31.12

Osoba prowadzaca trening: Magdalena Ziolkowska

Koszt treningu:50zl - I pies, 30zl - kolejny pies.

Trening jest przeznaczony dla osob zaawansowanych i sredniozaawansowanych.

Limit psow: 26

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dopiero weszlam na stronę i już jest po terminie, choc*jeszcze chyba limit nie został wyczerpany... Czy można się jeszcze dopisać na zawody i na listę*rezerwowych na trening????
Jakoś wszystko przegapilam ze względu na kontuzję, pracę i szkołę... I tak jeszcze mnie czeka rehabilitacja naderwanego mięśnia, ale może do Sylwestra już całkiem się wszystko zagoi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Dopiero weszlam na stronę i już jest po terminie, choc*jeszcze chyba limit nie został wyczerpany... Czy można się jeszcze dopisać na zawody i na listę*rezerwowych na trening????
Jakoś wszystko przegapilam ze względu na kontuzję, pracę i szkołę... I tak jeszcze mnie czeka rehabilitacja naderwanego mięśnia, ale może do Sylwestra już całkiem się wszystko zagoi.[/QUOTE]

Hanik pisz w tej sprawie na [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']W każdego Sylwestra idzie na wojnę i boi się, że tym razem to już na pewno nie przeżyje[/QUOTE]Mokka, ładnie to tak nabijać się z nieuświadomionych? Sprawdziłam sobie co to jest i teraz mam pytanko, czy można to dostać bez recepty, bo pewnym elementom składowym mojego stada by się przydało.

Link to comment
Share on other sites

[B]Beata,[/B]
ale sedalin jak sama nazwa wskazuje ma sedowac czyli uspokajac, wiec nie wiem skad info, ze wzmaga jakakolwiek aktywnosc.
Kenia po sedalinie nie bylaby w stanie uciec mi, bo po prostu lapy jej sie placza i najchetniej by spala. :niewiem:

[QUOTE]Sedalin gel zawiera neuroleptyk-acepromazynę. Jej ośrodkowe psychomotoryczne hamowanie prowadzi do se-dacji i obniżenia ruchliwości (hipokinezja) z relaksacją mięśni, zasadniczo bez obniżania świadomości. Ten stan [B]względnej obojętności na środowisko[/B] prowadzi do apatyczności, co ułatwia wykonanie badań lekarskich i krótkich zabiegów chirurgicznych. [B]Zahamowane są[/B]: agresja, [B]niepokój[/B], odruchy obronne, [B]rozdrażnienie psychiczne[/B].
Uspokojenie występuje po 15-30 minutach od podania żelu. Czas działania sedacyjnego po podaniu zalecanej dawki trwa średnio 6-7 godzin[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałam, że wzmaga aktywność, tylko wrażliwość na bodźce słuchowe, a to jest zasadnicza różnica. Sedalin można podać psu, który w czasie działania tego leku nie wychodzi z domu i zasypia. W przeciwnym razie upośledzona lekiem motoryka plus zwiększona wrażliwość na bodźce słuchowe, dają opłakane skutki. Bo pies jest otępiały, ma problemy z poruszaniem się, a jednocześnie słyszy wszystkie dźwięki jeszcze głośniej niż bez leku. Ja mam psa z bardzo silną reakcją na strzał (Emila), od 3 lat dostaje w okresie sylwestrowym leki, ale nie sedalin, tylko leki o działaniu przeciwlękowym. Bo u niego to nie jest kwestia przespania samego sylwestra, tylko pies musi jakoś funkcjonować, wychodzić na spacery, załatwiać się, przez te 3 tygodnie, kiedy w każdej chwili można się spodziewać kanonady.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie napisałam, że wzmaga aktywność, tylko wrażliwość na bodźce słuchowe[/QUOTE]

Masz racje, jakos tak te 2 slowa wydaja mi sie miec podobne znaczenie, wiec uzylam ich zamiennie.

Tak czy siak, w ulotce nie ma slowa o jakiejkolwiek wzmozonej aktywnosci sluchowej (wzrokowej zreszta tez nie), wiec nie bardzo wiem czym sobie ten wniosek tlumaczy pani Iracka :niewiem:

Sedalin otepia i to mi i mojemu psu pasuje. Jest otepialy=mniej sie boi.
POmogl nam tez wyjsc z dziwnego okresu kiedy to Kenia NAGLE zaczela sie makabrycznie bac jezdzic autem....
Tak wiec ja sie ciesze, ze sedalin jest i moge go psu podac.

Link to comment
Share on other sites

Toteż nic nie pisałam, że masz nie podawać, domyślam się, że masz z tym lekiem doświadczenia i są one pozytywne. Ja tylko protestuję przeciwko sprzedawaniu tego leku każdemu właścicielowi psa, który przyjdzie do weta po "coś na sylwestra", każdemu jak leci. Bez poinformowania o skutkach ubocznych, bez kontroli. Leki używane do narkozy powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą, a przynajmniej przy założeniu, że w czasie działania leku nie może się psu stać krzywda, czyli tak jak napisałam wcześniej - pies nie wychodzi z domu i zasypia. Dowcip polega na tym, że strzelanina jest nie tylko w sylwestra o północy, więc otępienie psa na kilka godzin nie wystarczy. No i nie ma gwarancji, jak długo u danego psa lek będzie działał, zwłaszcza jeśli dostaje go po raz pierwszy, u niektórych działanie leku może się przeciągnąć nawet do doby i co - nie wyjdziesz przez ten czas z psem na spacer?

Aktywność a wrażliwość na bodźce to są dwie zupełnie różne rzeczy, a jeśli interesuje Cię skąd dr Iracka wie o tym, że sedalin wzmaga wrażliwość na dźwięki, to zapytaj ją o to, mogę podać Ci numer komórki. Mnie ta informacja nigdy nie była potrzebna, więc nie pytałam, mam do niej zaufanie i uwierzyłam na słowo. A co do skutków ubocznych sedalinu, o których właściciele psów nie zostali przez wetów poinformowani i przeżyli szok, to trochę za dużo tego jest w necie, żeby można to było zlekceważyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']. A co do skutków ubocznych sedalinu, o których właściciele psów nie zostali przez wetów poinformowani i przeżyli szok, to trochę za dużo tego jest w necie, żeby można to było zlekceważyć.[/QUOTE]
No tak. Cala masa ludzi po podaniu sedalinu przezyla szok, bo ich pies usnal jak po narkozie...... tylko ja tu nie widze powodu do szoku, bo tak sedalin ma dzialac wlasnie.... :niewiem:
I stad biora sie zle opinie o tym leku.

Fakt, weci powinni uprzedzac kupujacych JAK dziala sedalin, a nie zawsze to robia.

Moze i masz racje, ze nie powinien byc tak latwo dostepny, ale wiesz, skonczyloby sie to tylko tym, ze czlek lek i tak by kupil, tyle ze oprocz ceny za sam produkt musialby tez zaplacic za wizyte.....
Ja i tak uwazam, ze "zasniety" pies lepszy niz "uciekniety" czy "wpadniety" pod auto z powodu stresu :....

Ja juz sobie wypracowalam dawke jaka podaje Kenii, bo jak na poczatku podalam jej zgodnie z instrukcja to pies i owszem, cala droge samochodem przejechal spokojnie, ale po dojechaniu dalej byla spokojna...do tego stopnia, ze musialam ja wtargac na 3 pietro (30kg)......:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...