Jump to content
Dogomania

Pomoc jeżom - jeże wśród ludzi


dreag

Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szukałam w necie jakiegoś forum jeżowego i.... po linkach wróciłam na dogo...:razz:
Ale heca..!
Dzięki że na tym wątku znalzłam link do Stowarzyszenia NJ.

Moje psy wygrzebały dzisiaj spod śniegu jeżowego malucha....Waży 300 gramów, nie przeżyje zimy.Trzeba mu zapewnić opiekę.
Napisałam już do Stow. Zobaczymy co dalej....?

Link to comment
Share on other sites

Maluch "sprzedany"....Uf....
Poszedł w fachowe, wspaniałe ręce pana Sławomira , specjalisty z Jeżowego Stow. a mieszkającego nomen omen w..Bielsku. Fantastycznego,młodego człowieka którego pasją /a i jego żony/ są dzikie zwierzęta w potrzebie....

Czekała już na jeżyka w domu pana S. oszklona,ogromna,wymoszczona słoma i sianem woliera z "sypialnią" i specjalistyczna karmą.
W ogrodowej wolierze pomieszkuje drugi jeż.
Ale mój maluch musi byc troche poobserwowany,podtuczony i bardziej dogrzany nim trafi do ogródka...

Bardzo,bardzo pozytywne i budujące wiare w ludzi spotkanie...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Malagos [/B]- przecież Ty jesteś ze stowarzyszenia (o ile pamiętam) :evil_lol: Najważniejsze, że jesteś i domek czeka.

A tak na marginesie - czy w Twojej okolicy są jeże ? Sporo osób (tu i w jeżowym serwisie) pisze o spotkaniach z jeżami, a u mnie ani jednego :crazyeye: Zastanawiałam się nad występowaniem geograficznym ... A może u mnie las nie za bardzo dla jeży ? Może ciągną do miast - bo tam łatwiej o pożywienie ?

Widziałaś nowe fotki jeżowe w serwisie ?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Witam[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Z nieukrywaną radością informuję, iż wreszcie wszystkie jeże opisane w wątku przez Dreag są już wyzwolone. Matka jeży jest na wolności od września (opis znajduje się w naszym serwisie w dziale [B]Nasze działania[/B]), zaś trzy młode są pod opieką członków naszego stowarzyszenia oraz naszej specjalistki Kasi Pudzyńskiej. Szczegółowy opis i fotografie o trzech jeżach jest zamieszczony w naszym serwisie w dziale: [B]Leczenie[/B]. B[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]ędą opisywane dalsze zdarzenia i prowadzone dzienniki przez opiekunów jeży i je także będziemy tu zamieszczać. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Cieszę się, że trafiłem na takie osoby, bo dają wspaniały i szlachetny przykład innym jak wiele można pomóc tym kolczastym istotom. Rola Kasi Pudzyńskiej jest dla nas niezwykle ważna, bo na taką właśnie współpracę czekałem i takiej nam potrzeba. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Dzięki takim opiekunom nasze stowarzyszenie nabiera wartości. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]Zapraszam do śledzenia tej historii i pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt.[/FONT]

[FONT=Arial]Jerzy Zembrowski[/FONT]
[FONT=Arial][URL="http://www.naszejeze.org"]www.naszejeze.org[/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

a ja widziałam wczoraj dosłownie kilka sekund materiału w jakichś wiadomościach
i tam mówili, że pan z pogotowia jeżowego jest w opałach i musi opuścić miejsce, w którym mieszka z jeżami? wiecie cos o tym?



ooo! mam! [B][FONT=Verdana][SIZE=2]Krakowskie urzędy odmówiły pomocy. Jedyny w Polsce ośrodek chce mieć Podlasie. Na karmę wydaję dziennie ok. 60 zł, na jedną operację ok. 200 zł – mówi Kuziomski.
[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][SIZE=2]Otwarty przed wakacjami w Krakowie Ośrodek Rehabilitacji Jeży zostanie przeniesiony do arboretum w Kopnej Górze koło Białegostoku. Andrzej Kuziomski, prowadzący to unikalne na skalę europejską przedsięwzięcie, nie otrzymał wsparcia krakowskich instytucji i urzędów, powołanych m.in. do ochrony przyrody.

[/SIZE][/FONT][URL]http://nowiny.z-ne.pl/s,docid,pol,nowiny,37991,zakopane_pogotowie_jezowe_opuszcza_krakow_.html[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

64 ... Dziś zadzwoniła do mnie moja rodzina z informacją, że w programie Celownik (program 1) pokazywali bardzo miłego Pana z jeżami i jeże można oswoić i mieć w domu :shake: Pokazywał jeże i wcale nie zwijały się w kulkę, a jak je wziął weterynarz to się zwijały - takie mądre były ;) Co prawda moja rodzina - czasami tak ogląda jednym okiem, więc nie wiem co tam dokładnie mówiono. Może znajdę gdzieś w sieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...