Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

No jeżeli woli spędzać czas na dworze, to chyba oznacza że wtedy jest szczęśliwy? Bo nie rozumiem.

[QUOTE]A co z psami, które zupełnie nie mają instynktu stróżowania, za to kopią doły i obsikują każdy zasadzony krzak/drzewko? Bo właśnie z tego powodu psy trafiają do schronisk -z tych wymarzonych dla nich domów z ogrodem :roll: [/QUOTE]
Insynuujesz że oddałbym psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A mój pies nie chce się ode mnie odkleić, nawet jak jesteśmy na działce i wlezę do domku bez niej, to drze mordę małe czarne oburzone, że JAK TO?! Może dlatego odbieram to tak, że sam ogródek psu szczęścia nie daje.[/QUOTE]
Myślę, że to zależy głównie od psa. Ja mam dwa, wiec mam porownanie. O ile suka potrafi sobie na ogrodku cos tam sama robić (mimo ze my wszyscy w domu jestesmy), o tyle pies prędzej gdzies w domu sie zaszyje (śpi) niz wyjdzie na ogrodek mimo otwartych drzwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cienkun']
Insynuujesz że oddałbym psa?[/QUOTE]

Twierdzę, że nie masz racji. A insynuowanie dorabiasz sobie sam ;)

[quote name='a_niusia']kurde nie ma sie o co klocic, bo wiadomo, ze dla kazdego psiarza planujacego wiecej niz jednego psa dom z ogrodem to jest idealne rozwiazanie.[/QUOTE]

No nie ma - w domu na pewno byłoby wygodniej, a w każdym rozwiazaniu są plusy i minusy. ALE jednocześnie nie można powiedzieć, że duże psy nie nadają się do mieszkania w bloku (rzecz jasna, z pewnymi wyjątkami).

Link to comment
Share on other sites

I sąsiadom. ;)

[QUOTE]Twierdzę, że nie masz racji. A insynuowanie dorabiasz sobie sam [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]
Ale to że pies nie pilnuje tylko kopie dołki, bo tak lubi, nie znaczy że nie będzie mu lepiej w domu z ogrodem czy na prywatnej posiadłości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']ale jednak w domu z ogrodem jest wygodniej i psom i wlascicielom.[/QUOTE]


:mdleje:


Zawsze musisz mieć ostatnie słowo? :) Możesz sobie uważać co chcesz, ale przyjmij do wiadomości, że komuś może to być obojętnie, czy ma psa w domku, czy ma sześć psów w mieszkaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']:mdleje:


Zawsze musisz mieć ostatnie słowo? :) Możesz sobie uważać co chcesz, ale przyjmij do wiadomości, że komuś może to być obojętnie, czy ma psa w domku, czy ma sześć psów w mieszkaniu.[/QUOTE]

nie, nie przyjmuje tego do wiadomosci.
zeby komus bylo obojetne, czy ma 6 psow w mieszkaniu czy w duzym domu z ogrodem. to ta osoba musi miec nierowno pod sufitem.
samo wyprowadzanie tych szesciu psow na lanie juz jest argumentem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie, nie przyjmuje tego do wiadomosci.
zeby komus bylo obojetne, czy ma 6 psow w mieszkaniu czy w duzym domu z ogrodem. to ta osoba musi miec nierowno pod sufitem.
samo wyprowadzanie tych szesciu psow na lanie juz jest argumentem.[/QUOTE]

To kurcze coś tu jest nie tak, skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może inaczej patrzeć na wygodę niż Ty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie, nie przyjmuje tego do wiadomosci.zeby komus bylo obojetne, czy ma 6 psow w mieszkaniu czy w duzym domu z ogrodem. to ta osoba musi miec nierowno pod sufitem.samo wyprowadzanie tych szesciu psow na lanie juz jest argumentem.[/QUOTE]Wychodzi sie na dwie tury...

Link to comment
Share on other sites

wiesz co...klotnia o to, czy dla wlasciciela szostki duzych psow bardziej komfortowo by bylo mieszkac w duzej chacie z ogrodem niz w mieszkaniu w bloku jest tak samo absurdalna jak klotnia o to, czy w minusowej temperaturze jest zimno, bo przeciez niektorzy kapia sie zima w przereblu.

to jest oczywiste i zadnej normalnej osobie komfort zycia wlasny oraz psow, ktore sie posiada, nie jest obojetny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']wiesz co...klotnia o to, czy dla wlasciciela szostki duzych psow bardziej komfortowo by bylo mieszkac w duzej chacie z ogrodem niz w mieszkaniu w bloku jest tak samo absurdalna jak klotnia o to, czy w minusowej temperaturze jest zimno, bo przeciez niektorzy kapia sie zima w przereblu.

to jest oczywiste i zadnej normalnej osobie komfort zycia wlasny oraz psow, ktore sie posiada, nie jest obojetny.[/QUOTE]


Mów do mnie jeszcze, co jest dla mnie bardziej komfortowe :evil_lol:
Ja wysiadam [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/megagrin.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie mowie, co jest bardziej komfortowe dla ciebie.
szczerze mowiac mam to gdzies.

to, co napisalam jest bardzo ogolnym stwierdzeniem i oczywiscie mozesz sie z tym nie zgadzac. ale coz...niektorzy nie zgadzaja sie z prawami fizyki:)))))))


poza tym trzymanie tylu psow w bloku jest niekomfortowe nie tylko dla wlasciciela i samych psow. moze tez przeszkadzac sasiadom.

poza tym...przeciez ty mieszkasz z rodzicami i masz jednego malego pieska, wiec jakie konkretnie masz doswiadczenie w trzymaniu wiekszej liczby psow i na jakiej podstawie mozesz to ocenic?

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie uważam, że w domu z ogrodem jest bardziej komfortowo właścicielom i psom - tzn. nie zgadzam się z tym do końca. Natomiast zauważcie, że tutaj nie było powiedziane, ze jak ktoś ma np. trzy duze psy, to jest mu wygodniej w domu z ogrodem, tylko że duży pies nie nadaje się do mieszkania. Nieco zeszliśmy z tematu - moim zdaniem duży pies (powtórzę, z pewnymi wyjątkami) do domu w bloku się nadaje; zwłaszcza, że np. mój duży pies będzie uczony dokładnie tego samego, co mój mały pies - spania. Dom jest od odpoczynku albo zajęć inicjowanych PRZEZE MNIE, na dworze ma szaleć. To jest podstawowa zasada ;) Co z tego, że będę mieć wielki ogród, skoro moje psy będą wolaly leżeć/siedzieć tam, gdzie jestem ja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Nie, nie uważam, że w domu z ogrodem jest bardziej komfortowo właścicielom i psom - tzn. nie zgadzam się z tym do końca. Natomiast zauważcie, że tutaj nie było powiedziane, ze jak ktoś ma np. trzy duze psy, to jest mu wygodniej w domu z ogrodem, tylko że duży pies nie nadaje się do mieszkania. Nieco zeszliśmy z tematu - moim zdaniem duży pies (powtórzę, z pewnymi wyjątkami) do domu w bloku się nadaje; zwłaszcza, że np. mój duży pies będzie uczony dokładnie tego samego, co mój mały pies - spania. Dom jest od odpoczynku albo zajęć inicjowanych PRZEZE MNIE, na dworze ma szaleć. To jest podstawowa zasada ;) Co z tego, że będę mieć wielki ogród, skoro moje psy będą wolaly leżeć/siedzieć tam, gdzie jestem ja.[/QUOTE]

zgadzam się w 100%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Dlaczego nie?[/QUOTE]

dlatego, ze zajmuje to wiecej czasu niz wtedy, kiedy po prostu wszystkie psy mozna wypuscic rano do ogrodu, gdzie nie tylko sie odleja, a tez beda sobie mogly pobiegac. i wreszcie...szczegolnie jak jest minus 15 to kazdemu jest na pewno super zajebiscie komfortowo wyjsc z lozka i isc na mroz skoro po prostu moglby wypuscic rano psa.


czy ktos jeszcze ma absurdalne pytania dotyczace tego, dlatego wygodniej i bardziej komfortowo jest mieszkac w chacie z ogrodem niz w bloku...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie mowie, co jest bardziej komfortowe dla ciebie.
szczerze mowiac mam to gdzies.

to, co napisalam jest bardzo ogolnym stwierdzeniem i oczywiscie mozesz sie z tym nie zgadzac. ale coz...niektorzy nie zgadzaja sie z prawami fizyki:)))))))


poza tym trzymanie tylu psow w bloku jest niekomfortowe nie tylko dla wlasciciela i samych psow. moze tez przeszkadzac sasiadom.

poza tym...przeciez ty mieszkasz z rodzicami i masz jednego malego pieska, wiec jakie konkretnie masz doswiadczenie w trzymaniu wiekszej liczby psow i na jakiej podstawie mozesz to ocenic?[/QUOTE]

A żebyś wiedziała, że mam doświadczenie :) Mimo to jednak nie zamierzam z Tobą dalej dyskutować, bo to nie ma sensu :) Ty i tak wszystko wiesz najlepiej bez względu na to, co ja napiszę i bez względu na to, jak ja mieszkam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']dlatego, ze zajmuje to wiecej czasu niz wtedy, kiedy po prostu wszystkie psy mozna wypuscic rano do ogrodu, gdzie nie tylko sie odleja, a tez beda sobie mogly pobiegac. i wreszcie...szczegolnie jak jest minus 15 to kazdemu jest na pewno super zajebiscie komfortowo wyjsc z lozka i isc na mroz skoro po prostu moglby wypuscic rano psa.czy ktos jeszcze ma absurdalne pytania dotyczace tego, dlatego wygodniej i bardziej komfortowo jest mieszkac w chacie z ogrodem niz w bloku...?[/QUOTE]Ja sie zgadzam z toba, napewno jest latwiej,wygodniej.Ale nie uwazam za tragedie wyjsc na spacer dwa razy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']A żebyś wiedziała, że mam doświadczenie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Mimo to jednak nie zamierzam z Tobą dalej dyskutować, bo to nie ma sensu [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Ty i tak wszystko wiesz najlepiej bez względu na to, co ja napiszę i bez względu na to, jak ja mieszkam [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/QUOTE]

aaa no to skowo wolisz mieszkac z szescioma psami w bloku niz w duzym domem z ogrodem i twierdzisz, ze to wygodniejsze to super, ale brzmi to na maxa absurdalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Ja nigdzie nie napisałam, że tak wolę. Mam jednak na tyle szeroko między uszami, by pojąć, że dla kogoś może to być bez różnicy :) I tylko o to mi się rozchodzi, o nic więcej.[/QUOTE]

no bez roznicy...owszem, owszem:)))
niektorym jest bez roznicy, czy worki na smieci wynosza do kontenera czy skladuja je w sypialni.


pewne rzeczy dla nikogo nie sa bez roznicy.
tyle ze nie kazdy ma mozliwosc mieszkac w domu z ogrodem, wiec musi sobie radzic w takich warunkach, jakie ma.
nie zmienia to faktu, ze to nie jest na zasadzie "bez roznicy" tylko raczej "jak sie nie ma, co sie lubi..."

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...