Jump to content
Dogomania

Rodezjan i labrador - wyglądają identycznie


asia102

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam nadzieje, ze bede jeszcze odwiedzac psiaki. Mam tylko wątpliwość natury moralnej - właściciel nie wie, że zrobiłam im zdjęcia... nie sądze, zeby miał coś przeciwko, albo zeby trafił na to forum (jest obcokrajowcem), ale jakoś tak nie umiem. To tak jakby brac psa na rece bez pozwoleniaa właściciela :-? tym bardziej kiedy jest to szef męza ...
w każdym razie postaram sie, moze juz za zgodą organów wyższych :)
ale trzeba przyznać, że są baaardzo nietypowe. No i troche źle wychowane, ale coż, całe życie spędziły na plaży pod palmami a teraz sa skazane na naszą szarą rzeczywistość. CO prawda mają budy elektrycznie ogrzewane, ale to tak jak opalanie w solarium ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']ale ja gdzies widziałam czarnego rodezjana..[/quote]
Żabciu rhodesiany nie mogą być czarne, unich umaszczenie jest tylko pszeniczne do czerwonego, dopuszcza się tylko czarną kufę i uszy. ;)
A za to Thai ma umaszczenie kolor podstawowy to rudy, czarny i niebieski, uznawane jest także czekoladowe, szarosrebrne, sarnie lub białe, psy o maści płowej mają czarną maskę
Pozdrowionka :)

Link to comment
Share on other sites

A oto różne umaszczenia Thai
[img]http://img131.exs.cx/img131/2492/thairidgeback213mx.jpg[/img]
[img]http://img208.exs.cx/img208/763/thairidgeback412pr.jpg[/img]
[img]http://img208.exs.cx/img208/9565/thairidgebackbiay8yr.jpg[/img]
[img]http://img208.exs.cx/img208/5199/33816un.jpg[/img]
[img]http://img208.exs.cx/img208/4431/thairidge3513zd.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle, ze to nie jest zaden rodezjan. Tylko jakis mieszaniec ktory odziedziczyl prege. Na tych zdjeciach nie widac zbyt dokladnie, ale rodezjan ma inna sylwetke, inny ogon.... poza tym ta prege to tez taka nie do konca prawidlowa jest. Moze facet mowil, ze ma papiery, ale mial na mysli paszport albo cos innego.....

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem, trzeba tego barbadoskiego szefa wciągnąć na Dogomanię i niech nam sam o swoich psiakach opowie! :D
Sam fakt przywiezienia piesków z Barbadosu jest fascynujący, a tym bardziej czarnucha z pręgą! Trzeba przyznać, ze pręgę ma piękną! Jeśli psy mają rodowody to bardzo chcielibyśmy je poznać (może to jakieś barbadoskie odmiany ras, nie uznane przez FCI 8) ).

Zaba14 ma rację, PATIszon wstawiała zdjęcie rodezjana mniej-więcej czarnego. To był szczeniak, być moze jakiś mieszaniec, w każdym razie pręgę miał, zdjęcie było z Afryki... :hmmmm: z Tanzanii chyba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']:hmmmm: myślisz, że przy mieszańcu możliwe jest odziedziczenie pręgi, kiedy nawet u prawdziwych Ridgebacków zdarza się że pręga nie jest prawidłowa???[/quote]
Myślę, ze mozliwe. Takie i inne psikusy natura plata :wink: Widzialam kiedys zdjecia pieskow, które rodezjanów nie przypominały, a miały pręge.

Link to comment
Share on other sites

Zdarzają się RR czarne. Tak samo jak są ON długowłose. Kolory o których mówicie, to jedyne dopuszczone przez FCI, co nie znaczy, że nie mogą występować inne. Zetknęłam już się kilkakrotnie ze zdjęciami czarnych Rhodesianów. Kiedyś bardzo interesowałam się tą rasą. W Europie mało popularne właśnie przez niewłaściwe umaszczenie.
Podobno mają rodowody? Ale czy zostały przerejestrowane do polskiego związku, czy posiadają rodowody "ichniego" kraju?

Link to comment
Share on other sites

juz wam mówie co wiem :) pieski mają rodowód z Barbadosu, w papierach do odprawy figurowały jako psy RASOWE. Przyjechały dopiero 2 tyg temu, wiec na razie nie ma kto sie nimi zająć. Tym bardziej, że teraz została jeszcze żona i dwoje dzieci do sprowadzenia :) może jak ona sie pojawi to będzie chciała sie zająć ich papierami w Polsce - do pracy na pewno nie pójdzie, najpierw musi sie przyzwyczaić, ze tu sie nie lata w majtach po ulicach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Popieram Marzene to moze byc thai ridgeback, one są rudawe, czarne i jeszcze inne ale juz nie pamietam :)[/quote]
Ja akurat thai'a miałam okazję poznać osobiście i wygląda zupełnie inaczej, ma inny wyraz pyska, o uszach już nie wspomnę.

[b]Gosia_z_Luką [/b] - czarny rodek odlotowy :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='asia102']najpierw musi sie przyzwyczaić, ze tu sie nie lata w majtach po ulicach :D[/quote] :lol: :lol: :lol: To żona ichniejsza?[/quote]
nie :D:D żona szefa

szefu wrócił chwilowo z delegacji, wiec jest szansa ze dostane pozwolenie na cykanie fotek psiakom :) ale póki co nie zapeszam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...